Jak hrajete astrální vnímání?

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

Tuk-Enek píše: Máte k dispozici zároveň VŠECHNY astrální a VŠECHNY fyzické smysly...
To je potřeba upřesnit! Kouzelník má sice všechny svoje smysly zachovány, ale v určitých situacích fungují odlišně. Je nutné si uvědomit, že astrální prostor je prostorem emocí a vše, co zasahuje smysly výplodem techniky - tištěná kniha místo ručně psané, výstup z gramofonu místo živého koncertu - to vše vypadá jinak, většinou není kouzelník schopen určit obsah - co je vytištěno, co se hraje v rádiu....
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

k tomu co napsal Pete:

to je zajimava ... teorie tukane.

muzes citovat pravidla? protoze v SR4 je vyslovene psano ze muzes pouzivat jen jeden druh vnimani najednou. a v SR3 pravdepodobne taky, aspon jsme to tak s Trevem hrali.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Pete: Všechny hudby i texty jsou v astrálu jiný, nečitelný. Vyčteš/uslyšíš jen jejich emotivní obsah, ale nikoliv to, co se píše/zpívá bez ohledu na to, zda jsou naživo nebo z monitoru. Psaná kniha se liší jen tim, že možná obsahuje emoce autora při psaní, zatímco tištěná/e-kniha bude mít jen emoce svého obsahu...

Sosáček: Mňo... záleží na tom, jak definuješ jasnost pravidel. Vycházím z věty v SR2:

Postava využívající astrální vnímání má postih +2 ke všem čistě fyzickým akcím.

Těžko si představit provádění některých akcí bez dostupnosti smyslů - psaní na klávesnici (jj, jasně, taky píšu zpaměti. ale mágové nebejvaj technický typy :lol:), rozhovor bez sluchu?, zmášknutí tlačítka označující patro ve výtahu (neviděl bych označení pater), na takovou manipulaci s jemnou elektronikou (rozbuška, počítač) by jsi měl dostat taky mnohem víc než jen +2, kdyby jsi ji neviděl fyzicky, ale jen podle aur (navíc aury jsou aury celku, neviděl bys jednotlivé obvody...) takže...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

to je roztomily, nicmene to je tvuj osobni vyklad. nesmis ho zamenovat s oficialnimi pravidly.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

podla mna ma tuk pravdu...

ty vnimas ako fyzicky tak astralny priestor


vnimas dualne takze vidis ako jeho skutocnu podobu tak aj jeho astralnu podstatu...
vies citat ako v normalnom svete ale zaroven vnimas emecie tej knihy/autora z astralu

je to dost zaujimava tema da sa o tom dost nakecat preco ano a preco nie ale podla mna je to tak....
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sosacek píše:to je roztomily, nicmene to je tvuj osobni vyklad. nesmis ho zamenovat s oficialnimi pravidly.
no nevím jak je to v ofic. pravidlech .. ale přišlo by mi divný kdyby někdo astrálně vnímal a přitom stál jak solnej sloup kterej nic nevnímá... tím je vnímání ještě více posunutý (3e a 4e) na odstavnou kolej...

ale proti gustu žádnej dišputát :)
Zdraví Dag
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ja nerikam ze stojis jako solnej sloup. ale vnimas astralne, ne fyzicky. je to jedno, pac akorat vidis kolem veci aury, nezivy veci vidis rozmazane jako kdyby byly z mlhy, zivy veci vidis normalne ale s trosku divnejma barvama a teprve veci co jsou s tebou v astralu vidis normalne. a kdyz slysis rec tak poznas mnohem lip jaky emoce se v nich nesou.

Aspon si to tak predstavuju a pravidla mi svym zpusobem davaji za pravdu.

Ale rozhodne to neni tak ze kdybys nemel fyzicky smysly tak uvidis jenom stiny pac vidis aury a ne ty veci co k nim prislusi. musis videt i zdi a podobne jenom astralnima smyslama -- protoze kdyby to tak nebylo tak by projkece byla uplne k nicemu. jasne, ne uplne k nicemu, ale mnohem min pouzitelna.

navic, jak jsem uz naznacil nahore, astralni vnimani neni jenom zrak. oni to popisuji tak ze to nema se zrakem co delat, je to psychicka vec -- ty ty veci nevidis a neslysis, ty je citis. jen se pri popisu pouziva zrak pac lidi takovej smysl nemaji. ale je to astralni vnimani a ne astralni videni, proto nahrazuje zrak, sluch, cich (tak si muzete predstavit astralni stopovani), chut (proc nemuzu neci auru "ochutnat" kdyz se do nej vcituju a chci o nem neco vedet? hmm, tenhle je nasladlej. bude to adept. a tamten je horkej, asi ma malou essenci), a tak dale. navic podle pravidel funguej vsesmerove, tj "vidim" i lidi co jsou za mnou.

proste musite pouzivat fantasii 8) nebo nemusite, ale bude to mnohem lepsi kdyz budete.
But nobody came.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sosacek:

pokud to správně chápu tak neslyšíš (necítíš) fyzicky, takže pokdu na tebe někdo něco mluví, nebo někdo střílí tak to asi neslušíš,né? Možná to že někdo mluví by jsi jaksi taksi mohl vnímat astrálem..ale asi nejsi schopen oddělovat zda člověk mluví na tebe nebo ne.

Ale teď mě napadá, dle tvého popisu má astrálně vnímající také +2 m avšechny fyzické činnosti které dělá a je je schopen provádět jako podle Tekova pravidla? Je to tak?
Zdraví Dag
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

MaxiDag píše:pokud to správně chápu tak neslyšíš (necítíš) fyzicky, takže pokdu na tebe někdo něco mluví, nebo někdo střílí tak to asi neslušíš,né? Možná to že někdo mluví by jsi jaksi taksi mohl vnímat astrálem..ale asi nejsi schopen oddělovat zda člověk mluví na tebe nebo ne.
Nenene.

Nechci ti to vnucovat -- hraj si jak chceš -- jen ti chci ukázat jak jsem k tomu dospěl, třeba se mnou nakonec budeš souhlasit.

To že někdo mluví, to že kolem jsou stěny a podobné věci, můžeš vnímat i když žádné fyzické smysly nemáš. Tento závěr vychází z toho že tyhle všechny věci vnímáš i když jsi v projekci a žádné fyzické smysly nemáš.

Proto musí existovat smysly které ti to umožní. A pokud existují, a musí, jinak to co je napsáno v pravidlech o projekci nedává smysl, proč potom používat fyzické smysly když používáš astrální vnímání?
Ale teď mě napadá, dle tvého popisu má astrálně vnímající také +2 m avšechny fyzické činnosti které dělá a je je schopen provádět jako podle Tekova pravidla? Je to tak?
Tahle +2 tam samozřejmě je. A je to jeden z důvodů proč si myslím to co si myslím -- ten mág má na čistě fyzické akce postih proto, že nepoužívá fyzické ale astrální smysly, které na takové věci nejsou stavěné. Pomocí astrálníhi vnímání můžu cítit emoce, poznat jestli tady někdo umřel, nebo jestli tu někdo kouzlil, ale na opravování auta prostě nejsou moc dobrý.

Tukan tvrdí že +2 je málo, že kdyby používal jenom astrální smysly tak by měl mít mnohem větší postih. Ale to mi jednak připadá přehnané, protože +2 umí s výsledky hodu skutečně hodně zamávat, a jednak si nejsem jistý kde by se tam ta +2 potom brala.

Ale jak říkám, takhle jsem to já pochopil a takhle se mi to líbí. Shadowrun obecně není v otázkce "jak a proč" moc dobře vysvětlený a tohle je jen spekulace.

Stejně jako cokoli jiného.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Moje představa je, že vnímáš naráz fyzickými smysly a naráz astráloními, což Tě chtě nechtě nutí rozptylovat svou pozornost mezi dvě věci - jako když střílíš dvěma zbraněma na dva odlišné cíle neb okdyž se zkoušíš zároveň hádat s matkou a telefonovat :lol: a právě za rušivé vlivy toho, že vnímáš věci, které jsou pro danou činnost rušiné, dostaneš těch +2.

Nezlobte se na mě, ale opravovat obvodovy na nějaký dobový obdobě mothrboardu, pokud nevidíte ŽÁDNÝ obvody, ale jen celistvou auru součástky jako celku, nebo, ještě líp, počítače jako celku, by nebylo jen za +2, to by bylo tak minimálně za +6, spíš za víc (+8 za poslepu, spíš) a to bych ještě jako GM váhal, jestli to vůbec dovolit...
Naposledy upravil(a) sirien dne 27. 2. 2006, 23:42, celkem upraveno 2 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

ja nechapem preco by clovek vnimal astralne a chcel opravovat nejake obvody....
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tuk-Enek píše:pokud nevidíte ŽÁDNÝ obvody, ale jen celistvou auru součástky jako celku, nebo, ještě líp, počítače jako celku
To je zajímavá představa, není-liž pavda.

Jen by nme zajímalo kde jsi přišel na tu konkrétní část textu kterou cituji.

A mimochodem, to "smysli" tvému příspěvku na vážnosti zrovna nepřidalo.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Shadowman: Podívej se do Iniciativa... a zjistíš, že se řeší pořadí iniciativy někoho s iniciativou 46. 46!! Je to příklad pro znázornění fungování pravidel.
Jinak oprava obvodů spojená s astrálním vnímáním sepoužije např. v okmažiku, kdy potřebuju nutně otevřít nějaký dveře/zprovoznit výtah/apod. za pomoci přímé manipulace s obvody a zároveň si hlídat, že mě neobjevil nějakej watcher nebo tak.

Sosáček: Pokud opravdu toužíš, abych Ti to našel, tak ti to najdu, ale prosím věř mi (nechce se mi to hledat), že je psáno, že v astrálu vidíš pouze aury celku. Tedy neuvidíš auru předního skla, ale pouze auru auta, stejně, jako neuvidíš auru ruky, ale jen auru člověka, jako neuvidíš auru konkrétního obvodu, ale auru počítače. Aura předního skla by vznikla, kdybys toto sklo z auta vyřízl, auru ruky bys uviděl, kdybys jí odsekl a auru obvodu, jen kdybys ho vypreparoval z obvodový destičky...
jo a... jaký smysli??? $D $D $D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tuk-Enek píše:Sosáček: Pokud opravdu toužíš, abych Ti to našel, tak ti to najdu, ale prosím věř mi (nechce se mi to hledat), že je psáno, že v astrálu vidíš pouze aury celku. Tedy neuvidíš auru předního skla, ale pouze auru auta, stejně, jako neuvidíš auru ruky, ale jen auru člověka, jako neuvidíš auru konkrétního obvodu, ale auru počítače. Aura předního skla by vznikla, kdybys toto sklo z auta vyřízl, auru ruky bys uviděl, kdybys jí odsekl a auru obvodu, jen kdybys ho vypreparoval z obvodový destičky...
jo a... jaký smysli??? $D $D $D
Fajn. A jak ovlivnuje to ze vidis auru celku praci s casti nejaky veci?

Ty prece nevidis jenom aury, potom by astralni projekce nemohla fungovat tak jak je popsana, at uz v ukazkazkach pravidel, tak v pravidlech samotnych -- to uz jsem dokazal nahore. Asi bys mel cist pozorneji.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sosáček píše:Fajn. A jak ovlivnuje to ze vidis auru celku praci s casti nejaky veci?
Asi takhle - aura papíru neukazuje, co je na něm napsáno
Nemůžeš přečíst, co je na papíru napsáno
Aura počítače neukazuje jednotlivé obvody, vlastně ani nijak zvlášť dráty apod
Jak chceš spravovat obvody, který nevidíš, protože Ti splývaj se zbytkem všeho ostatního?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti