[5e] DnD 5E - obecná diskuze

Diskuze o rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti. Včetně d20 a old school renesance.
Odpovědět
RPG Fórum

[5e] DnD 5E - obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum » 9. 1. 2012, 15:36

Obrázek
(anotace)

Hrdinové se vydávají na dobrodružství ve fantasy světě, která jsou plná nástrah, bitev a zapeklitých úkolů. D&D bylo první RPG hrou na trhu a po léta zůstává i hrou nejhranější. Letos oslavilo čtyřicáté výročí své existence vydáním nejnovější generace pravidel. Tato edice vzdává hold bohaté historii této hry a jde o skloubení tradičních herních principů a stylu hry, za použití moderních herních mechanismů. Je méně taktická než předchozí dvě edice a více se zaměřuje na děj, postavy a příběh.
Naposledy upravil(a) ShadoWWW dne 20. 11. 2015, 15:23, celkem upraveno 1 x.

York

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

Příspěvek od York » 9. 6. 2020, 21:25

ShadoWWW: Jestli je to pravda, tak to je fakt pecka!

Sirien
Pragmatik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sirien » 10. 6. 2020, 19:13

Kdybyste se to namáhali otevřít, tak zjistíte, že to pravda samozřejmě nejspíš neni. (A těch 39% bych taky pochyboval).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

York

Příspěvek od York » 17. 6. 2020, 13:06

Pracující logaritmus píše:
17. 6. 2020, 12:41
Mystika:
17+5=22
Co jsem našel?
Používáš tenhle postup (tj. hráč si hodí, oznámí GMovi číslo a jakou používá dovednost a ptá se ho, co našel/zjistil/čeho si všimnul apod.?) i při hře u stolu, nebo jen v PbP?

Ostatní hráči DnD 5e, je tohle u vás standardní postup, nebo to děláte jinak?

Pracující logaritmus

Příspěvek od Pracující logaritmus » 17. 6. 2020, 13:21

Takhle, u stolu bych to v životě nepoužil, ale tady v PbP mi to přišlo jako užitečné zrychlení, popisovat, že se dívám do polic a okolo je stejně houby RP a Marky bude moct popsat jen tu část, co někam vede. U stolu to je zbytečné, tam si to řekneme za minutu, ale tady mám jeden post za den a můžu tím i někoho zaseknout, tak to radši udělám takhle.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.

Vandalicus

Příspěvek od Vandalicus » 25. 6. 2020, 09:44

Neni to standartni postup, chapu tady v PbP. V normalni hre si hrac si nehaze bez toho, aniz by ho k tomu vyzval DM.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 14. 7. 2020, 10:07

ShadoWWW nasázel do databáze spoustu (přeložených) produktů pro 5e! :clap:

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 14. 7. 2020, 10:15

Mel bych dotaz, existuje nejaka varianta DnD5e (nejaky essentials / basic set) - kde jsou jen puvodni rasy a povolani, zaklad nezbytny pravidel ale zaroven si v tom zahraju vice nez jen prvnich pet urovni? Nemusi byt nutne od WotC.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Napiš recenzi! $:)

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 14. 7. 2020, 11:04

Bajo: Ano, existuje. Jmenuje se to Basic Rules. Existuje i překlad zvaný Základní pravidla (viz zde dole), i když na ten překlad moc neupozorňuji, protože už je pár let neaktualizovaný o nejnovější errata. Zjistili jsme, že většina hráčů sahá po PHB, buď rovnou, nebo po pár hrách, na které jim stačí Úvodní sada (Essentials Kit).

Ty jsi ale výjimka, tak to tu má smysl napsat. :-)
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Log 1=0

Příspěvek od Log 1=0 » 23. 7. 2020, 20:42

MarkyParky píše:
23. 7. 2020, 15:08
Log 1=0 píše:Tady asi došlo k nějakému zásadnímu nepochopení. Alchymista není sesilatel, a dopadá na něj tak trochu problém všech nesesilatelských povolání. Dělá spíš takové světské věci, jen je v nich dobrý.
Aha?!?
Tak to jsem něco děsně minul.

Já jsem si říkal: "Hurá, DnD alchymista, konečné někdo udělá Vancianku, aby dávala fikčně smysl, přes truhlu a lektvary.." - a tím směrem jsem stavěl svá očekávání.

Ale to můžeme dyžtak rozebrat jinde.
Tak to jsi opravdu čekal něco jiného, než to je.
Můj alchymista není pojatý jako refluff magie, byť je to do jisté míry legitimní způsob, jak DnD alchymistu vyrobit. Když Wizardi dělali divutepce pro Erebon, tak šli touto cestou. Ale mě to přijde takové...meh. Pokud mám systém, který aktivně pracuje s popisem, tak jasně že novým popisem dostanu něco zcela jiného. Design DnD s popisem pracuje mimo mechanickou rovinu, a když se budou ty schopnosti lišit akorát popisem, tak mnohdy splynou.

A alchymista, i když mu magie jistě není cizí, nemá kouzlit, má vyrábět věci. Když jsem v Karaku popisoval, že Halotan vytáhl lahvičku kyseliny, tak to nebyl refluff nějakého kouzla, ale skutečně vytáhl tu lahvičku kyseliny, co se dá koupit (akorát že na prvních pár úrovních to jsou na jednorázovou věc celkem drahé věci, a na vyšších je má samozřejmě boostlé). Když to srovnáváš s kouzelníkem, kterému z rukou šlehají plameny, tak to tak dobře nezní, ale tulák na téhle úrovni se umí schovávat po bojišti a má pár číselných bonusů, bojovník dtto. A funguje to, a spousta hráčů to má rádo, i když při popisu to moc elegantně nezní (a co si budeme povídat, není, ale to vždycky trápilo víc lidi na fórech, než hráče u stolu).
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.

Jezus

Příspěvek od Jezus » 24. 7. 2020, 09:59

Pche. Plameny z rukou jsou cool prvních pár hodin, pak si na to zvykneš. A sejmout někoho ze stínu nožem do ledvin nebo stát vprostřed bojiště a rozdávat mečem smrt jsou stejně cool momenty ;-) Stejně jako u toho ohně z rukou záleží hlavně na situaci a popisu.

Sesilatelé vedou spíš na fikční možnosti - kouzla jsou nástroje - ale s tím tak nějak hráč bojovníka počítá, že je mít nebude. Pokud tyhle "nástrojové" možnosti má i alchymista - a ona ta čelovka a super kotvička vlastně nahrazují některá prvolevelová kouzla - pak je to správná cesta. Btw, dá se ta kotvička použít i normálně v bojovém kole pro přesun do bezpečí?

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons, d20 a OSR“