Esence a její návratnost.

Vlastní sekce pro fandy známého cyberpunkového RPG.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Esence a její návratnost.

Příspěvek od MaxiDag »

Co si myslíte o tom, že by esence měla být návratná po vysátí upírem a snad i jinými tvory?


Pokud někdo přijde o esenci pitím krve, tak by se mu mohl a po čase esence vrátit stejně jako krev? Asi by to nemělo být okamžité, ale po řekněme několika měsících?

Myslí si někdo, že by to bylo dobré? Nebo je to prostě nenávratný proces?
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

pokial viem tak je to 0,1 esencie za tyzden(priemerny clovek ma 5,5L krvi a na tranzfuske ti vezmu 0,5l a ta krv sa ti vracia cca mesiac pri zaokruhlaeni je to 0,5 esencie coz odpoveda navratu za mesiac cca)
ono samozrejme esencia nie je len krv atd.. ale upir ti saje prave len tu krv takze sa to da takto zovseobecnit...

alebo proste tak nejak... samozrejme pokial pri tom neumries...

ono navrat esencie je normalny.. napriklad mas kyberruku... a potom si nechas naklonovat normalnu ruku tak sa ti proste ta esencia vrati s5...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ah... Dag myslí oficiální Čerpání essence se to myslim menuje.

Shadowman mluví o http://stinobeh.webzdarma.cz/shadowrun/ ... index.html --> upíři --> download
Ten odkaz sem dávám snad podesátý. Osobně se s těmito pravidly ztotožňuju (ve F´inëalar je považujeme za vcelku výchozí)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Esence a její návratnost.

Příspěvek od OneIceOne »

MaxiDag píše:Co si myslíte o tom, že by esence měla být návratná po vysátí upírem a snad i jinými tvory?


Pokud někdo přijde o esenci pitím krve, tak by se mu mohl a po čase esence vrátit stejně jako krev? Asi by to nemělo být okamžité, ale po řekněme několika měsících?

Myslí si někdo, že by to bylo dobré? Nebo je to prostě nenávratný proces?
Jen mi napiš podle které edice na to chceš pravidla? Seženu ti co říkají oficiální zdroje.
Uživatelský avatar
OneIceOne
Příspěvky: 71
Registrován: 3. 3. 2004, 10:27
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OneIceOne »

Tuk-Enek píše:Ah... Dag myslí oficiální Čerpání essence se to myslim menuje.

Shadowman mluví o http://stinobeh.webzdarma.cz/shadowrun/ ... index.html --> upíři --> download
Ten odkaz sem dávám snad podesátý. Osobně se s těmito pravidly ztotožňuju (ve F´inëalar je považujeme za vcelku výchozí)
K tomuhle je nutno uvést, že jsou to pravidla pro hraní hračských postav, které jsou upíři, podle Jabberwockyho. Neříkám že jsou blbá jen je to nějaká internetová domácí pravidla, co chtějí ozkoušet, a pak přijmout, můžou vám dost nabourat systém síly a rovnováhy
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

jo my upíry jako postavynehrajem :) jen jako NCP. u nás na to nejsou dle mého soudu dostatečně dobří hráči.. je to podle mě těžké zahrát upíra.

TUK: "Odebraná esence se živým bytostem vrací rychlostí 0,1 bodu za měsíc" nechápu to pravidla jsem četl a nejednou ale toto mi nějak unikolo :)

OIO: Chtěl bych to podel SR e2. Stotožuje se to s větou výše? Připadá mi to dost rychlé.... no zas tak moc ne.. ale pokdu bude v originál pramenech něco pomalejšího asi bych se držel.. :)

Shadowman: jak vidím, tak to bude asi jak říkáte... 0,1 za týden... :)

Jinak nemáš náhodou anglickou verzi pravidlel SR 2e? Mám toho k SR už hodně, ale toto mi ve sbírce chybí :)
Zdraví Dag
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

0,1 za tyzden nie je rychle ani pomale... podla mna je to akurat...

a hlavne cim pomalejsie tak tym viac hracom zneprijemnujes hru (mag ma mensiu magiu,street si nemoze dat ten ware na ktory sporil atd...)

inak pri strate cca 3-4 esencie naraz clovek umiera takze aj na toto by si mal davat bacha...
a pri strate 2-2,5 upada do bezvedomia z ktoreho sa zobudi casom...

toto su upravene pravidla do SR2 podla toho ako funguje ludske telo v skutocnosti...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Shadowman: Bacha, teď nemluvíš o Essenci, ale o množství krve, kterou podle výše zmíněných pravidel upír potřebuje k transferu takovéhoto množství Essence (0,5 litru krve za Essenci, pokud si to pamatuju dobře)

OIO: Ta pravidla jsou u nás pro NPC vyzkoušená a u PC teď zkouším jejich vcelku srovnatelnou (mnou odvozenou) obdobu pro vlkodlaky... a zatím bez problémů.

Dag: Rychlé? 1 Essence za 10 měsíců, to jsou 2 Essence za rok a půl, tři Essence za dva a půl roku... Heh... to mi přijde DOST pomalý.
1 Essence/týden je myslím herně přijatelnější... i když tohle jsme (naštěstí) nikdy řešit nemuseli...

Jinak mám dojem, že mi Sosáček kdysi říkal, že v SR je ztracená Essence ZCELA nevratná (bez ohledu na to, zda vás o ni připravil ware, upír nebo kdeco...) a to ANI PO odstranění zdroje ztráty (ware).
Hm.. ale vim to jen od Sose, sám jsem to nikde nečet.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

Tuk jo no ale ono nevyjadrujes u upira kolko ti vysal krvi ale esencie coz podla mna uplne odpoveda 1 esencia = 1l

je to jednoducho aplikovatelne pravidlo a je funkcne...

nie je to samozrejme 100% na pravda ale funguje to dobre a aj upir si musi uvedomit kolko moze a nemoze vysat...
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Tuk-Enek píše:Jinak mám dojem, že mi Sosáček kdysi říkal, že v SR je ztracená Essence ZCELA nevratná (bez ohledu na to, zda vás o ni připravil ware, upír nebo kdeco...) a to ANI PO odstranění zdroje ztráty (ware).
Hm.. ale vim to jen od Sose, sám jsem to nikde nečet.
Essence je v SR navratna dvema zpusoby
1) jsi holka a vychrapes se s GM (+ pripadne dalsi varianty)
2) udelas si novou postavu
$D
But nobody came.
Uživatelský avatar
MaxiDag
Příspěvky: 268
Registrován: 9. 8. 2004, 14:40
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaxiDag »

Sosacek píše:
Tuk-Enek píše:Jinak mám dojem, že mi Sosáček kdysi říkal, že v SR je ztracená Essence ZCELA nevratná (bez ohledu na to, zda vás o ni připravil ware, upír nebo kdeco...) a to ANI PO odstranění zdroje ztráty (ware).
Hm.. ale vim to jen od Sose, sám jsem to nikde nečet.
Essence je v SR navratna dvema zpusoby
1) jsi holka a vychrapes se s GM (+ pripadne dalsi varianty)
2) udelas si novou postavu
$D
add1) :)))))))))))))) tak to je fakt CUL!!! :)

to se ani po vyjmutí ware, nevrátí zpět? ani částečně?
Zdraví Dag
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

uprimne receno si nejsem jistej.

pamatuju si na to ze nekde bylo psano ze kdyz je GM hodnej, tak te necha si vymenit jedno 'ware za druhy za stejnou essenci pokud je to v ramci jedny operace. ze to samozrejme udelat muze, ale je to trosku nadrzovani hracum.

ale mozna se pletu.
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jen pro upřesnění Shadowmanovi: pokud jedem podle Jaberwockyho pravidel, tak je to 1 Essence = 0,5 l krve a tomu je nastavena i rychlost bezpečného sání.
Jinak samozřejmě souhlasim...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Shadowman
Příspěvky: 198
Registrován: 14. 9. 2003, 12:14
Bydliště: Košice,Seattle,planety Battletechu,vsade tam kde je krasne makkucko a kde je dobre pivo a chlast!!1!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shadowman »

Tuk-Enek píše:Jen pro upřesnění Shadowmanovi: pokud jedem podle Jaberwockyho pravidel, tak je to 1 Essence = 0,5 l krve a tomu je nastavena i rychlost bezpečného sání.
Jinak samozřejmě souhlasim...
jj akurat u tych pravidiel nastava problem ze:

kedze clovek ma cca 5,5 litra krvi tak to je 11 esencie len z krvi... coz je blbost...
cital som strasne vla knih,hral rozne hry atd ale vzdy ked vysal cloveka mu zobral vsetku energiu a zaroven skoro vsetku krv...
prave ze by to malo byt menej pretoze nie len krv tvori esenciu takze by to skor malo byt naopak ze 0,5 esencie je 1l krvi...
ale ja som skor toho nazoru ze 1 esencia = 1l krvi...

no ale kazdy by mal hrat ako to vyhovuje jemu samozrejme... len mi islo o princip ;o)
At ten parchant odpociva v pokoji ... a v chodbe, a v dalsich mistnostech. :)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Shadowman: A co když saju nějakýho zadrátěnce s warem a essencí 2? To mám pak 1 Essenci za 3l krve?
Přečti si ta pravidla pečlivě: Upír potřebuje Essenci, ne krev. Essence sama o sobě nemá s krví NIC společnýho, ale upíři dokáží donutit Essenci, aby se na krev "navázala" a v této formě ji pak převzít. Krev tedy slouží pouze jako transfer. Pokud Essence dojde, může samozřejmě pít krev dál, ale už ho to nebude sytit. Je to jako když máš ve skladišti šest beden a auto, který uveze jen dvě naráz. pokud pojedeš ze skladiště domů a zpět třikrát, převezeš všechny bedny. Nic Ti nebrání pendlovat mezi skladištěm a bytem dál, ale ve skladišti už neni, co bys převážel, takže tak akorát plejtváš benzínem.

Wendiga nutí essenci vázat se k masu a Bánší ji dokáží převzít z emocí. Pokud by platila Tebou použitá rovnice: Essence je v krvi, odkud by jí pak brali wendiga a bánší? To maj živý bytosti víc essencí? aby se z nich nažralo víc druhů potvor naráz? A ware ubírá všechny rovnoměrně?

Shadowrun je NEZÁVISLÁ hra a i když Jaberwocky čerpal inspiraci na spoustě míst (WoD, Interview...) tak vytvořil SAMOSTATNÁ pravidla. Upíři v SR jsou Shadowrunový upíři, nikoliv aplikace Vampire the Masquarade (Requiem) do Shadowrunu (tito opravdu používají přímo krev jako takovou...)

Z těchto důvodů je pro upíry v SR narozdíl od WoD aj. zcela bezcenná krev z krevních bank apod.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Shadowrun“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů