Apple opat inovuje

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Resurrection »

Na konci stranky toho iMac Retina 5k je drobnym pismem cena. Chvili jsem hledal desetinou carku nez jsem zjistil, ze tam zadna neni. :-) Vic k teto veci asi neni potreba dodavat...

A Jerson ma pravdu, vypada to jako solidni trolli reklama pro iSheep.

EDIT: cena na ceskym Apple store je jeste o 50 % vyssi...
Naposledy upravil(a) Resurrection dne 18. 10. 2014, 14:59, celkem upraveno 1 x.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Alef0 »

Tá cena nie je zlá, jediná konkurencia je Dell 5k, ale ten príde až na Vianoce tiež za $2500.

Čo už Apple nepovedal, je fakt, že tento megamonitor nebude slúžiť ako externý, lebo žiaden Mac to kvôli DisplayPortu/Thunderboltu neutiahne: jednoducho priepustnosť nepustí. (Dell používa dva káble).

Tu je pekný článok o tom, že jedna vec je reklama a druhá reálne použitie: silne mi to pripomína honbu za megapixelmi u foťákov.

http://www.extremetech.com/gaming/19230 ... st-gen-gpu
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Jerson »

Mno, můj názor je, že celé tohle téma by se mohlo klidně smazat, a já si napíšu čárku k tomu, že reklama na diskusních fórech je prváděna pěkně blbě.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jerson píše:Takhle nějak funguje ta "virální reklama" - že přijde člověk a na celkem nesouvisejícím fóru začne vychvalovat nějakou značku, ale nemá to označení "reklama"?
Dobrá poznámka - když jsem tohle téma viděl poprvé, považoval jsem ho za spam. Klidně bych ho zamknul a smazal.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše:Takhle nějak funguje ta "virální reklama" - že přijde člověk a na celkem nesouvisejícím fóru začne vychvalovat nějakou značku, ale nemá to označení "reklama"?
Ne, virální reklama je, když si lidi posílají video, co udělá mentoska v coca-cole.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od PetrH »

Za davnych casu by še tu komerce netrpela. Mazalo by se
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9049
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Faskal »

Já se přiznám, že mě napadlo to tady zavřít a zapálit, pak jsem si ale všiml, že autor je tady zavedený a ostatní s ním komunikují.

*pokrčení rameny*
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Riso
Příspěvky: 71
Registrován: 31. 5. 2009, 17:12

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Riso »

Sosacek píše: Kdybys umel cist, bylo by to jednodussi.
Sosacek píše:
Sakra, na posledni macbook pro nema dratovou sit, a bezdratove nefunguji po instalaci ovladace. instalovat ovladace bez site jde pekne blbe.

Sosacek píše:
Jo, koukal jsem. Ten novy macos je tak spektakularne ohyzdny, ze jsem uz stahl image ubuntu a jdu si ho zkusit rozchodit na svem macbooku.


Dobra zprava je, ze vsechno ostatni v tom ubuntu funguje (aspon pod unity, ktere neni hrozne, i kdyz zrovna skvele taky ne), takze clovek muze pouzit normalni operacni system vhodny na praci, misto tech omalovanek od applu. Pac OS X 10.10 mi znacne pripomina windows 8.
Stale nechapem. Cize mas Macbook Pro a nainstaloval si nanho Ubuntu?

Inac na siet pouzit bud:

http://store.apple.com/us/product/MD463 ... et-adapter

alebo

http://store.apple.com/us_smb_78313/pro ... et-adapter
Sosacek píše: Tohle souveti vubec nedava smysl. Asi neumim Applesky.

Dratove site jsou temer vzdycky o rad rychlejsi nez wifi, o rad levnejsi na instalaci, mnohonasobne spolehlivejsi, a mnohonasobne bezpecnejsi. Ze se apple rozhodl je prestat davat do pocitacu ukazuje jak moc jsou v realnem svete.
V poslednych 5 joboch som robil na Macbooku, nikdy nebol problem pripojit sa na dratovu siet. Nechapem, ako s tym mozes mat problem. Mas dva moznosti, ako sa pripojit k ethernet kablu, vid vyssie. Vyber si, co ti lepsie vyhovuje.
Sosacek píše: Kdybys mel nejake povedomi o ahdwaru, vedel bys, proc je sit (nebo obecne cokoli, com a byt rychlejsi nez par MB/s a pripojene dele jak par minut) pripojena pres USB spatny napad. Ale hadam, ze velkove povedomi o architekture toho, na cem vsechno bezi, se v hodina javascriptu neuci.
Povedomie o hardwari mam, neviem preco na mna utocis. Ja som ziadne ad hominem nepouzil.

Samozrejme, ze s Macbookom nie je problem pripojit sa na dratovu siet, vid vyssie.

A to o javascripte si si tiez mohol odpustit, je to jeden z 5 jazykov, ktore som v kariere pouzival, iba par mesiacov ako hlavny jazyk. A momentalne je to celkom sexi skill, ked robis konzultanta, JS kontrakty momentalne platia okolo 500 libier denne, cize za to, ze som pisal a mozno budem opat pisat JavaScript sa rozhodne nehanbim 8)

Okrem JS mal skusenosti s dalsimi niekolkymi jazykmi (radovo vacsie ako s JS).

O architekture toho viem vela, posledne dva joby som mal titul softver architekta, momentalne robim architekta pre jednu velku nadnarodnu firmu.

Vela toho o mne nevies, takze ma nesud 8)
Riso
Příspěvky: 71
Registrován: 31. 5. 2009, 17:12

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Riso »

Alef0 píše:Tá cena nie je zlá, jediná konkurencia je Dell 5k, ale ten príde až na Vianoce tiež za $2500.
Hej, cena je prijatelna.

Aj ked dufam, ze postupom casu klesne, ked sa tie veci zacnu masovejsie vyrabat.
Riso
Příspěvky: 71
Registrován: 31. 5. 2009, 17:12

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Riso »

Eleshar_Vermillion píše:
Eleshar_Vermillion píše:Tywe, dělám v jedné globální IT firmě a každou chvíli slyším z vyššího managementu sračku typu "já mám Mac a tohle dělat nemůžu, musíte to udělat za mě"... a nejlepší je, že polovina těch kriplů to ani neumí ovládat.
Riso píše:Daj mi priklad, lebo ja mam uplne opacne skusenosti. Pracoval som pre vela multinarodnych globalnych IT firiem aj pre velke aj male startupy, a s Macbookmi nebol nikdy problem. Windows bol zdrojom problemov vzdy.

A okrem toho, ludia z vyssieho manazementu maju na starosti ine a dolezitejsie veci ako napriklad manazovanie firmy a ludi. Na robenie veci maju ludi.
Přesně k tomu řízení firmy ty aplikace slouží $D Jde o různé self-service systémy z personální/finanční oblasti (prostě řízení), které těm manažerům umožňují přesně vykonávat svou zodpovědnost, protože požadovaný proces mohou rozjet přesně podle svých specifikací a nemohou se vymlouvat, že to nějaký pohůnek zprasil/neudělal včas. Většina s tím nemá problém, jen ti lidi z prodejního se vždycky ohánějí tím, jak mají Apple výbavu a jak jim proto musíme sloužit, protože většina těch systémů na tom prostě neběží (např. protože nestojí za to dělat kompatibilitu pro Safari nebo macové verse FF).
Daj mi nejake priklady.

Urcite sa par veci najde, ale vacsina firemnych systemov, CRM, uctovnictvo, planovanie a tak uz dnes bezi na intranete ci v cloude, cize ti staci internetovy prehliadac.

Aspon v korporaciach, kde som ja pracoval. Mozno v inych firmach to robia inak.
Riso
Příspěvky: 71
Registrován: 31. 5. 2009, 17:12

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Riso »

Alef0 píše:
Asi ako rozdiel medzi bmw a daciou.
Skúšal si držať telefóny z porovnateľnej cenovej kategórie? HTC One 8? S5? G3?
Ano. HTC One som mal ako firemny telefon isty cas, aj Windows aj Android verziu. Takisto som drzal v ruke novy Samsung.

Zas opakujem, ze ide o moj osobny pocit.
Riso
Příspěvky: 71
Registrován: 31. 5. 2009, 17:12

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Riso »

Sosacek píše:S tou ntoebokovou grafikou co do toho ti blbci davaji se mu bude trhat i tetris.
Grafiku do toho davaju dostatocnu. Uvedom si, ze meritkom kvality su aj to, aky tenky, lahky, a chladny je MacBook.

Ak by tam dali velku ATI ci NVidia kartu, tak by bol Macbook:

1) tazsi
2) baterka by vydrzala kratsie
3) Hrubsi
4) Viac by sa prehrieval

Musis sa na to pozriet komplexne, pozri sa na laptopy, ktore maju velke graficke chipy ako Alienware. Tie laptopy sa uz nedaju povazovat za prenosne / mobilne zariadenia. Su to velke a tazke tehly, co sa prehrievaju a baterka ti dlho nevydrzi.

Iba pre hracov. MacBook si na hry nekupujes, kupujes si ho na zvysenie produktivity.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Alef0 »

Riso,
po prve: nevyrabal stvorite posty, vdaka.
po druhe, pri tych shitty grafikach sa cely cas bavime o iMacu, nie o MacBooku. Ak mas write-only mod, tak ho skus prepnut, vdaka.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Sosacek
Příspěvky: 25789
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Sosacek »

https://en.wikipedia.org/wiki/CUDA

EDIT: hlavne, na retina macbooku 13" pro se trhaji takove veci jako prechod z plochy na plochu nebo scrollovani v browseru uz v tom zakladnim rozliseni 1280x800x2, a kdyz by clovek chtel 1680x1050, aby se mu tam vesla IDEA, PL/SQL developer, MATLAB nebo jine pracovni nastroje, tak je z toho slideshow.

15" to nedela, protoze ma rozumnou grafiku ... ale zkurvysyni z apple ty grafiky, ktere nelaguji dali az do nejdrazsiho modelu, samozrejme.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18577
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Apple opat inovuje

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Generální manažer globálních zakázek píše:Don't know how to take a screen shot with my Mac. Cannot log in, get message is the site is unavailable
:D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů