Každodenní normálnosti

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Další kolo korporátní politické bitvy s interním IT... Teď jsme zjistili, že nás měsíčně šulili o 6 tisíc éček na pronájmu vybavení, které jsme si sami koupili... :wink: Kolegyně z finančního vypadala, že se posere vzteky :lol:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Vallun »

To si jako vážně jednotlivé složky mezi sebou pronajímají IT techniku?:) To jer větší byro než u nás....:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jestli se chceš učit, jak dělat pomalou, neefektivní byrokracii na hliněných nohou, mohu ti zkusit zařídit nějakou stáž $D

Mimochodem, když jsme u pomalých, neefektivních byrokracií na hliněných nohou, mám matný vliv do státního/městského sektoru, a můj dojem je, že hlavní problém toho státního je, že i ten soukromý sektor má problém najít kvalitní lidi klidně i za dvojnásobnou mzdu...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Vallun »

Aktualně máš zcela pravdu...výběrka jsou teď většinou lehce panoptikum....
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od OnGe »

Dostal jsem kýbl spamu nabízejících pec na pizzu a něco, po čem touží můj trávník.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Karotka »

A co tatarák z bůčku? Nechceš? Nechceš?

https://www.youtube.com/watch?v=BNmv2P2crqs

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od OnGe »

Česká pošta - balík do ruky.
Pošta poslala e-mail, že balík doručí 17. 10. v čase 8 - 14 hodin. Balík doručla 18. 10. v 11 hodin. Pošťák řekl, že za to nemůže a že to mám reklamovat. Docela mu to věřím a řídím se jeho radou. Volám tedy na infolinku a tam mi řeknou, že to můžu reklamovat, ale potřebuju k tomu sken originálu podacího lístku, který musím získat od odesilatele. Odesilatel to platí, takže makají pro něj, že jo.

Ano, mají tu zásilku v evidenci a dá se sledovat na internetu. Ano, ten e-mail, že balík doručí 17. 10. v čase 8 - 14 hodin posílala pošta. Ano, ta zásilka má identifikační číslo vydané poštou. Ale prostě bez skenu podacího lístku se nedá nic dělat, prostě podmínky. Trochu váhám, jestli má smysl prudit eshop, aby mi našli a oskenovali podací lístek a trestat je za tu jedinou chybu, že posílají zboží poštou. Už chápu, proč pošta na své služby nemá mnoho reklamací.

Oceňuji rozsah služeb, které ČP nabízí. Člověk si může postát u okýnka, koupit los, pojištění, nebo omalovánky. Přesto se nemohu uránit dojmu, že by bylo lepší, kdyby prostě doručovali poštu.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

U nás pošta konsistentně doručuje osobní zásilky pro naše zaměstnance úplně cizím lidem z firmy, která sídlí nad námi. A ti kokoti to normálně přebírají.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od OnGe »

Jestli platí i dobírky, tak nakonec proč ne :) Jenom nechápu, proč se s tím tahají do firmy co je nad vámi a nenosí to všechno k vám.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od OnGe »

OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od OnGe »

Vystavil jsem fakturu s pořadovým číslem 17 a se splatností 17. listopadu. Nejspíš to ale žádný převrat nebude.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od midewiwin »

OnGe píše: 2. 11. 2017, 10:05 Vystavil jsem fakturu s pořadovým číslem 17 a se splatností 17. listopadu. Nejspíš to ale žádný převrat nebude.
Na tajemný a věštecký význam čísel bacha.
Jeden pán vsadil jmění na koně jménem Quintus, který měl běžet pátého května v pátém dostihu.
Doběhl pátý.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od OnGe »

Tak jí holt proplatí 17 dní po splatnosti, no :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od OnGe »

Zdálo se mi, že je tu nějak zima. Je to tím, že jsem vypnul topení.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Každodenní normálnosti

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jak to, že je tolik lidí ještě vzhůru? :)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů