Rozpolcenost až na kost

Diskuze na neherní témata.

Moderátor: Faskal

Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25736
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Sosacek »

Konecne jsem se po dlouhe dobe zacetl do knizky ktere me zaujala tak, ze se od toho nemuzu odtrhnout.

Ta knizka je "Building a Scalable Data Warehouse with Data Vault 2.0" :>:o/
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17448
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od York »

Kdybys měl chuť zapsat zajímavý postřehy obecnýho rázu, rád si počtu.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2693
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Log 1=0 »

Poprvé jsem někoho vyhodil z Facebook Friend Listu. Původně jsem byl rozhodnutý to nikdy neudělat, protože nechci podlehnout tomu, obklopovat se lidmi stejného myšlení a názorů a potvrzovat si v bublině vlastní omyly. Ale několik příspěvků za den od člověka, který evidentně propadl sektě, spamuje tím, co mu pověděl Duch svatý a ještě to prokládá antivax hoaxy a podobnými sračkami, to prostě nedávám. Bohové dejte sílu jeho blízkým, a kéž se mu někdy vrátí rozum, ale já fakt nehodlám věnovat energii do záchrany někoho před sebou samým, pokud to je někdo, koho jsem viděl jednou na chmelové brigádě. Na to fakt nemám sílu.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15032
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Pieta »

Log 1=0 píše: 25. 12. 2020, 16:49Poprvé jsem někoho vyhodil z Facebook Friend Listu. Původně jsem byl rozhodnutý to nikdy neudělat, protože nechci podlehnout tomu, obklopovat se lidmi stejného myšlení a názorů a potvrzovat si v bublině vlastní omyly. Ale několik příspěvků za den od člověka, který evidentně propadl sektě, spamuje tím, co mu pověděl Duch svatý a ještě to prokládá antivax hoaxy a podobnými sračkami, to prostě nedávám. Bohové dejte sílu jeho blízkým, a kéž se mu někdy vrátí rozum, ale já fakt nehodlám věnovat energii do záchrany někoho před sebou samým, pokud to je někdo, koho jsem viděl jednou na chmelové brigádě. Na to fakt nemám sílu.
Zrovna tuhle rozpolcenost fakt chápu. Mám to podobně, nechci lidi vyhazovat jen kvůli neschodám v názorech, abych se sám neodřezával od světa, ale bohužel to taky znamená, že vidím v přímém přenosu, jak různí často zajímaví, sympatičtí a chytří lidé se postupem času mění, propadají extrémním názorům nebo psychickým problémům, ztrácejí zábrany, až po nich zůstávají jen monstra, co jsou mi úplně cizí.

A pak najednou člověk vidí, jak lidi radostně oslavují, že se někde utopili uprchlíci, nebo vidí, jak chlápek stalkuje svou bývalou ženu a dítě, úplně veřejně, a kumpáni ho poplácávají po zádech... To si říkám, že být v bublině není až tak marná myšlenka.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6645
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od boubaque »

boubaque píše: 10. 11. 2020, 12:18 Prošel jsem si žebříček v databázi a zjistil jsem, že kdybych chtěl dohnat svoje resty, měl bych napsat nějaké hodnocení k 25 hrám :eyecrazy: ... a k dalším nejmíň 15 bych taky mohl něco napsat, protože jsem je někdy hrál nebo četl a zavrhl. (A to jsou jen hry, které už mají aspoň jedno hodnocení, nejspíš bych našel i nějaké ještě nehodnocené, které by si ode mě zasloužily aspoň nějakou tu hvězdičku.)
Pls, advise!

Před nějakou dobou jsem si udělal seznam 30+ her/dobrodružství a hvězdiček, které bych jim chtěl do databáze přidat. Ale nemám tolik času abych jim k tomu rovnou psal komentáře, protože ty si potřebuju trochu promyslet a někdy i zavzpomínat na detaily hry (třeba i nad příručkou).

A teď, co teda řeším... Buď můžu (1) naházet k hrám/produktům hvězdičky a pak k nim postupně, pomalu, časem... připisovat komentáře, nebo (2) dávat postupně, pomalu, časem hodnocení rovnou s komentáři. První varianta má tu nevýhodu, že jako "nové hodnocení" se zobrazí ty hvězdičky, ale už ne přidání komentáře, a některým hrám nakonec nemusí komentář přijít. Druhá varianta má nevýhodu, že některým hrám pak nakonec nepřijde ani komentář, ani hodnocení.

Co si o tom myslíte? Napište mi to do komentářů.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22595
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Jerson »

Vyber tři až pět her *), které na tebe nejvíc zapůsobily a které máš v seznamu jako první, a odlož je stranou.
K ostatním nabouchej hvězdičky.
K těm třem až pěti postupně napiš komentáře či recenze i s hvězdičkami.
Když se pak dostaneš k nějaké recenzi hry, kterou jsi už hodnotil hvězdičkami, a chtěl bys vložit viditelný komentář, napíšeš Markusovi, ať tvé původní hodnocení smaže. Takových případů už bude jen pár a nestandardní postup to snese.

*) Pokud si hodně věříš a počítáš, že dodáš hodnocení k více hrám než pěti, vyděl svůj odhad dvěma a výsledkný počet her v tomto kroku odlož.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3816
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Selhan »

Já si radši počkám na komentáře. Hvězdičky mě upřímně nezajímají, a nechci riskovat, že to nakonec zůstane jen u nich.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22595
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Jerson »

Komentáře ke 20 - 40 hrám? To moc reálně nevidím, ne v dohledné době.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Já bych volil 1. možnost.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15032
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Pieta »

Steam mi pořád nutí nějaké "kurátory", kteří hry velmi sofistikovaně hodnotí tak, že k ním píšou "good", "yes/no" nebo "Luke, I am your father". Jsem si jistý, že i kdyby to bubák velmi flákal, že tuhle úroveň hravě překoná.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3816
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Selhan »

Jak píšu, já to nepotřebuju v dohledné době.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2107
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od PardGalen »

By jsem u zubaře, ale dělali mi tam ten na Covid a jsem negativní.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Jsem se náhodou dostal k pět let starému videu z Extra Credits a uvědomil si, o kolik je to lepší než cokoliv co se na tom kanále objevilo v posledních letech.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5467
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od Naoki »

myslíš jak to bývalo o herním designu zatímco teď je to o herní kultuře?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozpolcenost až na kost

Příspěvek od OnGe »

Možná. Já bych to spíš formuloval, že dřív řešili zajímavý věci a teď je to o ničem.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Rozličný pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti