Jak je to v pravidlech - co zbylo

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Zamčeno
Shadowman
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman » 21. 5. 2004, 10:45

esencia sa vyoperovanim kyberwaru casom vrati lebo esencia znamena tvoje spojenie medzi nervami
a preto napriklad reflexy beru tolko esencie lebo mas po rukach droty a tak takze uz taky dobry kontakt tam nie je
takze ked si das vyoperovat kyberware pockas nejaky cas/das si naklonovat tu cast (vrati sa esencia okamzite) a potom si mozes dat napriklad alfa ware alebo nejaky lepsi ktory bude brat menej esencie

ale pozor cim viac bere esencie tak tym dlhsie trva regeneracia esencie :>;o) O-) :-)=
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)

Pete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete » 21. 5. 2004, 12:44

No každej si odpovíme trochu jinak. Já jen ještě řeknu, že si nemyslím, že se esence ztrácí jen za propojení kyberwaru s tělem. Esence = životní síla. (I pravidla pro upíry jsou založený na ztrácení esence, když upír nepije krvičku.) Podle mě se esence mění (nahoru i dolů), když se něco děje s přirozeným tělem - amputace nohy nebo naopak přišití vykultivované nohy.

V základních pravidlech je napsáno, že za smrtelné zranění může postava ztratit esenci. Určí se, o jakou část těla postava přišla (oko, noha, ruka...) a taky se jí sníží esence.

Podle mě esence vyjadřuje určitý stav PŘIROZENÉ ROVNOVÁHY TÌLA. 6 je optimální stav, ale tělo může fungovat i mimo tento stav. Samozřejmě ne neomezeně, maximálně do nuly. V takovým případě je tělo narušeno tak, že už vypovídá službu a postava umírá. V tomhle se můj názor shoduje s přesným popisem ze základních pravidel shadowrunu.
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."

http://www.europack.cz

Pete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete » 21. 5. 2004, 12:54

Jo a k tomu bych ještě dodal:

Pokud kyberware narušuje nebo nějak ovlivňuje tělo, snižuje se esence, protože se snižuje přirozená rovnováha těla.

Podle toho, jak moc je tohle ovlivnění nebo narušení velké, tak moc se snižuje esence.

Kyberware tak lze rozdělit na dva druhy podle toho, jak se chovají při následném odoperování.:
1. nahrazující - kyberware nahradil část těla, po odoperování se nevrací esence (kyberruka, kyberoko...)
2. nenahrazující - kyberware byl přídavnou částí těla, nic nenahrazoval, pokud se tělo po jeho odoperování vrátí do původní rovnováhy, esence se vrací zpět (příklad možná headtelefon...)

Ještě je nutno dodat, že u nahrazujícího kyberwaru je možno využít k návratu esence na původní hodnotu bioware. Za další je nutno dodat, že i po aplikaci biowaru za odstraněnou kyberruku nebo po odoperování nenahrazujícího kybertelefonu se tělo NEMUSÍ vrátit do původní rovnováhy, tudíž se nemusí esence vrátit na svojií původní hodnotu. To může být způsobeno např. doživotním traumatem (šokem) těla z odebrání končetiny nebo se tělo mohlo perfektně adaptovat na kyberšlachy a teď mu chybí. Takový případy by ale neměly být až tak častý...

Mac

Příspěvek od Mac » 21. 5. 2004, 15:02

Mas pro svuj pohled (navrat essence) nejakou oporu v pravidlech ?

To ze si kazdy odpovime jinak je v poradku.
Ani jsem do toho puvodne nechtel motat pripad ztraty essence jinou cestou, nez skrze cyberware.

Pete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete » 23. 5. 2004, 06:52

Ne nemám. Podle mě se v pravidlech o návratu esence vůbec nemluví. Oporu pro svůj názor mám v logice biologie a medicíny. No u nás to hrajeme tak, jak sem napsal.
Adieu Run of Shadows

Mac

Příspěvek od Mac » 24. 5. 2004, 12:10

Pete píše:Ne nemám. Podle mě se v pravidlech o návratu esence vůbec nemluví. Oporu pro svůj názor mám v logice biologie a medicíny. No u nás to hrajeme tak, jak sem napsal.
Adieu Run of Shadows
Diky Obrázek

OneIceOne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne » 24. 5. 2004, 18:55

Dotázek .... Kruťák přešel o svojí pravou ruku a nechal si naklonovat novou... vše v pohodě, ale jde o to, že ma biowarové zvýšení síly a rychlosti (Muscle Augmentation, muscle toner). Jde mi o to, zda musí nějak připlatit za naklonovanou ruku, aby mu to do ní nějak zabudovali, nebo mu to v tý ruce vyroste - :8oO

Shadowman
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman » 24. 5. 2004, 21:20

OneIceOne píše:Dotázek .... Kruťák přešel o svojí pravou ruku a nechal si naklonovat novou... vše v pohodě, ale jde o to, že ma biowarové zvýšení síly a rychlosti (Muscle Augmentation, muscle toner). Jde mi o to, zda musí nějak připlatit za naklonovanou ruku, aby mu to do ní nějak zabudovali, nebo mu to v tý ruce vyroste - :8oO
vyrastie iba pokial ma prirodzeny bioware inac si to musi zaplatit :>;o) O-) :-)=
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)

OneIceOne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne » 25. 5. 2004, 06:58

Hmm přirozeným biowarem asi myslíš kultivovaný bioware...zaplatit znamená co ??? Třeba že rozpočítaš kolik objemově má ruka z celkového těla a vytuníš to z ceny biowaru...Musim se podívat do toho M and M, sna dtam budou něco psát...

Mac

Příspěvek od Mac » 25. 5. 2004, 09:46

OneIceOne píše:Dotázek .... Kruťák přešel o svojí pravou ruku a nechal si naklonovat novou... vše v pohodě, ale jde o to, že ma biowarové zvýšení síly a rychlosti (Muscle Augmentation, muscle toner). Jde mi o to, zda musí nějak připlatit za naklonovanou ruku, aby mu to do ní nějak zabudovali, nebo mu to v tý ruce vyroste - :8oO
Nevyroste a tedy musi priplatit. :>;o) A nebo prislusne upravit sve atributy...
Bioware je implantovany a ackoliv na nej telo reaguje jako na vlastni soucast, neni informace o nem geneticky ulozena.
OneIceOne píše:
Shadowman píše:vyrastie iba pokial ma prirodzeny bioware inac si to musi zaplatit :>;o) O-) :-)=
Hmm přirozeným biowarem asi myslíš kultivovaný bioware...
Co se tyce "prirozenosti" biowaru:
Z hlediska pravidel, se bioware stava soucasti tela a je proto povazovan za prirozene rozsireni.
Pokud si nekdo pri tvorbe postavy zduvodni bioware jako "prirozenou mutaci", melo by se to tykat pouze zpusobu nabyti, nikoliv jeho funkcnosti.
Kultivovany bioware se od standartniho nelisi zpusobem implantace. Tedy neni pozmenena geneticka informace celeho tela ve kterem vyroste bioware, ale je prevzata tkan a ta nasledne modifikovana.
OneIceOne píše:...zaplatit znamená co ??? Třeba že rozpočítaš kolik objemově má ruka z celkového těla a vytuníš to z ceny biowaru...
Myslim, ze v M&M je popsano co v pripade ztraty ruky (mam pocit, ze zvyseni atributu je polovicni, stejne jako cena), jetli si to tedy nepletu s cyberlimbem... $roll$
Naposledy upravil(a) Mac dne 27. 5. 2004, 08:50, celkem upraveno 1 x.

Pete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete » 26. 5. 2004, 10:17

2 Mac:

Můžeš to rozepsat trochu systémově? Nějak sem to moc nepochopil.

OneIceOne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne » 26. 5. 2004, 13:33

1) Postava koupí S. Začne tedy nabírat, každé další bojové kolo, jeden přídavný čtverec a nebo dostane další přídavný čtverec, za každých (Tělo)bojových kol. ???

Postava vydrží nabrat tolik čtverců overdamage, kolik se rovná její přirozené tělo (V SR3 mě to trochu mate, protože tam píšou Tělo+10, ale těch +10 je asi míněno jako 10 čtverců v kolonce fyzického poškození, kdy třeba 6 čtverců se rovná Vážnému atd.) - Potřeboju si to jenom potvrdit...

Mac

Příspěvek od Mac » 26. 5. 2004, 14:16

Pete píše:2 Mac:

Můžeš to rozepsat trochu systémově? Nějak sem to moc nepochopil.
Snad ano, co mas presne na mysli ?

Mac

Příspěvek od Mac » 26. 5. 2004, 15:00

2 OneIceOne:
Pokud neni postava stabilizovana, dostane dalsi ctverec Damage Overflow za kazdych (Telo)bojovych kol [do maximalniho poctu (Telo)ctvercu DO], nez zemre...
Priklad v zakladnich pravidlech je dost zmateny, ale lze to vycist dobre treba z Metabolic Arresteru v M&M... :>;o)

Pete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete » 26. 5. 2004, 17:40

2Mac
Tak nějak celkově. Se mi to nějak zmotalo, že se tam plete esence, bodyindex (vztah k biowaru), samotnej bioware atd. Ale radši to nech, hlavně že sem zachytil příspěvky z předchozí strany. Ještě bych v tom měl maglajz.

Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“