Skills ich pouztie a resenie....

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Skills ich pouztie a resenie....

Příspěvek od Shadowman »

tak radsej zalozim novy topic :)

takze radsej uz dalsie veci piste sem...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Re: Skills ich pouztie a resenie....

Příspěvek od Mac »

Tuk-Enek píše:Teď mě napadlo, jak kdo z vás řeší mimoherní dovednosti? Myslim tim třeba koníčky, sporty, zájmy... A jak moc rozvíjíte volný čas postav mezi runy a tak...
Neni treba vymyslet vymyslene... v SR3 je to vyreseno.
Pri tvorbe postavy se plati pouze za body pro aktivni dovednosti, body pro jazyky a "background/knowledge skills" se prideluji podle inteligence (Lang=1.5*Int; Know=5*Int).
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

Shadowman píše:kazdy konicek sa da vyjadrit pomocou skillu

ale treba si uvedomit ze normalna velkost skilu je 3 a nie 6
vysku skilu 6 maju profesionali co sa danej veci venuju dost vela rokov a maju skusenosti

napriklad riadenie auta
normalny clovek ked vyjde z autoskoly ma tak 2-3 podla nadania neikto 1
ked kazdy den soferuje normalne do roboty atd tak bude mat tak 4 maximalne
dalej su uz len profesionalny jazdci a pretekari
napriklad taky schumacher by som povedal ze auta ma tak 4-5 a specialzacia na formulu 7-8
ale to jazdi hafo rokov

a to si treba hlavne uvedomit ja by som nedovolil zadnej postave mat napriklad husle na 6
to podla mna maju par ludi na svete a myslim ze keby mal clovek husle na 6 tak hraje po svete a zaraba statisce a netrepe sa do SR....

lenze bohu zial vacsina hracov povazuje skill za 6 ako normalny a 3 ako uplny shit c nic nevie ale takto to nieje....
Naprosto souhlasim! Par lidi na svete sice bude mit spise housle na 7-8, 6ka ale znamena jednoznacne talentovaneho (nebo pilne cviciciho) profesionala...
Jen poznamka, pokud je grupa zatizena na powergaming neni duvod je nejak omezovat (nas to treba bavi, byt vyrazne lepsi nez bezni lide), jen to musi umet vysvetlit nejakym backgroundem...
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

Co si o tom mysli autori SR3:
Popis hodnoceni 1-4
Popis hodnoceni 5-8+
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Skills ich pouztie a resenie....

Příspěvek od Trevenorboven »

Mac píše:Neni treba vymyslet vymyslene... v SR3 je to vyreseno.
Pri tvorbe postavy se plati pouze za body pro aktivni dovednosti, body pro jazyky a "background/knowledge skills" se prideluji podle inteligence (Lang=1.5*Int; Know=5*Int).
Přesně tak, taky se divím, kde doktor Sosetti sebral, že to je jen "u nás," to je SR3 regular rule. Ačkoli teda... no s těmi jazyky... už mlčim.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

rikal jsem u nas, ne jen u nas :)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

Mac píše:Co si o tom mysli autori SR3:
Popis hodnoceni 1-4
Popis hodnoceni 5-8+
sa mi to paci :)
ale nechce sa m to prepisovat do nromal textu aby som to mohol vytrlacit a prelozit aj v nasej skupine....

k tym skillom na 6 atd samozrejme ked s ich zdovodni poriadnym backgroundom tak kludne nech ma aj vsetko 6 ale de o ten princip aby clovek mal aj viacej skilov ako tie najpouzvanejsie ved tych skilov je tam strasne hafo a vacsina sa nevyuziva a mozno tato uprava by viedla k ich pouzvaniu a tym aj spestreniu hrania....
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Shadowman: Aj, sorry, když sem to psal, tak jsem byl asi trochu mimo, ten novej topic sem přehlíd. Příště takovýhle věci budu respektovat.
Jenomže skill 6 je za určitých, velmi specifických, předpokladů normál. Runneři nejsou jen ňáký zločinci, i začínající runneři maj bejt víc než obyčejný zločinci, oni jsou elita stínů, takže se dá čekat, že v tom, na co se zaměřujou, budou mít vysoký skilly - čaroděj bude mít čarování 6, občas 4 nebo 5, pokud je orientovanej třeba na boj nebo plížení a magii používá jen k podpoře svých schopností v jiném směru (zlepšování atributů a pancíře u fightera, neviditelnost a psychokineze u zloděje...), rigger bude mít auta na 6, decker bude mít deckování na 6, fighteři budou mít střelbu na 6 (nebo třeba 3 bojový skilly na 5...). De o to, že 6 je průměr u lidí, který se tim směrem fakt zaměřujou, normální člověk si v danym směru vystačí pohodově s trojkou, i když v tom oboru třeba pracuje... Ale to fakt prostě některejm hráčům nedojde...
Others: Tenhle můj text ještě navazuje na dva texty v topicu Postavy...
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

6 neni prumer u lidi :) 6 je prumer u munchkinu. u normalnich runeru je prumer 5 :)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sosáček: Blbost. U normálních lidí je průměr 6, munchkini maj přeci 11 a víc, zatim co ty, co maj něco pod 4 sou paka, co neuměj hrát a tvrděj něco o nějakym... Rólplejingu? Neslyšels to už náhodou? Mě to tuhle někdo rval do hlavy, ale nerozuměl jsem mu ani slovo... Kdyby mi to někdo srozumitelně a hlavně logicky vysvětlil... V čem že to moje postava tim Rólplejingem zesílí??? :-)= :>;o) O-) :-)= :>;o) O-)

:D :lol: $D :D :lol: $D :lol: $D :D :lol: $D :D :lol: $D
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sosacek píše:6 neni prumer u lidi :) 6 je prumer u munchkinu. u normalnich runeru je prumer 5 :)
souhlasím :) i když se rozdíl může zdát tiťernej... jde ovšem o to jakým způsobem hrajete svět ve vaší skupině... škoda však že to spousta lidí nechápe.. :(
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Tuk-Enek píše:Sosáček: Blbost. U normálních lidí je průměr 6, munchkini maj přeci 11 a víc, zatim co ty, co maj něco pod 4 sou paka, co neuměj hrát a tvrděj něco o nějakym... Rólplejingu? Neslyšels to už náhodou? Mě to tuhle někdo rval do hlavy, ale nerozuměl jsem mu ani slovo... Kdyby mi to někdo srozumitelně a hlavně logicky vysvětlil... V čem že to moje postava tim Rólplejingem zesílí??? :-)= :>;o) O-) :-)= :>;o) O-)

:D :lol: $D :D :lol: $D :lol: $D :D :lol: $D :D :lol: $D
tukane tukane kdybych tě neznal bral bych to vážně :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

dagu... něco ti pošeptám, ale nesmíš to říct tukanovi...

on to myslel vážně...

$roll$

co je pečlivě vydřená hodonota skillu 10? (nemluvím o průměru. jen o skillu, který jsem nakonec sotvakdy použila, protože ostatní z nějakého důvodu neba dívat se, jak si gem a decker hází kostičkama :>:o/
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sethi píše:dagu... něco ti pošeptám, ale nesmíš to říct tukanovi...

on to myslel vážně...

$roll$

co je pečlivě vydřená hodonota skillu 10? (nemluvím o průměru. jen o skillu, který jsem nakonec sotvakdy použila, protože ostatní z nějakého důvodu neba dívat se, jak si gem a decker hází kostičkama :>:o/
souhlasím s Tukanem v tom, že Runeři jsou vyjímeční a nejsou to jen tak nějací vrazi (no jak kdy) ... ale jejich síla není schovaná jen za jejich hodnotami u dovedností a vlastností...
Průměr 6 je dost hodně... spočetl jsem si svůj atributy 4,33 a dovednosti bez jazyků 3,5. Nemám sice nějak statou postavu karma tak kolem 30-40 bodů, ale i tak je dost silná... a spíše se učím nové věci abych nespoléhal na pavouka a nebo šetřím na samo iniciaci...

A to stím rollplaingem si nech $cry$ , postava a její síla, verzus rollplaying je snad každýmu jasný, natož tobě? Rollplaying je styl hry, a síla je něco úplně neměšitelného... síla se skrývá v moci, informacích, znalostech, a třeba i v připravenosti... je to velice rozdílné... a postava která studuje 3-4 obory tak na 8-9 je dost nerealná, ale hold podle pravidel to jde, ovšem rollplayng je něco jiného, tam nejde ani tak o čísla. Klidně by se dalo hrát i beznich.. :>:o/
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Sethi
Příspěvky: 100
Registrován: 14. 3. 2003, 08:54
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sethi »

když na to tak koukám... val má atributy 5 a skilly 4,3. po pravdě, když jsem ji tvořila, dost mě překvapilo, že má k dispozici tolik bodů, volala jsem o pomoc, ale nikdo ji se mnou nechtěl napsat, tak jsem musela sama. zlí jazykové tvrdí, že je to v pořádku, protože slečna je obyčejný a zcela nemagický člověk, navíc chudý jak kostelní myš :) taky je možné, že neumím počítat. když jsem hledala kalkulačku, vrazila jsem si pod nehet jehlu :cry:
sethi opustila (odešla na odpočinek, než ji někdo skutečně sejme :) ) hru s atributy... hehe... 6,5. skilly 4 a nějaký drobný (to dělaj takový ty jízdy na koni a magická teorie na 1, věci, které decker prostě potřebuje :D počítala jsem to i s koncentracema a ták.) a 15 karmy k dobru.

řekněme, že runneři - ti nejlepší - jsou skutečná elita. sice na pomyslném druhém konci společnosti... jenže alespoň dělají věci čistě (no... krev po poplovině baráku...), narozdíl od elity skutečné. :-)=
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti