Jak je to v pravidlech - co zbylo

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Re: Magia....

Příspěvek od Mac »

Mucho píše:Ako je to s zjavovanim vo fyzickom svete pocas Astralnej projekcie? Hm? Kvoli tejto otazke som vcera zaspal v nocaku.... Taze prosim pomozte... Problem je presne v Grimoary str. 69.... Dakujem... Pif...
Predpokladam, zes myslel Grimoire p.67...
...nicmene nechapu na co se vlastne ptas.
Zakladni pravidla nestaci ?
viz:Obrázek
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Re: Magia....

Příspěvek od Mac »

Mucho píše:Ano... Tomu chapem... Ale dalej... Ty si mozes behat ako ghost len tak po svete? Hm? je to trochu blbe... No a ktomu sa aj ozvat k bytostiam noramlne zijucim len tak.... Fu najvecie obmedzenie toho ze nepocujem elektricky vydanu hudbu... Jo?
Tak to ako vazne ale vazna haluz je....

A zeby toho nebolo malo tak sa spravam ako dualna bytost ktoru nik z nemagiskych nevie zabit....
Nevim, kde jsi k tomu prisel... :>:o/
1. nemuzes behat jen tak jako ghost - jsi omezen pravidly astralni projekce (napr. Essence -1/hod, jsi zranitelny astralnim utokem, tve fyzicke telo je bez ochrany "ducha")
2. nejvetsi omezeni je, ze nejsi v hmotnem svete a proto muzes vnimat pouze emoce, nejsi schopen fyzickych ukonu
3. rozhodne se pri manifestaci nestavas dualni bytosti, to ani nahodou. jsi stale astralni, pouze te nekteri vidi...
Uživatelský avatar
Mucho
Příspěvky: 62
Registrován: 9. 8. 2004, 11:08
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Pif

Příspěvek od Mucho »

To je fajn... Ale nepise sa tam nahodou ze mozem fovorit s inymi? Hm? A pokial dobre pametam pravidla tak je to aj mozne podla nich...
Nevnimam len pocity ale aj zvuky okolo seba.... Tu sa vylucuju pravidla SR2 a Grimoaru... Ze... V astrale mozes vnimat len pocity... A v grimoare mozes vnimat zvuky jasne ale ,, nerozumias im´´
taze tak... PIf...
Niekedy je menej viac ako viac... Pripadne cim dalej tym dalej.... diky...
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Re: Pif

Příspěvek od Mac »

Mucho píše:To je fajn... Ale nepise sa tam nahodou ze mozem fovorit s inymi? Hm? A pokial dobre pametam pravidla tak je to aj mozne podla nich...
Nevnimam len pocity ale aj zvuky okolo seba.... Tu sa vylucuju pravidla SR2 a Grimoaru... Ze... V astrale mozes vnimat len pocity... A v grimoare mozes vnimat zvuky jasne ale ,, nerozumias im´´
taze tak... PIf...
Samozrejme muzes hovorit s jinymi, v pravidlech to je a nijak jsem teto casti tveho prispevku neoponoval.
Grimoire je rozsireni zakladnich (zjednodusenych) pravidel, tudiz ma vyssi platnost...
Uživatelský avatar
Mucho
Příspěvky: 62
Registrován: 9. 8. 2004, 11:08
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Pif

Příspěvek od Mucho »

No to mi je jasne.... mi hravame tak ze ak sa nahodou niejake pravidla vylucuju tak platia zakladne SR2-kove...
Aj tak sa mi to zjavenie tam nepaci...
Niekedy je menej viac ako viac... Pripadne cim dalej tym dalej.... diky...
Bobby

Re: FyzAdept

Příspěvek od Bobby »

Jerson píše:
MaxiDag píše:Ahoj

jak řešíte získávání dalších bodů FyzAdepa? Muže je získat a jak?

Napadají mě možnosti:
- 1 bod za 20 bodů dobré karmy
- inkarnací v Grimoaru
- kupováním Silových ohnisek (nejdem si jistej zda to vůbec jde)

Dík za vyjádření :)
Silové ohnisko rozhodně ne ... Na tomhle jsme se nedohodli, takže můj fyzický adept žádné další body nezískal.
20 bodů karmy je moc ... dal bych tak 10.
NN dal bys i 20 kdybys musel :-) - jak to delate s vlastnostma Fyzada - ma natrvalo ty co si vybere, nebo je schopen je menit nejakou meditaci???
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Když jsme hráli, tak jsem jako fyzický adept jemohl získat žádné nové schopnosti, jen si zvyšovat atributy a dovednosti jako ostatní.
Bobby

Příspěvek od Bobby »

Jerson píše:Když jsme hráli, tak jsem jako fyzický adept jemohl získat žádné nové schopnosti, jen si zvyšovat atributy a dovednosti jako ostatní.
nn Ja myslel, spise jako mas Smrtici ruce, ale na dalsi run uz potrebujes radeji zrychlene reflexy tak jestli to jde pak vymenit (proste na kazdy den si ty vlastnosti vybrat znovu - treba +3 k sile, ale druhy den +3 k telu)
Uživatelský avatar
Mac
Příspěvky: 103
Registrován: 3. 3. 2004, 14:48
Bydliště: praha

Re: FyzAdept

Příspěvek od Mac »

Bobby píše: jak to delate s vlastnostma Fyzada - ma natrvalo ty co si vybere, nebo je schopen je menit nejakou meditaci???
V tomto ohledu se drzime pravidel - tj. natrvalo. Videl jsem asi 3 verze rozsireni skrze meditaci (atd.), ale ackoliv sam adepta hraji a rad bych si dopral nejaky bonus, nepovolil bych to.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Bobby píše:
Jerson píše:Když jsme hráli, tak jsem jako fyzický adept jemohl získat žádné nové schopnosti, jen si zvyšovat atributy a dovednosti jako ostatní.
nn Ja myslel, spise jako mas Smrtici ruce, ale na dalsi run uz potrebujes radeji zrychlene reflexy tak jestli to jde pak vymenit (proste na kazdy den si ty vlastnosti vybrat znovu - treba +3 k sile, ale druhy den +3 k telu)
Nic takového mě ani nenapadlo, a určitě by to neprošlo ... i když nápad to není tak špatný, jen by to adepta asi dost posílilo.
Uživatelský avatar
Mucho
Příspěvky: 62
Registrován: 9. 8. 2004, 11:08
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Pif

Příspěvek od Mucho »

U nas sa to hraje ak ze fyzad si moze kupit jeden bod za 15 bodov karmy.... je to celkom rozumne.... ale pravidla su u nas dosti upravovane....
Niekedy je menej viac ako viac... Pripadne cim dalej tym dalej.... diky...
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak, tento týden jsem získal pravidla pro 3. edici, tak uvidím, jak je adept řešený tam. Nebo to někdo víte?
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Bobby píše:
Jerson píše:Když jsme hráli, tak jsem jako fyzický adept jemohl získat žádné nové schopnosti, jen si zvyšovat atributy a dovednosti jako ostatní.
nn Ja myslel, spise jako mas Smrtici ruce, ale na dalsi run uz potrebujes radeji zrychlene reflexy tak jestli to jde pak vymenit (proste na kazdy den si ty vlastnosti vybrat znovu - treba +3 k sile, ale druhy den +3 k telu)
No já už se tím zabýval delší dobu a dospěl jsem k závěru:
Snad i moji spoluhráči.
Podle trojek je to tak že Fyz adept dává 20 BK za 1 B svých schopností.
Dle grimoaru to jde iniciací (zajímavé a docela se stím dá vyhrát).
Ohniska použít nelze.

Takže jsem se dohodly na tom, že budem používat obadva postupy nijak se nevylučují... a tak to uspokojí asi obě strany v našem týmu.
Vám doporučuji totéž, prostě jedna varianta je, že si zvyšuješ magii pomocí iniciace.. která je složitá vzhledem k okolnostem a podmínkám ... viz grimoar (ale zezačátku to vychází levnější na investovanou karmu)
Druhá postup je takovej, že prostě investuješ Body do svého zlepšení jako u všech dovedností.
Jelikož u nás se dostává karma za delší run tak 6-9 takže nehrozí maximalizace a to je dobře...

Jinak něco jako, že by se FyzAdovy body dali přesouvat podle potřeby je mi také proti srsti a také nedoporučuji zavádět... dobré je hrát chvíli podle pravidel striktně a pak si vybrat co se mi líbý a hrát to... :)
Zdraví Dag
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

myslim ze je na tobe jestli si koupis magickej bod nebo iniciaci. k iniciaci dostanes metatechniku, ale zase potrebujes skupinu a navic vetsi iniciace jsou dost drahy.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sosacek píše:myslim ze je na tobe jestli si koupis magickej bod nebo iniciaci. k iniciaci dostanes metatechniku, ale zase potrebujes skupinu a navic vetsi iniciace jsou dost drahy.
Jo však říkám, že tak nějak jsme se dohodly. Jde o to že před několika měsíci jsem to řešil a nevěděl jsem jak to vyřešit...
A stou skupinou to není zase tak samozřejmé, můžeš se iniciovat i sám... ale pravdou je že je to ještě dražší ale podle mě u toho nerozhoduje cena a le charakter postavy a to co jí vyhoduje...

Samotář asi nebude vyhledávat mag. skupinu! :)
Skupiny navíc mají hafo omezení a nevýhod a poviností takže tě to zavazuje a to dost... navíc jsi u nich takříkajícně doživotně... :)
Zdraví Dag
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti