[faskal] picture of the day

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
TITLE jeden z mnoha draků v konfucionistickem chrámu zerouci moderní budovu
Místo Nagasaki

Více informací i další fotky snad někdy brzy; Japonsko je země nejhoršího WiFi.

...
V Nagasaki mají tu atomovou, že jo, ale taky je to místo, kde se mísily kultury, kousek od sebe je tam křesťanský kostel, sinto svatyně, konfuc. Chrám a budhu byste v okolí jistě taky našli.
Možná by šla vybrat lepší fotka, ale teprv jsem se dostal k internetu a už jdu spát, zítra lezeme zas nějaký kopec. A to ještě chybí fotka ze dneška, hm. Nehledě k tomu, že jsem vybral první pricetnou fotku, co mi přišla pod ruku, kdybych tady nevykecaval, mohl jsem vybrat ještě jinou.

...
Dneska jsme vylezli na jediný japonský hrad, co se dochoval na kopci. Konečně hrad, co vypadá jako hrad.

Edit
Ještě k obrázku, konfucionismus není náboženství, ale uctívání státní byrokracie.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
TITLE Já
Místo: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bitch%C ... ama_Castle
Jinými slovy Bitchū Matsuyama Castle

...
japonské hrady jsou nudné, s třemi významnými výjimkami: Matsumoto, který je druhý nejhezčí a dá se k němu dostat, bílý hrad Himeji, který je nejhezčí, a pak tenhle.
Ten je jediný dochovaný japonský hrad postavený na kopci, a zároveň je to nejvýše položeny japonský hrad vůbec.
Japonské kopce matou na mapě tím, že nevypadají moc vysoce, tento má nějakých 430 mnm, kdy na něj ale lezete, lezete téměř od hladiny moře. A tak je to tady se všemi kopci.

Pokud chcete vidět fotku, kde nezavazim já, další fotky :
https://www.dropbox.com/sc/cchm405s0n5c ... CDCcFxTjxa
Nagasaki ještě eventuálně dodám.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
TITLE typická japonská krajina
Místo: Daisen, což je japonský výraz pro "pořádný kopec"
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mount_Daisen

...
Hora Daisen (cca 1700 mnm) je jeden z mohutně uctívaných kopců v Japonsku, byly dokonce doby, kdy tam mohli jenom mnichové. Dnes tam leze kdejaká lůza bůhví odkud.

Je z ní hezký výhled do krajiny, protože je krajem pohoří a zároveň největší jeho vrchol. I když je jenom o trochu vyšší než Sněžka, je mnohem impozantnější, protože, jak sami vidíte, vystupuje prakticky u moře. My jsme vyrazili od moře (GPS tvrdila, že výška byla 1 metr pod mořem) vyvezli jsme se dvacet kilometrů do dálky a 700 metrů do kopce a zbytek vylezli po vhodně umístěných schodech (podle některých kritických hlasů to byl místy žebřík). Všude spousta chrámů a na vrcholu kdysi bydlíval mnich. Velmi malebné.

Ta fotka je kousek pod vrcholem, a co můžete vidět :
Všude v Japonsku je moře, co by kamenem dohodil, jen dvě prefektury s ním nesousedí. A ano, sushi už nemůžu ani vidět.
Všude v Japonsku jsou hory. Tohle je focené že strany, kde je jich výjimečně málo, můžete vidět pár bývalých sopek.
Prakticky všichni lidi žijí v nížinách kolem oceánu. Jak se to od něj trochu vzdálí, je tam jenom prázdno a les. Mimo jiné proto tam mají tak hezkou přírodu.
To město u moře je Yonago, docela díra v létě mohutně oblíbená pro moře a lázně. Díky geotermálním pramenům si můžete v deset večer sednout na autobusovou zastávku a máchat si nohy v horké vodě.
Japonsko je zhruba dvakrát větší než ČR, a má zhruba desetkrát tolik obyvatel. To je samo o sobě dost hrozné, ale asi75% Japonska je hornaté nebo zalesněné a všichni lidi jsou nacpaní na jednom místě. Až to tady zabalíme, vyrazím domů na vesnici a budu dělat, že tam nejsem.

Další fotky jsou všechno z toho kopce
https://www.dropbox.com/sc/jyledy44gu64 ... 2s-F7LKc7a
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
TITLE vějířová hradba
Bílý hrad Himeji
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Himeji_Castle

...
Himeji je je největší hrad v Japonsku. A zřejmě bez jakýchkoliv debat nejhezčí. Téměř všechny japonské hrady mají bílou barvu, tenhle je bílý prakticky celý a podle místních má připomínat (něčím) volavku v letu.

Je to zatím nejhorší turistická past, co jsem viděl: zastávky vlaků jsou všude ve světě mimo zajímavé věci, tady ji postavili skoro pod hrad. A ještě nikde jsem neviděl, že by výškové budovy stavili tak, aby neblokovaly půl kilometru dlouhou přístupovou cestu a bylo na ni hezky vidět.

Představte si, že jdete svižný krokem v dvojstupu tři čtvrtě hodiny a proti vám se podobný dvojstup vrací. To udělá představu, jak je ten komplex velký a kolik tam potkáte lidí. Je jich tam tolik mimo jiné proto, že v Japonsku je asi dvanáct původních hradů, jen tři stojí za řeč a tenhle je asi nejlepší

Ze samotného hradu jsou jen obvodové zdi, vnitřek je prázdný, i když je u tohoto hradu podezírám, že se něco dochovalo, ale oni to vyházeli, aby byl větší průtok turistů. Ježto jsou hrady především ze dřeva, každá historie obsahuje, kolikrát hrad vyhořel a kolikrát jej celý do základů zbourali a postavili znovu v průběhu rekonstrukce.

Co z toho je přesto hezky vidět jsou různé defenzivní vychytávky, je tam spousta tajných místností, v menších hradech i pater, odkud na vás, až dobijete hrad a půjdete dát přes držku hradnímu pánu, vyskáká menší či větší hromada ozbrojenců.
Na fotce je tzv. Vějířová hradba. Na našich hradech jsem ji nikde neviděl, ale třeba jsem nedával pozor. Umožňuje naházet hromadu kamení na sebe do výšky tak, aby nespadla, což vyžaduje nízký sklon zdi, po které se ale dobře leze. Takže vrchol zdi už má normální sklon, ale už zase není vysoká. Vedlejší efekt je, že to vypadá moc hezky.

Mimo soutěž, takhle ten hrad vypadá z dálky.
Obrázek

Další fotky
https://www.dropbox.com/sc/hrrqsj9lwnaw ... 9-h4zxcuZa
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
TITLE kapsule
Místo někde v kyotu

Už jsem spal ledaskde. V mnoha hostelech, v jednom hrozném hotelu, v jednom luxusním hotelu, v pronajmutém bytě a teď zbývala už jen jen jedna možnost, když se nám nechce tahat se se stanem a na širák je zima: místní specialitu, kapsulový hotel.

Jistě znáte z různých sci-fi, kde se přelidněnost řeší tak, že lidi nacpete do něčeho jako včelí plástve. Ne, že by se to uchytilo, ale je z toho hezká turistická atrakce.

Ta fotka trochu klame, protože design interiéru je naschvál dělaný tak, aby vypadal větší, než je. Ta matrace i polštář mají docela standardní velikost. Pro představu, jak jsou uspořádané, viz další fotky.

V tom baráku bylo kapsulí celkem 125 na devíti patrech, že kterých na čtyřech nebyly samotné kapsle, ale různé sprchy, recepce a tak.

Zbytek fotek je z toho, jak jsme se flákali po Tokyu, já jsem se pak utrhl; potřeboval jsem se dospat.
https://www.dropbox.com/sc/csf1l3m0pe0o ... 12vecTZKma
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

Normální klávesnice!
Radost až na kost.

Ještě jsem tam byl pár dní, ale už jsem zpátky, bylo to dost hektické a nestíhal jsem sem psát.
Zkusím ještě dohledat fotky z dalších dní, případně dát nějaké bonusové, obzvláště, pokud bude zájem. 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Sosacek »

Jsem chtel mit kecy jak loudis pozornost, ale delam to taky.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Faskal píše:Normální klávesnice!
Hlavně ta zmrdaná mobilní Wiki... myslel jsem, že se stránky přesměrovávají podle platformy, kterou se na ně přistupuje.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

Děkuji, Jakube.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Sosacek »

Muzes udelat highlight napric dny.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Vallun »

obzvláště, pokud bude zájem
určitě je
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

... zájem možná byl, ale nebyla energie.

Dneska jsem byl navšívit Baligovu studánku a k mému překvapení jsem tam našel sosáčka.

Sosáčka znáte, nicméně Baliga byl hrdina mého lidu. Nebyl místní, byl to nějaký žoldák bůhvíodkud (to už nikdy nezjistíme, navíc u nás dost fungujeme pod přezdívkama, a tohle je jeden z případů), který vedl něco, co původně vypadalo jako last stand civilů proti ozbrojeným jednotkám z nějaké obskurní války rabujícím okolí a likvidujícím lokální odpor. Navzdory předpokladům místní (za strašných ztrát) útok ustáli, odrazili a sundali víc nepřátel, než byly jejich ztráty. Druhá strana zmizla pro posily, ale než se vrátili, byli civilisti bezpečně uklizení v neprostupných horách.
Bohužel, jeden z padlých na straně civilů byl právě Baliga, kterého někde v těch místech taky pohřbili.

Jak vypadal Baliga nevíme, nicméně tady je ten sosáček:
Obrázek
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4815
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od midewiwin »

Mně se tam místo sosáčka ukázalo tohle:Obrázek
Že jako error.
Čas neexistuje.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Faskal »

... mě teď taky. Opraveno.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Panda
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 1. 2009, 19:00
Bydliště: Praha

Re: [faskal] picture of a the day

Příspěvek od Panda »

OMG! To jsem vůbec netušila!

Znalost lokální historie: FAIL!

A Sosáček má na pozadí trhlinu v časoprostoru.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 8 hostů