Jak je to v pravidlech - co zbylo

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak je to v pravidlech - co zbylo

Příspěvek od OneIceOne »

Pokud člověk astrálně vnímá a účastní se astrálního boje, pak používá svoje fyzické atributy, dovednosti a bojové rezervy. Jde mi o to, zda postava s astrálním vnímáním může třeba bojovat svou dovedností Aikido v astrálním souboji...
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

V zasade asi ano, zalezi asi na pojeti rozsireneho bojoveho systemu. Pokud vsak nahradite Unarmed Combat za jednotliva bojova umeni (jak je to popsano v CC), nebo je povazujete za specializace, tak je to jen jiny nazev pro totez...

A jestli se pouziva Unarmed Combat v astralnim boji dualnich bytosti, tak neni co resit...
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

nemáte někdo ponětí, zda je někde v pravidlech či sourceboocích systém legality kouzel jako je třeba legalita u zbraní atd...
Uživatelský avatar
arfindal
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 2. 2003, 20:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arfindal »

OneIceOne píše:nemáte někdo ponětí, zda je někde v pravidlech či sourceboocích systém legality kouzel jako je třeba legalita u zbraní atd...
to teda tuseni nemam, ale da se to docela odvodit logikou.
Ve jménu Páně, navrátíme ty, jež se stali oživlými mrtvolami, věčné temnotě.
Ámen.
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

Přímo o takovém pravidlu nevím, ale lze to udělat takhle (docela přesně):
- v pravidlech je napsáno, že skoro všechno, co lze zařídit prostřednictvím kyberwaru, zbraní a výbavy, lze udělat i prostřednictvím magie
- z předchozího odstavce všechno vyplývá.

Zabijáckej blesk V bude mít podobnou legalitu třeba jako lehkej kulomet s podobným hodnocením útoku
Zrychlený reflexy 3 (kouzlo) budou mít podobnou legalitu jako zrychlený reflexy kyberizovaný.

Nezapomeňte, že jde o legalitu, nikoliv dostupnost. Hodnocení výbavy, kouzel apod. nemá vliv na legalitu, jen na dostupnost. Smartlink kyberwarový bude mít stejnou legalitu jako smartlink magický, ovšem dostupnost může být různá.

PS: Vyvrátí mě někdo z omylu?
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Uživatelský avatar
arfindal
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 2. 2003, 20:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arfindal »

pete to vyjadril docela dost presne. takrka vsechno, co muze nekoho zabit, by melo asi byt na ulici zakazano. policejni kouzelnik by na to ovsem povoleni mit mohl. na zrychleny reflexy by se taky dalo sehnat asi povoleni, stejne jako na ware.

musis nad tim holt trochu zauvazovat a mas to:)
Ve jménu Páně, navrátíme ty, jež se stali oživlými mrtvolami, věčné temnotě.
Ámen.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Ano ano mam to i tak nějak rozvrhnuté, ale dělat něco, co už je někde vytvořeno, tak to by bylo na plech :8oO
Uživatelský avatar
arfindal
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 2. 2003, 20:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arfindal »

OneIceOne píše:Ano ano mam to i tak nějak rozvrhnuté, ale dělat něco, co už je někde vytvořeno, tak to by bylo na plech :8oO
muznu se kouknout, jestli to nekde neni. neni potreba to nejak psat. staci se akorat dohodnout s hracema.
Ve jménu Páně, navrátíme ty, jež se stali oživlými mrtvolami, věčné temnotě.
Ámen.
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

Predesilam, ze na magii rozhodne nejsem zadny expert. Neni mi jasne, jakym zpusobem by se legalita jednotlivych kouzel kontrolovala. Se zbranemi je to jasne, ty jsou videt. Jaka umi postava kouzla lze snad zjistit jen skrze Mind Probe a spol...
Uvedomuji si, ze jsme zatim neresili legalnost "drzeni" kouzel, ale jen legalnost jejich pouziti. Pak to bylo jednoduche rozskatulkovat dle moznych obvineni: utocne kouzlo je obvykle "utok magii s umyslem poskodit zajem chraneny zakonem", defenzivni kouzlo je legalni pouze pokud neni pouzito proti policii - pak je povazovano za "kladeni odporu a braneni ve vykonu spravedlnosti", atd.
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

No já hraju v podstatě vždycky za magicky aktivní, nejraději za hada.

Kouzla nejsou jako drogy nebo zbraně, kde se může potrestat jejich držení. Kouzla u tebe nikdo nepozná. Pokud seš magickej, určitě si tě ale prověří svým kouzlomenem a jak říkám, magií lze všechno. Jesli je jejich kouzelník slabší než ty a nemůže ti proniknout do mysli, prostě na tebe poliši vybalí, že nespolupracuješ a že to může být důvodem k obvinění apod.

Legality index by se měl vztahovat
1. na výuku kouzel, jakoby předávání kouzel podobně jako u distribuce drog (kouzla nutno vyjmenovat)
2. už na nic

Na situace při jejich použití, se legality index vztahovat nemůže. Nepotrestají tě za použití magie. Magie je jen prostředek ke konání nějakého zla stejně jako zbraň. Trestá se to spáchaný zlo. Když někoho zastřelíš, nikdy tě neodsoudí, žes střílel, ale žes zabil. To že ti přidaj pár let navíc za držení kulometu, to je věc jiná. Jde o situace, který "omezují nebo ohrožují veřejný nebo soukromý zájem".

V 1. případě nejde o všechny kouzla. Některý jsou vlastně žádaný, třeba takový uzdravování apod. V tomto případě je nutno kouzla vymezit podobně jako drogy.

Pro 2. případ nevymezuj kouzla, který jsou zakázaný. Vidle taky nejsou zakázaný a můžou vraždit. V tomhle případě (v případě užití kouzla) je vymezeno zlo, který spácháš a už je jedno jestli kouzlem nebo jinou zbraní. Ale můžeš udělat, že magie se bere jako obzvlášť brutální útok a můžeš za vraždu napařit třeba o 4 roky víc :)

Závěrem:
No ale všechno je relativní. V armádě se stoprocentně učí mágové bojový a jiný zakázaný kouzla. Stejně tak je pro normálního smrtelníka zakázaný nosit samopal. Voják ho může mít i v základní výbavě. Nepovolenej prodej zbraní je trestanej. Stejně tak je trestanej "prodej" zakázanejch kouzel. Třeba ale existuje nějakej zbrojní pas pro magiky. Třeba prokazujou mentální a morální způsobilost a pak jim ho vydaj. Jo možností je hodně.
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

V prave probehlem runu jsme byli postaveni pred tento problem a naslednou polemiku:
Postave bylo chirurgicky odstraneno oko a na jeho misto byla umistena kamera z vysilacem nepropojena s telem. Dale byl implantovan nejaky kontrolni cip s radioprijimacem propojeny s michou. Tato situace vedla k nasledujicim otazkam:
1 - za co se snizuje essence ?
2 - je mozno essenci ziskat zpet po odebrani cyberware ?
3 - je mozno ziskat zpet cast essence po upgrade cyberware (treba z standartu na beta) ?
4 - je mozno si za rozdil essence pri upgrade poridit dodatecny cyberware

A mozna jeste dalsi na ktere jsem zapomel. Pokud je neco z toho popsano v pravidlech, prosim nakopnout spravnym smerem... :>;o)
Uživatelský avatar
arfindal
Příspěvky: 14
Registrován: 26. 2. 2003, 20:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od arfindal »

Mac píše:V prave probehlem runu jsme byli postaveni pred tento problem a naslednou polemiku:
Postave bylo chirurgicky odstraneno oko a na jeho misto byla umistena kamera z vysilacem nepropojena s telem. Dale byl implantovan nejaky kontrolni cip s radioprijimacem propojeny s michou. Tato situace vedla k nasledujicim otazkam:
1 - za co se snizuje essence ?
2 - je mozno essenci ziskat zpet po odebrani cyberware ?
3 - je mozno ziskat zpet cast essence po upgrade cyberware (treba z standartu na beta) ?
4 - je mozno si za rozdil essence pri upgrade poridit dodatecny cyberware

A mozna jeste dalsi na ktere jsem zapomel. Pokud je neco z toho popsano v pravidlech, prosim nakopnout spravnym smerem... :>;o)
jsou to recnicke otazky, nebo se fakt ptas?:)

pete to s tema kouzlama vystihl docela dost dobre
Ve jménu Páně, navrátíme ty, jež se stali oživlými mrtvolami, věčné temnotě.
Ámen.
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

2MAC

1.
Podle mě esence ukazuje celkovou tělesnou stabilitu, vyváženost těla, kompatibilitu jednotlivých částí, nenarušenost těla, ukazuje na jeho přirozenou, ničím nerušenou funkci.

Takže když je s tělem něco v nepořádku ve smyslu - useklá ruka, vypíchnutý oko, pak se esence snižuje - viz pravidla léčba a smrtelný poškození.
- za kameru se nesnižuje, snižuje se za to vypíchlý oko
- za radiopřijímač propojený s míchou by se esence snižovat měla

2.
Esenci je možno získat zpět pouze v případě, že můžeš přirozenou cestou vrátit změny, který udělal kyberware. Takže po odstranění kyberruky máš asi smůlu. Jedině, že by sis nechal naklonovat novou z přirozený tkáně. Při každým vracení useklejch končetin, vypíchlejch očí atd. si vlastně pořizuješ bodyware. Pak už záleží na tobě, jak dobrej bodyware si pořídíš. Jestli si necháš naklonovat ruku ze svojí tkáně a budeš celej v pohodě nebo jestli použiješ secondhand a to doslova. V takovým případě máš problém. Nejen že se ti nevrátí celá esence, ale oslabí se i tvůj bodyindex (vysvětleno v L&S katalogu i jinde).

Pokud odstraníš radiopřijímač, kterej byl jen na nějaký nerv napíchnutý a ten nerv funguje dál v pohodě, pak je ztráta smazána.

3.
Určitě je to možný. Betakyberware je lepší taky proto, že je líp kompatibilní, proto bere míň esence, takže ano.

4.
Ano, vyplývá to z předchozích odpovědí.

Ještě mimo, na RoS máme pravidlo o levným kyberwaru. Některý věci pro fungování esence ve vztahu ke kyberwaru tam sou napsaný.
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Můj názor:

1) Pokud jsem pochopil, tak do onoho člověka byl imlantován další kyberware (kamera, čip atd...), pak by mu to mělo standardně snižovat esenci...

PETE: Mám otázku: Psal si: useklá ruka, vypíchnutý oko, pak se esence snižuje - Myslel jsi to tak, že pokud třeba někdo usekne oko nebo vypíchl ruku :lol: člověku, bez *ware, tak mu sníží esenci (třeba magošovi). Osobně jsem to asi špatně pochopil, ale ....

2) Ano, na tuto otázku jsme také hledali odpověď, ale nikde nenašli pravidla pro vyoperování kyberwaru. Začali jsme používat vlastní tabulku, která vlastně funguje opačně, než když si postava instaluje kyberware ve hře a doktor si hází, zda svojí nešikovností nezvětšil ztrátu esence. Naše tabulka fungovala podobně s tím, že doktor si házel zda dostal veškerý části waru ven. Někdy se prostě stalo, že ti po vyoperování waru vrátilo jen třeba 90% esence.

Obecně si myslim, že pokud je z člověka odebrán ware, pak by se mu klidně měla vracet esence, ale záleží na zručnosti operatera :8oO

3) Nevím ale jaký by byl postap. U nás někteří říkají, že je nutné vyoperovat původní kyberware a nahradit ho novým třeba beta a něktří jsou pro názor, že operatér může přeměnit pi operaci ware. Osobně si myslil, že je logičtější 1 verze, ale nevim...

Obecně - nevím proč by se neměla vrátit část esence, když nahradíš destruktivní ware za méně destruktivní...

4) Proč ne?? Máš prostě volnou esenci a nákládej si s ní, podle normálních pravidel, takže zabudovávej co chceš...
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Příspěvek od Mac »

arfindal píše:jsou to recnicke otazky, nebo se fakt ptas ?
Ano, ptam se zcela vazne protoze jsem to v pravidlech nenasel, nicmene predpokladam ze mi to pouze uniklo - povazuji to za pomerne zasadni otazku (jestli je mozno zvysit essenci).

Pridam svuj nazor, kterym jsem vas nechtel z pocatku ovlivnit [a v zavorkach uvedu duvod]:
1. Essence se nesnizuje za to, ze mi vypichli oko, ani za to, ze misto nej nacpali kameru, ale za cip propojeny s michou ano. [essence se snizuje za propojeni cyberware s organismem - zdroj M&M_7]
2. Essenci neni mozno ziskat zpet odinstalaci cyberware, takze pokud mi ten chip vyoperuji, essence zustane snizena. [essence se snizuje trvale - zdroj M&M_147]
3. Tady uz se to zacina komplikovat. Puvodne jsem si myslel, ze: Essenci je mozno zvysit pri upgrade kvality [Cyberware muze byt vylepsovan bez vyjmuti, stoji to rozdil penez i essence - zdroj M&M_147] pak jsem si ale uvedomil, ze se to tyka upgrade hodnoceni, nikoliv kvality. => Takze mi tu vznika spise otazka:
2,5. Lze vubec upgradovat kvalitu cyberware ? [O tom jsem se nikde nedocetl. Pokud vezmu v uvahu bod 1., tak bych se priklanel k tomu, ze "spoj" zlepsit jde. Pokud vsak vezmu v uvahu bod 2., tak by to jit nemelo.]
4. Tady bych chtel vysvetlit, ze jsem mel na mysli variantu, kdy upgrade kvality je mozny, ale zvyseni essence neni. Pak by nastala moznost tento "prebytek" essence vyuzit implantaci bez ztraty essence az do vyse "prebytku" (tak jak je to mozne treba s kyberokem, nebo kyberpazi)

Po mem soudu, pokud bych si odpovedel na 2,5. ano (a to bych neumel zduvodnit), pak na 3. odpovim ne a na 4. ano.
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti