Rozpolcenost až na kost

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

Vallun: Takže abychom si to shrnuli:

Veřejná instituce (dále VI) dala na web smlouvy obsahující oú subjektu, neb jí to ukládá zákon. Soukromá firma (dále SF) si tyto údaje opíše a použije je k činnosti zcela nesouvisející se zákonnými důvody původního zveřejnění. To je asi nenapadnutelné, dosud se shodujeme. Co když ale pominou zákonné důvody ke zveřejnění a subjekt požádá VI, aby jeho oú stáhla/začernila a ona to udělá?
Následně subjekt požádá SF, aby též jeho oú přestala používat (smazání není třeba, smyslem je jen to, aby ho už nekontaktovali). Může mu SF nevyhovět s odvoláním na to, že tyto údaje používá v souladu s výkonem práv na svobodu projevu a informace? Podle mě to smete ze stolu každý soud. Co soud, to smete první úředník ÚOOÚ, ke kterému doputuje stížnost.

Máš na to jiný názor?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

Ilgir - pocitově by to tak být mělo. Ale to, jak byla prezentována koncepce OpenData to tak jednoznačně nevidí... moudrejší budeme, az bude k dispozici text zákona...

Nicmeně, je k dispozici predbězne stanovisko Komise: "pokud jde o osobní údaje má přednost GDPr, pokud jde o verejnou správu ma prednost INSPIRE, je na členskem statu, aby případné střety odstranil vhodnou transpozicí..."

A teď babo rad:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun píše: 10. 4. 2017, 12:59A teď babo rad:)
Prostě EU vyrobila nějaké principy.
V Británii to jako vždy odignorují.
Francie, Benelux, Německo a Skandinávie to zavedou a jako vždy budou mít otevřenější společnost s lepší ochranou občanů.
A my tady v Čechách to jako vždy posereme, takže tu bude akorát víc fízlokracie a rozkrádaček. Smrt EU!
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ilgir »

$lol$ $lol$ $lol$
$cry$
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od MarkyParky »

čas a místo počátku a konce ZPC (alespoň jedno z toho je zpravidla bydliště pracovníka)
Tohle je ňáke divné.

ZPC mi začíná až překročením hranice nebo zabouchnutím dveří od letadla, ne?

Nebo aspoň já ji tak vždycky vykazuju. Nedovedu si představit, jak bych si obhájil, že chci diety za cestu z domova na letiště (a už vůbec si nedovedu představit, podle čeho by mi je počítaly, když jsem ještě v tuzemsku a jejich výše se odvíjí od nějakých tabulek podle země, kam letím :o)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Vallun »

MarkyParky - účetně Ti to neřeknu, ale vzhledem k tomu, že jen u ZPC máš (pokud jsi vyšší šarže...) nárok při pozdním příletu na taxíka z letiště domu, tak se sleduje všechno. Ale může to být důsledek kolektivní smlouvy, to Ti z hlavy neřeknu...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od ShadoWWW »

Služebně jsem toho nacestoval hafo, po zemi i letecky, takže to vím docela přesně.

ZPC se vykazuje od chvíle, kdy vyjdete z domu (popřípadě z práce, pokud cestujete z místa výkonu práce).

Pokud cestujete po zemi (auto, autobus, vlak), je to jednodušší. Doba strávená v ČR se počítá po přejezd hranic (zpravidla stačí +/-). Pak jste třeba v Rakousku, tak zas počítáte, dokud nepřejedete další hranice, že jste v Rakousku, atd.

Letecky je to složitější. Ve chvíli nástupu do letadla (respektive zpravidla od času odletu) se bere, že už jste v cílové zemi.

Vezmu příklad: jízda z Brna do Curychu. Začátek ZPC v ČR: doba odchodu z domu, jízda vlakem směr Vídeň po přejezd přes hranice; poté začátek ZPC v Rakousku, do doby odletu letadla z Vídně do Curychu. Chvíle odletu z Vídně + celá ZPC strávená v Curychu = ZPC ve Švajcu. Cesta zpět: Doba odletu z Curychu do Vídně = ZPC v Rakousku, po přejezd vlakem přes hranice v ČR, poté jako ZPC v ČR, po příchod domů (doslova do chvíle odemčení dveří od domu). Pokud jedete například na vlak či dálkový autobus MHD, můžete si započítat jízdenky do nákladů na ZPC.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16382
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od MarkyParky »

ZPC se vykazuje od chvíle, kdy vyjdete z domu (popřípadě z práce, pokud cestujete z místa výkonu práce).
Ha, to tučné bude zřejmě zdrojem mé zkušenosti.

Děkuji za objasnění.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Resurrection »

Kefirer se vratil! Ale dopadlo to snim trochu jak u Stalingradu...
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9046
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Faskal »

Linku o (možném) pádu vlády, Sobotkově (možné) demisi a Babišových (možných) zločinech jsem oddělil do tématu Babišova emergence.

Jestli jsem tam omylem přesunul nějakou jinou rozpolcenost až na kost, tak... sorryjako.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od morech11 »

no... predstavoval som si to ešte inak, babiša zvlášť a emergenci zvlášť.
ale budiž :)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Argonantus »

Já jsem spokojen, díky.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Resurrection »

Faskale, oddelil si s emergenci i meho kefirera. SS sturmbanfuhrera Rumcajsena a jeho Raholec truppen na tebe! https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 20#p506885
Secrets are power.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od PardGalen »

Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
midewiwin
Příspěvky: 4817
Registrován: 18. 12. 2006, 09:56

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od midewiwin »

Hodně hub x malý košík.
Čas neexistuje.
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů