Babišova emergence

O lidech, o vztazích, o politice, o názorech, o opicích a o ufonech.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od OnGe »

Tohle bude buď hodně dobrý, nebo hodně špatný
http://zpravy.idnes.cz/kandidat-do-vlad ... domaci_kop
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Pocit převládá dobrý...tak verme:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Obrázek
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Babišova emergence

Příspěvek od ilgir »

OnGe píše: 16. 5. 2017, 12:14 Tak jsem zvědavej, co tohle bude za kampaň
http://odhalenibabise.cz/
Asi jste to nikdo nestihl, než to sundali, což?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Pokud vim slo o nabidku tricek...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

Když se nám ty volby blíží...
Vladimír Srb píše:Ve svém výčtu politiků, o kterých jsem v minulých dnech psal, jsem se nezmínil o lídrech jednotlivých volebních stran. Záměrně, udělám to až dnes.

Být politickým vůdcem není snadné. Ne každý na to má dispozice, ne každý si uvědomuje, že to je velmi komplikovaná činnost, kombinující znalosti, schopnosti a charisma lídra. Už mnohokrát jsem si také vzpomněl na můj rozhovor s prezidentem Slovenské republiky Michalem Kováčem před mnoha lety, když jsem se ho ptal, proč se v roce 1991 přidal k Vladimíru Mečiarovi. Michal Kováč mi odpověděl, že viděl člověka pracovitého, chytrého a schopného, ale až později zjistil, k čemu své schopnosti používá. S většinou předsedů českých parlamentních politických stran jsem měl možnost se pracovně setkat. Kromě jednoho příkladu, odpovídající pohledu Michala Kováče na Vladimíra Mečiara, který naštěstí není lídrem jedné z koalic, tedy by nemělo hrozit nebezpečí, že bude sestavovat vládu, si umím představit, že úspěšným premiérem může být téměř každý z nich.

Andrej Babiš ukázal, že schopným premiérem být neumí. Události kolem covidu nezvládl, zcela zbytečně dostal do problémů celý stát. Díky svým vlastním problémům asi nestíhá řešit problémy celé země. Chvilku to vypadalo, že lídrem covidové situace se stane Jan Hamáček, předseda ČSSD. Vytáhl červenou mikinu a začal jednat - jenže velmi rychle se ukázalo, že dobrý start nemusí znamenat i dobrý výsledek v cíli. S panem předsedou jsem mluvil několikrát, i mezi čtyřma očima. Konečně, oba jsme studovali stejnou fakultu, jen pan předseda ji nedokončil, ale ne proto, že by mu to nešlo. V jistou chvíli narazil na to, co jsme zažili v devadesátých letech na naší fakultě asi všichni, na aroganci některých akademických představitelů. Je to jen můj osobní dojem, ale základem neúspěchu Jana Hamáčka je jeho nepříliš vysoká pracovní morálka. Tvrdá politická každodenní práce je mu cizí a je to škoda, protože takto jen vede nejstarší českou politickou stranu do propasti.

Tomio Okamura bývá často příliš démonizován. Je to ale politický profesionál, ví velmi dobře, jak se dělá kampaň, jak mluvit s voliči. Dvakrát jsem ho slyšel na vědecké akci na parlamentní půdě a musím uznat, že měl vystoupení inspirativní. Já osobně s řadou jeho názorů nesouhlasím, ale ne proto, že bych měl dojem, že je to hloupost, ale proto, že mám zkrátka jiné názory. Působí samozřejmě kuriózně, když rodák z Tokia se prezentuje jako moravský vlastenec, ale proč ne. Vždyť i v tom je krása politiky a důkaz, že Češi nejsou primárně rasisté, ale že kritika menšin či cizinců přichází z důvodů sociálních, nikoliv rasových. V této kampani mě přesvědčil, že je profesionálním a pracovitým politikem.

Ivan Bartoš je, bohužel, svým koaličním partnerem potlačen do role slabšího a méně schopného lídra. Vít Rakušan má osobnostní vlastnosti, které jsem měl možnost poznat velmi zblízka, pro které je, podle mého názoru, větším nebezpečím pro demokracii než kdokoliv z těch, které sám kritizuje. I včera zveřejněný internetový článek o interpretaci kolínských problémů v době jeho nástupu do funkce starosty je důkazem, že jde o politika, který používá lež jako svoji běžnou pracovní metodu. Označuje se sice sám za liberála, ale John Locke nebo John Stuart Mill by se mu za toto označení vysmáli. Ovšem i Vladimír Žirinovskij vede stranu se slovem "liberální" ve svém názvu. Nicméně uznávám, že i Vít Rakušan je politický profesionál a ze současných opozičních lídrů nejvíce pracovitý. Způsob, jakým se mu podařilo sestavit pro Piráty nevýhodnou koalici, zaslouží uznání.

Nejbližším z předsedů politických stran a politických lídrů mi je Petr Fiala. Znám ho od roku 1993, kdy mě přijímal ke studiu politologie na brněnské Masarykově univerzitě. Skončil jsem tehdy jako asi desátý z několika set přihlášených a na ústní pohovor, který následoval po náročném písemném testu, nezapomenu. Tehdy jsme museli v přihlášce mít vložený i lékařský posudek, dodnes nevím proč. Pan profesor (tehdy doktor) Fiala se mnou nejdříve probral, jakou čtu beletrii (tehdy mi můj výběr pochválil), zeptal se mě na asi dvě otázky, které jsem v testu nezodpověděl příliš dobře (mezitím jsem si to samozřejmě dostudoval a už odpovědi znal) a potom se mnou řešil, kam bych mohl chodit na kontroly se svým zdravotním problémem, o kterém se dozvěděl z posudku v přihlášce. Já si sice nakonec vybral studium v Praze, ale od té doby jsme se setkávali studijně či pracovně velmi často. Dodnes si vzpomínám, jak jsem s panem profesorem dělal rozhovor kvůli své diplomové práci. Prakticky ani v jednom bodě jsme se neshodli, zvyšovali na sebe hlas a já jeho postoje ve svém textu poměrně dost zkritizoval. Přesto, když jsme se setkali poprvé po obhajobě práce a já už byl magistr, přišel za mnou na jedné konferenci, podal mi ruku a řekl: "Vy jste mi v té práci dal co proto, ale chci Vám pogratulovat, je to práce dobrá." Tohle není v českém akademickém světě obvyklé, většinou když máte jiný názor, jste chápán jako hlupák, kterého je třeba zcela zdecimovat. Pamatuji si na společné diskuse u vína či piva na různých akcích, kdy mi bylo vždy velkou ctí a potěšením probrat různá témata. Ať jsem byl studentem, magistrem, doktorem nebo docentem, vždy mě rozhovor s ním potěšil a zaujal. Pan profesor Fiala je členem akademické rady naší vysoké školy a jeho rad si velmi ceníme. Asi týden před tím, než se stal předsedou ODS, jsem s ním na oslavě jednoho našeho společného známého mluvil o jeho motivaci pro politickou práci. Petra Fialu jsem poznal jako výborného odborníka, který je schopen na sobě stále pracovat. Je to velmi schopný manažer, který umí dát šanci svým spolupracovníků. Ale především si rozumíme lidsky, protože je to slušný člověk, a kvůli této mimořádné vlastnosti občas přehlížím i nějaký ten omyl, který se při řízení ODS objeví. Pokud se Petr Fiala stane premiérem, budu spokojený, že je vláda v dobrých rukách.

Zítra a v sobotu to je ale v rukách našich. Zítra a pozítří budeme mít vládu naší země v rukách jen my.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Resurrection »

Tyvole ty nakladas, takhle pred volbama... Zrovna Srba omg.
Mata Hami ... linej jak ves
...rekl Srbovi sam Honza mezi ctyrma ocima. Trololo fakt. :-)
Okamura ... inspirativni
LOL, to uz asi netreba cist dal. Ale to by clovek prisel o dalsi perly, jako:
Rakusan ... lze
??? Dukazem budiz autorovo tvrzeni, ze ho poznal velmi zblizka (jak? kde? kdy? nejsem evidentne sam, kdo se nad tim pozastavil) a clanek v mistnim tisku vlevo dole na strane 13. Snazil jsem se to najit, nenasel jsem nic. Mozna neumim hledat nebo pan autor "pouziva lez jako svoji beznou pracovni metodu".
Fiala ... umí dát šanci svým spolupracovníků
Toho se prave bojim. Fiala s ANO nepujde. Ale ODSka trousi uz od zacatku zari, ze by vlastne sla s ANO rada (viz treba Kuba nebo Kupka), tak se pana profesora na sanci nikdo ani ptat mozna nebude. Zvlast kdyz bude lezet s kudlou v zadech v politickem prikopu. Stari (ODS) a novi (ANO) mafiani si na to podaj ruku a rozkradacka se pojede dal. Prece nepudeme do vlady s partou odredovanejch typku, co maj furt neco s tim, ze krast se nema. Stejne jako se plno zen vraci ke svemu partnerovi co je mlatil a zneuzival, tak se volicstvo navraci k modrym ptakum, protoze tentokrat to bude jiny... Clovek by se i rad mylil, ale historicka zkusenost je dost neuprosna.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

doc. Vladimír Srb je jeden z našich nejuznávanějších politologů, nadto ho znám osobně...v lecčems s ním nesouhlasím, ale jeho pohled se vyplatí zkoumat, i když s ním nesouhlasíš.

S Hamáčkem jsou spolužáci, zná ho tedy osobně nejlépe...

Pokud bys věděl, kdo Srb je a co dělá, tak bys chápal, že s Rakušanem jako starostou Kolína jednal velmi pravidelně...

To, že politici mají jinou tvář v médiích a jinou uvnitř je realita...sice špatná, ale je.

Tomio - mne se taky hnusí, co dělá, ale dokladů o tom, že jde o účelovou pózu máme dost...

Jestli myslíš, že by Kupka šel s ANO, tak moc mezi řádky číst neumíš... Kuba je kmotr starého střihu, to je jiná...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Babišova emergence

Příspěvek od jjelen »

Resurrection píše: 7. 10. 2021, 11:44 Toho se prave bojim. Fiala s ANO nepujde. Ale ODSka trousi uz od zacatku zari, ze by vlastne sla s ANO rada
A to je jak moc špatný?
Pokud "demoblok" nedá těch 101 tak předhodí stát Babišovi a Tomiovi?
Být v jedné z těch koalic tak bych, za předpokladu že nedám těch 101 o nějakou formu spolupráce s Babišem usiloval...
Že by taková spolupráce po této kampani byla komplikovaná je věc jiná...
Samozřejmě, záleží na tom, jestli někteří rovnou neupřednostní spolupráci s Babišem v intencích o jakých píšeš (to by byl ultra hnus, plně souhlasím), ale to není co mám na mysli já
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32253
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Vallun »

jjelen píše: 7. 10. 2021, 12:14Pokud "demoblok" nedá těch 101 tak předhodí stát Babišovi a Tomiovi?
Nesejčkuj! Zatím to dle souhrnných modelů vypadá, že by demoblok měl mít 106 mandátů...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Jiron »

Vallun píše: 7. 10. 2021, 12:16 Nesejčkuj! Zatím to dle souhrnných modelů vypadá, že by demoblok měl mít 106 mandátů...
Vallun: Tady souhlasím s Bartošem, že ani v minulých volbách ty průzkumy moc spolehlivé nebyly. Až tak moc bych se k nim neupínal. Ale budeme doufat. Já třeba doufám, že to bude víc.

Ressurection: Ty vážně ještě věříš, že na vládní úrovni mohou být lidé co nekradou? Co si ani trochu nepřihřejou polívčičku?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Resurrection »

Vallun píše: 7. 10. 2021, 11:58doc. Vladimír Srb je jeden z našich nejuznávanějších politologů
No to teda neni. To je mozna tak Fiala.
S Hamáčkem jsou spolužáci, zná ho tedy osobně nejlépe...
Spoluzaci odkad jako? Mata Hami je 78. rocnik z Mlady Boleslavi. Srb je 74. z Kolina. Potkat se mohli leda na Filde, kde Srb byl ve ctvrtaku a Hamacek v prvaku a jeste k tomu na uplne jinych a nesouvisejich oborech. Takze to je akorat jeho fantazie, ze ho zna, pokud se vubec potkali.
Pokud bys věděl, kdo Srb je a co dělá, tak bys chápal, že s Rakušanem jako starostou Kolína jednal velmi pravidelně...
Vidim jasne co dela. Jako priznivec ODS nemuze prekousnout, ze mu Rakusan odstavil jeho milovanou stranu od moci v Koline. Mozna i jeho osobne, tak podrobne uz jsem se nezajimal. Takze kyda hnuj kde muze na nazorovou opozici a podsouva mu neco, coz zrejme sam provozuje (lhani).
Tomio - mne se taky hnusí, co dělá, ale dokladů o tom, že jde o účelovou pózu máme dost...
Ano, ale ne kazdy to vidi. Ze to nevidi dle tebe "jeden z nejuznavanejsich politologu" mi pripada dost skoujici.
Jestli myslíš, že by Kupka šel s ANO, tak moc mezi řádky číst neumíš... Kuba je kmotr starého střihu, to je jiná...:(
Mea culpa. Byl to jen Kuba a Vondra (kteremu vadi jen Babis).
jjelen píše:A to je jak moc špatný?
ANO neni jen Babis, ale treba i multiministr miliardar Havlicek, kterej ma zajmy lautr ty same. Ja si tu spolupraci proste predstavit nedokazu v zadnem gardu, protoze tam nutne budou lidi, kteri jsou naprosto neprijatelni ve vedeni statu. Ne kmotri jako ma ODSka, kde to jakoze jde pres nekoho, ale primy "prijemci dotaci". At se necha mezinarodni zlocinec tolerovat komousema a fasistama, nevidim duvod, proc mu u toho ma asistovat ODS. Teda vidim, viz shora, proto ta skepse.
Jiron píše:Ressurection: Ty vážně ještě věříš, že na vládní úrovni mohou být lidé co nekradou? Co si ani trochu nepřihřejou polívčičku?
Vidim rozdil mezi "prihreju si polivcicku" a tim co se deje aktualne a dost mozna bude dit dal. Malokdy je politik, komtr a prijemce zlodejiny jedna a tataz osoba. Coz je ten slavnej stret zajmu, zeANO.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Babišova emergence

Příspěvek od ShadoWWW »

ANO neni jen Babis
Babiš to hnutí vlastní. Když už nebude ve vládě, z politiky odejde a Ano zruší, čímž Ano ze dne na den zanikne.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Babišova emergence

Příspěvek od Jiron »

Resurrection píše: 7. 10. 2021, 12:31 Vidim rozdil mezi "prihreju si polivcicku" a tim co se deje aktualne a dost mozna bude dit dal. Malokdy je politik, komtr a prijemce zlodejiny jedna a tataz osoba. Coz je ten slavnej stret zajmu, zeANO.
Proto jsem to právě psal v reakci na to, že jsi se obouval do minulých pravicových vlád jako do kmotrů a zlodějů. Já jsem tak nějak došel k názoru, že každý kdo se tam dostane nějakým způsobem krade ať už z levice nebo pravice. Budu tomu in disputativo říkat "systémové kradení".

Systémové kradení, které je sice špatné ale nemá až tak katastrofální důsledky pro stav demokracie a republiky považuju za o dost lepší než současný stav. Takže pokud se shoduji s něčím programem, kdo systémově krade, nijak mě to od jeho volby asi neodradí.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „Realita a pseudorealita“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host