Rozpolcenost až na kost

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Argonantus »

Knihy jsou jako lahve vína.
Sice teoreticky vím, že by bylo občas výhodné si je nechat posílat poštou, ale ten obřad, kdy si ji v knihkupectví nebo antikvariátu fyzicky vyberu, případně o tom pokrafám s nadšeným prodavačem, který je fanda do věci, by mi chyběl.
A když chybí nadšený prodavač a je tam jen amorfní pokladní, i to je tak nějak rozčilující.
Prodavači knih mají být nadšenci, to patří k věci.

Rozpolcenost tkví v tom, že se mi knihy nezadržitelně hromadí a potřeboval bych se nějakých pár stovek až tisíc zbavit.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re:

Příspěvek od York »

Sadako píše: 19. 10. 2017, 11:05Já si kupuju jen věci, které chci mít fyzicky doma, co mi stačí přečíst a odložit si samo půjčuju v knihovně.
Jasně, ale když se ti něco, co cheš fyzicky vlastnit, dostane do spárů v knihovně, tak ti to tam nejspíš neprodají. Tudíž budeš muset spáchat další nájezd někam jinam, což je práce navíc a tudíž je šance, že se na to vybodneš a ušetříš.

Dneska už navíc máme k dispozici třeba tohle, takže spoustu knížek si můžeš "prolistovat" v plnobarevné formě, aniž by ti na ně padal prach doma v regále*.

* Na druhou stranu chápu, že těžko něco nahradí pocit ze štosu papíru pokrytého vlastními pohyby rozvířeným prachem.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Argonantus píše:Sice teoreticky vím, že by bylo občas výhodné si je nechat posílat poštou, ale ten obřad, kdy si ji v knihkupectví nebo antikvariátu fyzicky vyberu, případně o tom pokrafám s nadšeným prodavačem, který je fanda do věci, by mi chyběl.
Asi je to hezké, ale spousta antikvariátů má praxi takovou, že si knihy musíš nejprve objednat na eshopu, protože mají sklad jinde než kamenný obchod.
Argonantus píše:Rozpolcenost tkví v tom, že se mi knihy nezadržitelně hromadí a potřeboval bych se nějakých pár stovek až tisíc zbavit.
Tak až se jich budeš i chtít zbavit, dej vědět.
York píše: 19. 10. 2017, 11:27Jasně, ale když se ti něco, co cheš fyzicky vlastnit, dostane do spárů v knihovně, tak ti to tam nejspíš neprodají. Tudíž budeš muset spáchat další nájezd někam jinam, což je práce navíc a tudíž je šance, že se na to vybodneš a ušetříš.
Jako teorie asi hezká, ale s tím pácháním nájezdů je to v době internetového obchodu takové jednodušší, takže taková šance asi existuje, ale moc jí nedávám. Zatím všechno, co jsem našla v knihovně a chtěla to i domů, jsem si posléze opravdu zakoupila.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od OnGe »

York píše: 19. 10. 2017, 11:27 Jasně, ale když se ti něco, co cheš fyzicky vlastnit, dostane do spárů v knihovně, tak ti to tam nejspíš neprodají. Tudíž budeš muset spáchat další nájezd někam jinam, což je práce navíc a tudíž je šance, že se na to vybodneš a ušetříš.
Ne, takhle to nefunguje.

Já jsem v tomhle směru pokročil na další level. Pokaždý si pořídím knížku, rozečtu, pak to nechám pár měsíců válet všude možně a nakonec uklidím do knihovny s tím, že si to někdy dočtu. Je to trochu na palici.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Sosacek »

Obešel jsem proxynu (přesněji jsem si udělal vlastní pomocí ssh, ale whatever), a dostanu se z práce na RPGf.

Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Zatím to vypadá, že je to špatně.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Sosacek »

Tebe se nikdo na nic neptal.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

No a?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sosacek píše: 24. 10. 2017, 14:11 Obešel jsem proxynu (přesněji jsem si udělal vlastní pomocí ssh, ale whatever), a dostanu se z práce na RPGf.

Nevím, jestli je to dobře, nebo špatně.
To je podle mě normální - když jsem v práci něco fakt chtěl udělat, tak mi v tom taky žádný ajťák nebo policy nebyla schopná zabránit.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ten pocit, když musíte začít předělávat od základů celý projekt, protože se po třech měsících, kdy jste všem celou dobu říkali, že takhle to nejde dělat a nedává to smysl, ukáže, že jste měli ve všem pravdu...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

Jak moc Ti rozumím....já zase už dva dny skoro nonstop makám na připomínkám k jednomu mateirálu, který je sice dobrý, ale ne dost dobrý na to, an co je potřeba....zhotovitel (odvedl hoodně práce, to zase jo) za to dostane balík, já nic navíc:/
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Doufám, že ti pořádně vynadali za to, že jsi to svým negativismem celé zkazil.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Faskal »

Debata o kariéře a životní úrovni oddělena do vlastního tématu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jsem vožralej, zhulenej, hraju u toho hereos of the storm, čtu [AW] {PbP} Záporáci a poslouchám tři sestry. Kua jsem myslel, že s létama se moudří. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Karotka »

eerieBaatezu píše: 31. 12. 2017, 00:27 Kua jsem myslel, že s létama se moudří. $lol$
No jak kdo. Se podívej na pana presidenta, jak se létama moudří. :P

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host