[Shadowrun] - Flešetové náboje

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Marco

[Shadowrun] - Flešetové náboje

Příspěvek od Marco »

Zdravím
Já s Shadowrunen teprve začínám, no a v pár věcech nemám úplně jasno.
... přítomnost (f) u kodu koškození připomíná, že by měla být použíta pravidla o flešetové munici...
Takže flešetová munice se používá jen u zbraní, které mají (f) za kodem poškození, jako má například Ares Viper Silvergun (TP) , nebo je možno použít tento druh munice u úplně vsech střelných zbraní ?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Pokud se pamatuju, tak flešet můžeš naládovat jen do zbraní s (f) a do zbraní, které byly na (f) zvlášť upraveny. Do zbraní s (f) nemůžeš cpát normální /non(f)/ munici.
Ještě se radši podívám, až budu mít pravidla v ruce... jinak za nepřesnosti obvykle může překlad, takže se mrkni do originálu, máš-li možnost.

EDIT: Jo a vítej na RPG Fóru :D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Předem podotýkám, že za a) už jsem SR nehrál ani nepamatuju b) doufám, že se bavíme o druhé edici...

Můj výklad (který se může lišit od názoru jiných lidí) je takový, že uvedená munice je ta, která je primární užívaná a Ares Viper má v popisu napsáno, že primární užívaná munice jsou flešety.

Nicméně z příkladu u nábojů samotných (str. 93) se zdá vyplývat, že jakákoliv zbraň může používat flešetové náboje a zvýšit si stupeň poškození nahoru o jedna.

Spíše mne napadá, jestli například zbraně s již uvedenými flešetovými náboji mohou užívat i normální munici.

EDIT: Ale Tuk-Enek je větší odborník a navíc jeho výklad dává větší smysl.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Je hezký že jsem tak chválen, a je pravda, že pravidla SR spu z hlavy jak mě napadne... ale flešety nejsou zrovna můj obor. Abych řekl pravdu, nikdy jsem je nepoužíval... mnohem raději preferuju APDS, průbojný nebo přinejhoršim normální, takže tady to ber spíš jak bych to řešil já než jako že sem odcitoval výklad pravidel.

<OT>
Bacha na výbušný. Zdaj se bejt levný a cool. Ale znovu si o nich popovídáme, až mezi vás, opásaný výbušnou municí, nějakej mág hodí fireball nebo výbušnou-tlakovou vlnu.
</OT>
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

No, podle mýho se flašetový náboj používá do brokovnic (místo broků se dam strčí flašety), neumím si dost dobře představit jak něco takového nacpat do pistolového náboje, který je o víc jak polovinu menší... jo, a takový náboj je použitelný v jakékoli brokovnici patřičné ráže...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Marco: Takže Fritzse si nevšímej, zjevně o palných zbraních v SR nemá přesný přehled :wink: (nic ve zlym, Fritzsi...)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jo. Normalne se daji cpat jen do brokovnice. Jestli ma v SR bezna pistole takovou razi ze se do ni daji nacpat broky tak to pujde taky, ale nemyslim ze by jakykoli technicky rozvoj zmenil neco na tom jak moc jsou pouzitelne projektily s razi 0.2 mm 8) Takze do pistoli jen tezko.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Takže Sosáček ta pravidla taky zrovna nastudovaná nemá... a navíc nečte pořádně...
Marco v prvním příspěvku píše: jako má například Ares Viper Silvergun (TP)
TP = Těžká pistole, kód poškození 10V včetně (f), palba JR, co se pamatuju.
A přestali jste mě bavit, du vytáhnout pravidla.

Ah-ha. Technika nám pokročila:
Úvod do munice: Většina zbraní může používat různé okruhy typů munice. Tři nejobvyklejší jsou flešetové, výbušné a gumové (neboli omračující) projektily

O flešetech: Flešetové náboje zvyšují svou účinnost proti nepancéřovaným cílům, o jednu úroveň, Takže těžká pistole s kódem pooškození 9M s flešetovým nábojem bude mít proti nepancéřovaným cílům kód poškození 9V

O munici ještě jednou: V Shadowrunu lze náboje mezi jednotlivými druhy téže třídy zaměňovat. Všechny lehké pistole, například, používají steejnou munici. Při rozhodování, jaké typy zbraní mohou používat stejnou munici, použijte tabulku dostřelu zbraní str. 88. Do brokovnic, ať už pistolových nebo puškových, je možné nabíjet stejné náboje.
Docela jasně řečeno - (f) výbušný APDS normální atd. lze libovolně zaměňovat pro stejnou třídu zbraní. Tj. (f) pro TP můžu narvat do jakékoliv TP se mi zachce.

Btw. u pancéřovaných cílů stačí pálit na hlavu :wink:

(f) u kódu poškození AV Silvergun je pravděpodobně jen upozornění, že (f) jsou už do poškození započítány a že zbraň nepoužívá normální munici? Těžko říct...

Brokovnice se nabíjejí PEVNÝMI náboji (lze je nabít i broky, ale v éře SR se to nedoporučuje - kdekdo má pancíře a tak).
Btw. ten, co psal pravidla pro rozptyl brokovnic s broky viděl brokovnici maximálně v Céčkovim akčnim filmu, to co tam je jsou úplné blbosti a stačí si jen představit, jak brokovnice vypadá (úzká, +- rovnoměrná metr dlouhá roura) a jaké rozptyly autor(ři) nabízejí (26°rozptylu) a je hned jasné, že to je s normální brokovnicí neproveditelný.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Noo, já znám jen druhou edici, ale tam je to tuším do jakékoli zbraně. V oddílu munice je uvedeno, že většina zbraní může používat různé druhy munice a nejobvyklejší jsou flašetova, normální a vybušná...
V samotném popisu flašetové munice je uveden příklad jak změnit kód poškození u těžké pistole (proč by tam byl, když u Viperu už je změna započítaná?).
Je to trochu vágní, ale chápu to tak, že tam, kde je (f) to znamená, tenhle kód poškození počítá s flašetami, upravte náležitě hodnotu pancíře cíle.
Za flašetu nemusíme považovat jen broky, ale třeba i rtuťovou expanzní kulku či X-head... a ty se z normálních zbraní střílí.
Ares VS jsem vždycky viděl jako obdobu Rugeru .22 - skvělá zbraň pro assassina proti neopancéřovaným cílům. Jinak na nic.

EDIT: Tukan byl rychlejší...
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tuk-Enek píše:Btw. ten, co psal pravidla pro rozptyl brokovnic s broky viděl brokovnici maximálně v Céčkovim akčnim filmu, to co tam je jsou úplné blbosti a stačí si jen představit, jak brokovnice vypadá (úzká, +- rovnoměrná metr dlouhá roura) a jaké rozptyly autor(ři) nabízejí (26°rozptylu) a je hned jasné, že to je s normální brokovnicí neproveditelný.
Hm. Rozptyl zavisi na druhu pouzitych broku. Daji se udelat tak aby se vic rozhodily, zalezi an tom jak je v tom naboji usporadas. Blizsi infor viz nejaka chytra knizka (nebo Jerson).
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:
Tuk-Enek píše:Btw. ten, co psal pravidla pro rozptyl brokovnic s broky viděl brokovnici maximálně v Céčkovim akčnim filmu, to co tam je jsou úplné blbosti a stačí si jen představit, jak brokovnice vypadá (úzká, +- rovnoměrná metr dlouhá roura) a jaké rozptyly autor(ři) nabízejí (26°rozptylu) a je hned jasné, že to je s normální brokovnicí neproveditelný.
Hm. Rozptyl zavisi na druhu pouzitych broku. Daji se udelat tak aby se vic rozhodily, zalezi an tom jak je v tom naboji usporadas. Blizsi infor viz nejaka chytra knizka (nebo Jerson).
Rozptyl na brocích sice závisí, ale ne tak jak si myslí autoři Shadowrunu. Obvykle se určuje dopadová energie na čtverec 30 x 30 cm, což je zásahová plocha trupu. Takové dnešní brokovnice s půlkovým zahrdlením můžou mít dopadový obrazec 1 metr v průměru na vzdálenost 100 metrů, nezahrdlené na takovou vzdálenost nedostřelí, protože mají rozptyl mnohem větší. Každopádně se u (vojenských) brokovnic nepočítá se zásahem více cílů, ale s tím, že cíl bude minimálně zčásti zasažen (třeba proto nosili brokovnice ve Vietnamu).

Něco přesnějšího o balistice brokovnic mám doma, když bude zájem, tak to najdu.
Nicméně v tomhle je SR dost pozadu, beznábojnicové střelivo ještě nezná.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jerson: Ježiš... musíš si vzít, kdy se ta pravidla psala. Čtyřka se už dorovnala... ale co si o ní budem řikat za deset, patnáct let?
A jinak my jsme někde sehnali rozšíření pro beeznábojovou munici. Ale nikdo jí nepoužívá... protože... jak to říct...
Obrázek
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

problém je v tom, že G11 je starší než Shadowrun, než 2. edice určitě. Je fakt, že dneska se používají zbraně staré skoro 100 let, někdy doslova, takže AK-74 se určitě bude používat i v roce 2060.
Ale co mě fakt překvapilo byla kapacita digitálních nosičů - už v té době se na CD vešlo víc než podle pravidel, hlasu a obrazu určitě. No což.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Nó... v druhé edici, konkrétně v Katalogu pouličního samuraje, pravidla pro beznábojnicovou munici byla.
A ona je otázka, jak to s beznábojnicovou bude, vzhledem k tomu, že nebyla zavedena dosud. Mám takový pocit, že se nikomu nechtělo kvůli jedné zbrani "přesedlávat", nebo se to nějak změnilo?
(Ale oni si autoři také mysleli, že svět bude patřit obřím korporacím, které nahradí státy...)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Conlai píše:(Ale oni si autoři také mysleli, že svět bude patřit obřím korporacím, které nahradí státy...)
Microsoft, Google, Sony a další se ti nezdají dost obří nebo co?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti