Svět a okolo

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Mac píše: Aha, tak ted jsem pochopil tu tabulku v zahlavi ;)
My vychazime z toho, ze 1$=1nY a za zaklad bereme realny USD a priblizne ceny ve Statech (pro predstavu, v prumeru asi 1$=10Kc). Pokud vychazite z JPY nebo CZK, tak jsou samozrejme veskere debaty o penezich ponekud zkreslene. Mimochodem, netrapi te treba to, ze bouchacku sezenes levneji nez cestu pres mesto? :>;o)

Jinak, pokud maji lidi problem se sjednotit v nazorech a nemaji cas se tim zabyvat, tak je tezko donutis ke cteni nejakeho sourcebooku (ze ktereho si pak stejne kazdy bude chtit vzit jen to co se mu libi). To uz mi prijde schudnejsi koukat na filmy - cas 1.5hod si udela kazdy, navic je mozne hromadne promitani (treba i pred runem).

Proste, kazdy to ma holt jinak, ale IMHO dohodu mezi hraci a hlavne GM nikdy nezastoupis zadnym pravidlem. :>:o/
no tak to sorry, my se řídíme pravidly hlavně pro zjednodušení. Sice neumím opravit tvoji odpověď , ale pokudsim se to ještě nějak doplnit.

nojo taková je situace.. ale určitě to ení zase taková hrůza, na něčem se určitě dohodnem... ale stím filmem je to dobrej nápad... i když nevím co bych pustil.. .Equilibrum asi en to by pak chtěli všichni být jako on, no snad Jony Memonic :)
Pravdou je že je nedonutím ale já bych si to docela rád nastudoval.. ovšem bude těžké jim pak to co nastuduji předat... :( Bude to hard work O-) No nějak to dopadne.

souhlasím dohoda je dohoda ale pokdu se dohoda praktikuje za 1/2 roku tak si ji skoro nikdo nepamatuje ovšem to nikdo nezmění... chtěl bych hrát více... ale .... no myslím že na každýho to čeká... přijde na každýho práce, rodina, starosti .. .. a pak toho bude fakt málo... musí se to prostě dělat jak se dá... :)
Dík za názory :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

MaxiDag píše:nojo taková je situace.. ale určitě to ení zase taková hrůza, na něčem se určitě dohodnem... ale stím filmem je to dobrej nápad... i když nevím co bych pustil.. .Equilibrum asi en to by pak chtěli všichni být jako on, no snad Jony Memonic :)
Pravdou je že je nedonutím ale já bych si to docela rád nastudoval.. ovšem bude těžké jim pak to co nastuduji předat... :( Bude to hard work O-) No nějak to dopadne.

souhlasím dohoda je dohoda ale pokdu se dohoda praktikuje za 1/2 roku tak si ji skoro nikdo nepamatuje ovšem to nikdo nezmění... chtěl bych hrát více... ale .... no myslím že na každýho to čeká... přijde na každýho práce, rodina, starosti .. .. a pak toho bude fakt málo... musí se to prostě dělat jak se dá... :)
Dík za názory :)
Ja to znam, taky hrajeme jednou za uherskej rok, ale faktem je ze nikdo nema problem si pamatovat jak vypada svet (narozdil od toho, co se stalo naposledy).
Troufnu si rici, ze pokud TY neco nastudujes, nezmeni se tebou popisovana situace. Tj. ze ruzni GM maji odlisny pristup ke svetu...
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Mac píše:Nezacinejte si s drakem by snad melo byt dostupne ve verejnych knihovnach (kamos to mel urcite pujcene z mestske).

Jo a k tomu hlasovani. Nasi runneri tak zvlcili (a tak se zacali bat o sve vybaveni), ze zacali pozadovat 50% zalohy a minimum meli kolem 20 kY na hlavu (proste aby to pokrylo jednorazove vybaveni a alespon 2 mesice MiddleLifestyle na leceni a trenovani novych skillu) + pokryti neocekavanych nakladu (jako treba znicene riggerske auto)...
...takze runy se odehravaji spise tak, ze jsou do neceho zatazeni (byt obcas pod vidinou nejake platby) s minimalni moznosti odmitnout - jinak by je nezlomilo ani zlaty prase... $D
...ale prijde mi to tak lepsi, protoze kontinuita runu je mene nasilna a navic v nasem svete, kdyby se nejak zasadne rozkriklo ze jsme k mani, tak by si na nas corpy pekne posvitily... :roll:
to je pravda já sice už dlouho nikam nechodím ale dobrej nápad... :)
Sice já jsem raději aby to nekdo konečne scannul a už to prostě bylo v el podbě... nebudu první kdo se potom ptá :)

A kolik času na takovej run je? Víš zjistil jsem že (inspiroval se v předpřipravených dobrodružstvých) to je dobré dělat tak že jim řekneš trmín do kdy to mají mít a neprotahoval bych to na týden (kromě extra vyjímek) oni si pak vymíšlej a táhne se to jako .... O-) Takže to budu dělat tak že jim řeknu do 4 dnů potřebuji to a to.. a bude...
odmítnutí se sice bojím.. protože jsou rozežraní ale nějak to zahraji...
chápu že věci něco stojí ale pokud se snima dohodneš už na začátku na vysoké částce tak onií stejně pak někde něco ještě ukradou nebo prodají ..a bude stoho za 14 dní výdělek 100 000 a oni se tváří jako že to moc není... nebo to dobrodružsvtí roztahují tam týden a tam týden.. a pak ať se nediví že je za to málo..
Podle mě je to tak maník má na tuto prácičku XXX nY a jeslti to není časově omezené je na nich jak si to rozvrhnou a bude li jm to trvat 3 týdny mají smůlu... oni to natahují hlavně proto aby byli zabezpečeni a měli všechno podkontrolou... a nic je nepřekvapilo ... :) :-)= :-)= :-)= :-)= :-)= no tento výkend hraje a vedu tak se uvidí.. .snad to zvádnou hrajem "ztrátu krve" :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Mac píše:Ja to znam, taky hrajeme jednou za uherskej rok, ale faktem je ze nikdo nema problem si pamatovat jak vypada svet (narozdil od toho, co se stalo naposledy).
Troufnu si rici, ze pokud TY neco nastudujes, nezmeni se tebou popisovana situace. Tj. ze ruzni GM maji odlisny pristup ke svetu...
Asi budeš mít pravdu ale já to jen tak nevzdám :) Co naděláš.. smířit se stím nebo čakt rok dva než se to moooožna změní.. .se mi fakt nechce... kdo ví co za riok či dva budem dělat :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

MaxiDag píše:A kolik času na takovej run je?
To prave zavisi na koncepci.
Pokud je to jednoduchy run, tak muze byt koncipovan treba "do 24 hodin zaridte..." anebo "udelejte to a to...(a ze souvislosti je zrejme, ze to musi byt co nejdrive)", tam pak ma smysl hovorit o nejakem zadani a nabidce platby.
Pokud je to nejaka navazujici dejova linie, tak obvykle zadne zadani neni a vse vyplyne z deje, ktery grupu nasmeruje kam je treba bez ohledu na cas.
Ono totiz runy s velmi pevnym a limitujicim casovym planem je dost snadne podelat (staci jeden prehmat a pul tymu je na mesic v nemocnici).
Naposledy upravil(a) Mac dne 23. 3. 2005, 09:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

Myslim, že bych našel doma obě knihy v češtině... Nezačínejte si s drakem a tu druhou asi taky...
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Pete píše:Myslim, že bych našel doma obě knihy v češtině... Nezačínejte si s drakem a tu druhou asi taky...
A jsi je ochoten prodat? Nějak půjčit? nebo tu nezačínejte si sdrakem oscanovat? Cokoliv.. :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ja měl Nezačínejte si s drakem pučený od kámoše...

Co se týče hodnoty peněz, s Arfindalem sme se nad tim zamejšleli a je to tam dost relativní - v 6. světě se poměry cen jednotlivých věcí dost změnily. Například u zbraní nám vychází, e 1Y je asi tak 3Kč dnešní měny (u pistolí, sapíků a tak), jenže třeba u aut už to bude tak desetkrát tolik (Eurocar stojí 100 000Y a pochybuju, že by dneska byl levnějc, jak za 3mil Kč, jenže zase jiný autíčka seženeš za 10 000Y...)

Dag: Když hráčům pustíš Johnyho memorica tak tim rozhodně nic nezkazíš... Equilibrium je hezký pro představu tý depresivní atmosféry toho světa, ale než ho pustíš, tak jim předem řekni, že v Shdr kleriky nevedeme (teda... ne takový, jaký byly v Equilibriu).
Ono se takhle přes net vážně těžko radí, jak hráčům popsat ten svět. Co se týče opatrnosti - lidé se dělí jen do tří kategorií: Nedůvěryhodní (všichni), pravděpodobně důvěryhodní, leč důvěřuj ale prověřuj (team, kontakty, případně pár přátel) a zcela důvěryhodní (do této kategorie se povyšuje jedině posmrtně).
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

pokusím se přelouskat sourcebook Seatle... ale s moji amgl. je to nalevačku no snad to nějak dám... držte mi palce... moc chci vidět jak vypadá takový Seatl jaké tam jsou čtvrti a bary a oecné zajímavosti :)

S cenama runů se to u nás přehánělo snad se mi podařilo je přivést na jiné myšlenky...
Teď doufám každej nevydělá 80 000,-(celkem tak 400 000) pak si stejně moc vyhazují s kopítka... a dělají frajery kupují si kde koho a jsou naprosto nezastavitelní... prachy kazí charakter... to platí i v SR:)

no u nás to snad kledne tak na 20-30 000 na os. celkem tak 100 000 - 150 000,- doufám že to zvládnou... :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

ide o to ako s hracov naucis u nas to bolo tiez tak ze sme sa rozhodovali ci vezmeme job za 20 000 pre jedneho ale potom sme spravil reformu a teraz berieme vsetky joby aj za 2000

proste povedz hracom ze dostanete 1000 predom a 3potom a ked nechcu nech to neberu ten run si nechas a oni si robia zle meno
proste nech roba co chcu v ten den a kludne to nechaj na spontalny vyvoj alebo v ten den nemusite hrat
a ked to spravis tak 5* tak ich to asi prestane bavit a zacnu brat aj taketo joby a casom si zvyknu na take sumy

a dalej ja som mal fyzikal adepta ktoryy mal na ucte 40M mal 16tu inicaciu ale bral som joby za 2000 kvoli tomu lebo bola sranda a s tou postavou som si to uzil ale GM si pri tom vacsinou trhal vlasy :D

ale ako vravim je to vsetko o tom ako si tych hracov naucis a treba na nich tvrdo a nech s zvyknu
inak my mame kurz 1 nuyen = 10 sk a na to to prepocitavame ked tu stoji taxik 100sk tak tam da za to 10 atd....
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven »

Shadowman píše:ale ako vravim je to vsetko o tom ako si tych hracov naucis a treba na nich tvrdo a nech s zvyknu
inak my mame kurz 1 nuyen = 10 sk a na to to prepocitavame ked tu stoji taxik 100sk tak tam da za to 10 atd....
Nedokážu uvěřit, že jsem kdy byl tak blbej, že jsem nikdy nepoužíval kurz. Díky Shadowmane, za tohle fakt díky. Na tuhle "dračákovskou" fintu jsem už dávno zapomněl. Asi předělám ceník :wink:
Asi tim pádem máme kurz 1 měďák (=1 nuyen) = 3 Kč. Když pivko stojí 20 Kč, u nás bude stát 6 měďáků a na vesnici to bude jen za 4 :lol: .
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

Tak kurz 1Y za 3Kč je docela drsný. My už asi 4 roky používáme pořád kurs: 1 Y = 25 Kč. To nám vyšlo tak nejlíp. Právě kvůli kursu sem se kdysi ptal víc skupin a 25 se tam vyskytovalo docela často. Možná ještě 1 Y za 30 Kč.

Tak máte
...nový šit auto (10.000Y) za 250.000 Kč (300.000)
...bouráka (100.000Y) za 2.500.000 Kč (3.000.000)
...bouchačku (500Y) za 12.500Kč (15.000)
...dobrej mobil taky za pětikilo ňůjáčů
...kloudný hadry tres chic (1500Y) za 37.500 Kč (45.000)
...obyčejný hadry (100Y) za 2.500 Kč

Něco tam samo nepasuje, třeba
...střední třídu (5.000Y) za 125.000 Kč za měsíc
jenže to je daný jinejma podmínkama jak platovejma, tak cenovejma. A je tam zahrnuto úplně všechno - náklady na dopravu, nájem, voda, plyn, elektřina, jídlo, základní oblečení...

----------------

Odměny sou u nás tak od 100.000Y do nevim ...hodně. Klasicky tak 250.000Y na skupinu, u nás nebereme na hlavu. To je přece blbost. Někdo chce něco udělat, dá ti tolik a tolik a často ho už moc nezajímá, co bude s těma prachama, tj. mezi kolik lidí je rozdělíš. Hlavní je pro něj úkol, za jehož provedení je ochotnej zaplatit určitou částku.

Maximum bylo asi 2.000.000, jenže to bylo v Tiru něco proti knížeti, šli jsme na to dva (pracujeme jen ve dvou nebo třech), dopadlo to na levačku, měli sme co dělat, aby sme tam nevostali. Takže z těch peněz sme moc neviděli. Naštěstí byl placenej i pokus, protože nám zaměstnavatel říkal, že je to vo držku a málo reálná šance na úspěch...

----------------

2MaxiDag: Na ty knížky se kouknu. Dneska se konečně dostanu dom...
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Pete píše:2MaxiDag: Na ty knížky se kouknu. Dneska se konečně dostanu dom...
ok, halvně jde o "S drakem si nezačínejte" ta nejde sehnadt. Tu druhou jsem si již koupil "Nepřátele vybírejte opatrně...".

No s těma odměnama to máte teda hodně vysoký... 250 000 je fakt hodně... nevím sice jak ty akce jsou drsný ale raději bych dělal malé prácičky za 5000-20000 než takový drsňárny... i když to vlastně áleží na tom jak jsou vaše postavy drsné ... naše mají tak 20-30 BK a pár runů zasebou...
Zdraví Dag
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

to mi prijde STRASNE drahy. jak by ta tabulka vypada tak pro 10 - 15 kc za Y?
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

Sosacek píše:to mi prijde STRASNE drahy. jak by ta tabulka vypada tak pro 10 - 15 kc za Y?
$D hadej $D jestli to nahodou nebude 2-3 petiny :>;o)
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů