Kreaturky v Seattlu

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Shadowman píše: napriklad
Menehune(Dwarf)
Ještě jsem na to koukal a tenhle typ je úplně stejný, jak trpaslík s 3ed. akorát ho popisují odlišně, takže pro něj platí standardní pravidla +10% ceny výbavy za mofikaci na velikost, násobitel běhu jen x2.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

OIO: Ten popis upíří komunity je nápaditej... Trochu i inspirativní.

ok ok ok... ale netvrďte mi, že tohle dá 30 000 bytostí! :lol: :lol: :lol:
Máte ve svých světech ještě nějaké takové? Popř. napadají vás nějací další, kteří by tam mohli být?

Sosáček: Ne, to znamená, že pokud se ve skupině zaměřené na RP snažíš procpat s naboostlou postavou, která náleží k rase X, jen protože má rasa X spoustu výhod, tak jsi špatný hráč...
I když je pravda, že by si Dag mohl obecně dávat trochu větší pozor při zaměňování pojmů RP a RPG (dobrý hráč RP je jasný, dobrý hráč RPG je prostě hráč, kterého RP baví a který svou hrou umožnuje, aby se bavili i ostatní ve skupině, ve které hraje... jé, hele, já chtěl napsat, že nejde definovat a najednou jsem vyprsk takovouhle pěknou definici... to jsem od sebe nečekal...)

Co se týče rasismu, tak s tím musí holt počítat každý, kdo si bere metarasu... na trpaslíky maj lidi povětšinou jen keci a trollové... no, řekněme že ne každý si troufne být rasista vůči něčemu pětkrát těžšímu, většímu a robustnějšímu... ale na orky většina kouká jako češi na cikány*) a SR je svět poněkud drsnější než dnešek... a elfové trpí těžkým komplexem závisti (jsou vysocí, štíhlí... mají vrozenou blízkost k ideálu lidské krásy) a navíc nejsou nijak zvlášť fyzicky zdatnější, aby z nich měli lidé respekt... a to jsou rasy, na které si lidé už povětšinou zvykli.
Dále tu máme mutanty (Halleyova kometa...) - lidi s ocasem, rohama, třema očima... a vzácné metarasy (satyr...). Tam už je to trochu o něčem jinym, ti jsou v menšině, lidé na ně nejsou zvyklí a tak se rasismus vůči nim projeví mnohem víc...
Pak jsou zde rasy... hm... sekundární? Ty, co se obvykle neprojeví na první pohled - vlkodlaci, upíři, měňavci... rasismus vůči nim je extrémní, navíc jsou prakticky všechny na indexu zakázaných ras... ale zase se umí skrývat a... hlavně... se umí BRÁNIT. Je snadné být rasista vůči elfovi, který vypadá, že ho zmlátíte na počkání. Na toho si vyskočí kdekdo. Ale být rasista vůči elfovi, o kterém víte, že to není elf, ale vlkodlak v momentálně elfí podobě, který se může obratem proměnit v zuřící bestii schopnou vás roztrhat na hadry...
Proti takovým se lidé většinou (vždy) spojují do gangů... což ale zase příslušníkům těchto ras dává prodlevu, ve které mohou reagovat, utéct, skrýt, se, zavolat ostatní...

*) nejsem rasista. Má-li někdo problém s tím, že se záměrně vyhybám pojmu rom a používám kde to jde pojem cikán, rád vysvětlým v PM nebo na icq nebo tak.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25735
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tuk-Enek píše:Sosáček: Ne, to znamená, že pokud se ve skupině zaměřené na RP snažíš procpat s naboostlou postavou, která náleží k rase X, jen protože má rasa X spoustu výhod, tak jsi špatný hráč...
I když je pravda, že by si Dag mohl obecně dávat trochu větší pozor při zaměňování pojmů RP a RPG (dobrý hráč RP je jasný, dobrý hráč RPG je prostě hráč, kterého RP baví a který svou hrou umožnuje, aby se bavili i ostatní ve skupině, ve které hraje... jé, hele, já chtěl napsat, že nejde definovat a najednou jsem vyprsk takovouhle pěknou definici... to jsem od sebe nečekal...)
A jak poznas ze ji chci hrat jenom kvuli bonusum? Napoveda - dagovo reseni (tj. "protoze nejaky bonusy ma") neni vzdy 100% spravne.)
Co se týče rasismu, tak s tím musí holt počítat každý, kdo si bere metarasu... na trpaslíky maj lidi povětšinou jen keci a trollové... no, řekněme že ne každý si troufne být rasista vůči něčemu pětkrát těžšímu, většímu a robustnějšímu... ale na orky většina kouká jako češi na cikány*) a SR je svět poněkud drsnější než dnešek... a elfové trpí těžkým komplexem závisti (jsou vysocí, štíhlí... mají vrozenou blízkost k ideálu lidské krásy) a navíc nejsou nijak zvlášť fyzicky zdatnější, aby z nich měli lidé respekt... a to jsou rasy, na které si lidé už povětšinou zvykli.
Dále tu máme mutanty (Halleyova kometa...) - lidi s ocasem, rohama, třema očima... a vzácné metarasy (satyr...). Tam už je to trochu o něčem jinym, ti jsou v menšině, lidé na ně nejsou zvyklí a tak se rasismus vůči nim projeví mnohem víc...
elfove do rezervaci! $D

elfove jsou povl. at uz ve fantasy nebo v SR. ksindl. spina. stvury. vubec nejsou jako my.
*) nejsem rasista. Má-li někdo problém s tím, že se záměrně vyhybám pojmu rom a používám kde to jde pojem cikán, rád vysvětlým v PM nebo na icq nebo tak.
jojo. taky se obcas divim ze potkam romy a oni mluvi cikansky! hrozne divna zalezitost $D $D
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

OneIceOne píše:
Shadowman píše: napriklad
Menehune(Dwarf)
Ještě jsem na to koukal a tenhle typ je úplně stejný, jak trpaslík s 3ed. akorát ho popisují odlišně, takže pro něj platí standardní pravidla +10% ceny výbavy za mofikaci na velikost, násobitel běhu jen x2.
podla 2ky ma +1 telo +2 sila +1 sila vole -1 rychlost
a tu ma +2 telo +2 sila +1 sila vole...

cena vybavy je smiesna nevyhoda... to ani nie je nevyhoda...

no ale je to jedno opdla mna je to dost silne oproti ostatnym...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Tuk-Enek píše:OIO: Ten popis upíří komunity je nápaditej...
Co je v pravidlech se nesmí brát doslovně 1% je +- a můžeš tam dát prostě cokoliv. My v Praze máme i tajnou sektu krysích ninjů, co zmutovali po nějaké havárii v chemapolu, ale jako GM to nemám pod sebou...
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Shadowman píše:
OneIceOne píše: Ještě jsem na to koukal a tenhle typ je úplně stejný, jak trpaslík s 3ed. akorát ho popisují odlišně, takže pro něj platí standardní pravidla +10% ceny výbavy za mofikaci na velikost, násobitel běhu jen x2.
podla 2ky ma +1 telo +2 sila +1 sila vole -1 rychlost
a tu ma +2 telo +2 sila +1 sila vole...

cena vybavy je smiesna nevyhoda... to ani nie je nevyhoda...

no ale je to jedno opdla mna je to dost silne oproti ostatnym...
Přeboostnul jsi ho $P má +1 +2 +1. Neříkám, že není silnej. Ale máš tamněkolik fenoménu, pokud někdo volí postavu na hraní dobrého rp, tak se tam rozdíl 1 bod na víc v průměru ztratí, teda opravdu mi to jako gm nebude vadit. Pokud ho volí PG, pak pokud jde dělat někoho s vybavou například warem či mag. ohnisky vše ho stojí o 10% víc, dá se to přežít, ale užje to oprus. Pokud z něj má bejt břitva, tak dost lidi ho nevezme právě z důvodu běhu jen x2. Další fenomén je ego hráčů, uvědom si že postavy si spíš berou lidi či spanilé elfy, trolly na bojovníky protože jsou výhodnější a na trpaslíky tak zbude malé procento hráčů. Já můžu s klidem řici, že trpaslíka u nás někdo hraje jednou za půl roku reálného času a to hrajem asi 3 běhy do měsíce.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

A ještě jedna věc týkající se té úpravy vybavy. Znamená to, že trpaslík musí mít vše svoje a nemůže si jen tak neco pujčit či ukrást a pak to bez potíží používat. Pokud je například rigger a nehrajete superhigh level kde má desítky svým aut jako třeba u nás a na akce se dost automobily kradou, aby nepřišel o identitu, pak už v řízení dostane modfikátor +3, proste má krátky nohy a tak (obrazně). Pokud příjde o zbraň se svou upravu, kámoš mu ji jen tak nepoujčí zas dostává cca +3 za tohle. V Sh je to dost opruz tohle.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sosacek píše:
MaxiDag píše:Máš pravdu někteří hráči se snaží obkecat a ukecat kde co... což považuji, ale za nekvalitu jejcih hraní RPG... protože popravdě ukecat s dá skoro všechno ale otázkou je zda je to reálné a zda se zrovna neopoužívají argumenty subjektivní a omezené na konkrétní situaci.
Dlouho jsem společně ve skupině tímto syndromem trpěly... no snad se nám to daří co nejvíc omezovat. :)

Já zase osobně hraji nejraději za Elfa.. :) a magiky :)
to znamena ze kdyz chci hrat postavu ktera je vyjimecna tak jsem spatnej hrac?
nerozumím slovu vyjímečná... otázka je včem je vyjímečná ...

obecně musím říct NE nejsi špatný hráč.
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sosík: no jasné že to není na 100% správné.. hráč který hraje jen kvůli bonusům poznáš až po několika hraních... a upřímě nic s tím neuděláš...

Výhody ano, ale i nevýhody.. a pokdu jde maníkovy jen o to zda to má lepší hodnocení nebo jeho postava bude mít lepší vlastnosti než běžní hráči.. pak je to špatně.. a je špatný hráč rolle :)
takový hráč se nesnaží hrát roli protože ho hlavně zajímají hodnocení svých vlastnsotí síla pancíře.. a na nějaké role moc nebere ohled...
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

OneIceOne píše:A ještě jedna věc týkající se té úpravy vybavy. Znamená to, že trpaslík musí mít vše svoje a nemůže si jen tak neco pujčit či ukrást a pak to bez potíží používat. Pokud je například rigger a nehrajete superhigh level kde má desítky svým aut jako třeba u nás a na akce se dost automobily kradou, aby nepřišel o identitu, pak už v řízení dostane modfikátor +3, proste má krátky nohy a tak (obrazně). Pokud příjde o zbraň se svou upravu, kámoš mu ji jen tak nepoujčí zas dostává cca +3 za tohle. V Sh je to dost opruz tohle.
asi bych to nehnal do takových extrémů... ale asi bych to v potaz bral je to reálné ..stejně jako u trolla kterej se ti snaží nacpat do 5 místného auta kde sedí už 4 jeho parťáci :)
nebo troll snažící si obléct vestu od lidsné ochranky kterou právě skolil :)

ale pravda je že se tím moc nedá zabývat..je to spíše na to aby hráč byl uvedomělej... :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

2OIO dost nerealne to +3

a hlavne na vsetko +10% je totalna debilita...

je jedno ci si kupi saman clovek alebo trpaslik alebo troll sidlo mediciny vzdy bude mat polomer 6 a cena tam bude rovnaka...

tych 10% sa mysli oblecenie ako pancier atd...

+3 na cudziu zbran je hlupost uz uplna... ked clovek ovlada strelne zbrane vie strielat s hociakou zbranou nech je hocikoho...

s autom ti staci prejst pra krizovatiek a uz vies ako funguje spojka plyn atd a uz ten modifikator zase nemas...

podla mna toto dost prehanas...

a ktomu +1 neviem ale ja tam fakt vidim +2 ;o)
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Shadowman píše:2OIO dost nerealne to +3...
SR3 - začatek popisu pouliční výbavy :roll:
Obrázek
Volitelná pravidla - oficiální sourcebook CC cca strane 97 myslim
Obrázek
Obrázek

Sám neříkám, že ty modifikátory jsou nesprávnější, protože se mě taky zdají poměrně kruté. Vím dobře co znamená v systému shadowrunu 2 -3 edice zvýšení či snížení cíloveho čísla, jak ukazuje například smartlink při střelbě. Naznačuju tím jen, že pravidla a tvůrci pravidel staví trpaslíkům nějakou nevýhodu za to, že mají ten bod na víc.
---
Jinak se opravdu podívej pořádně na ty trpaslíky:
Obyčejný trpaslík z SR3 - Tělo +1, Síla +2, Síla Vůle +1
Koborokuku z Sh Com. - ----------------!!----------------
Menehune z Sh Com. - Tělo +2, Síla +1, Síla Vůle +1
Gnomes z Sh. Com. - Tělo +1, Síla +1, Síla Vůle +2

Zvětši si to, já to udělal :>;o)
Uživatelský avatar
Shadowalker
Příspěvky: 26
Registrován: 26. 2. 2006, 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowalker »

MaxiDag píše:
Shadowman píše:to ale nic nemeni na tom ze neexistuju vynimky a ze si nemozes spravit aj streeta takehoto...
staci trosku porozmyslat nad pozadim a myslim ze nic nie je problem obkecat...

ale aj tak mne sa najlepsie hraje za cloveka/orka....
Máš pravdu někteří hráči se snaží obkecat a ukecat kde co... což považuji, ale za nekvalitu jejcih hraní RPG... protože popravdě ukecat s dá skoro všechno ale otázkou je zda je to reálné a zda se zrovna neopoužívají argumenty subjektivní a omezené na konkrétní situaci.
Dlouho jsem společně ve skupině tímto syndromem trpěly... no snad se nám to daří co nejvíc omezovat. :)

Já zase osobně hraji nejraději za Elfa.. :) a magiky :)

Svým způsobem máš pravdu,nicméně stejné je to i u GM-obhájit můžeš cokoli-není to nic těžkého.Pokud se ovšem GM udělá podle většiny hráčů chybu je užitečné ho na to upozornit,nemyslíš? $D
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Shadowalker:

jo to asi jo :)

vždy je dobré probrat nespokojenost.. ale také je dobré tomu věnovat jen omezený čas a vzít v potaz, že i Gm může mít info které nemáš..nebo záměr který sice nemusí sedět přesně dle pravidel, ale může to být zábavné :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowalker
Příspěvky: 26
Registrován: 26. 2. 2006, 16:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowalker »

MaxiDag píše:Shadowalker:

jo to asi jo :)

vždy je dobré probrat nespokojenost.. ale také je dobré tomu věnovat jen omezený čas a vzít v potaz, že i Gm může mít info které nemáš..nebo záměr který sice nemusí sedět přesně dle pravidel, ale může to být zábavné :)

Rozhodně ano.
Ale jak jsem psal-jako GM můžeš vždycky říct že to má svý důvody... O-)
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů