DnD 5E

Diskuze o rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti. Včetně old school renesance.
Odpovědět
ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD 5E

Příspěvek od ShadoWWW » 19. 9. 2019, 14:38

Já bych řekl, že se násobí i zkušenosti. To by odpovídalo, protože víc nestvůr bude mít víc akcí a celkově to bude nelineárně náročnější.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 23. 9. 2019, 08:15

ShadoWWWe kdyz rikas ze vetsina prirucek jsou kampane, muzes jich par nastinit? Jsem zvedavy jaky jsou, jestli jsou to prevazne dungeony nebo mesta nebo tak.

Jaky jsou tvoje nejoblibenejsi a o cem jsou?
'I never thought leopards would eat MY face,' sobs woman who voted for the Leopards Eating People's Faces Party.

Selhan

Příspěvek od Selhan » 23. 9. 2019, 08:50

Adjusted XP jsou jen pomůcka pro postavení encounteru, hráči pořád dostanou jen čistý součet, bez násobení za počet. DMG82 přímo píše "This adjusted value is not what the monsters are worth in terms of XP; the adjusted value's only purpose is to help you accurately assess the encounter's difficulty."
And in that very moment, away behind in some courtyard of the City, a cock crowed. Shrill and clear he crowed, recking nothing of wizardry or war, welcoming only the morning that in the sky far above the shadows of death was coming with the dawn.

Grunt

Příspěvek od Grunt » 23. 9. 2019, 09:05

Selhan píše:
23. 9. 2019, 08:50
Adjusted XP jsou jen pomůcka pro postavení encounteru, hráči pořád dostanou jen čistý součet, bez násobení za počet. DMG82 přímo píše "This adjusted value is not what the monsters are worth in terms of XP; the adjusted value's only purpose is to help you accurately assess the encounter's difficulty."
Taky jsem se k tomu dočetl, i když je to trochu nerealistické..

Díky

Pracující logaritmus

Příspěvek od Pracující logaritmus » 23. 9. 2019, 09:39

Sosacek píše:
23. 9. 2019, 08:15
ShadoWWWe kdyz rikas ze vetsina prirucek jsou kampane, muzes jich par nastinit? Jsem zvedavy jaky jsou, jestli jsou to prevazne dungeony nebo mesta nebo tak.

Jaky jsou tvoje nejoblibenejsi a o cem jsou?
Nejsem ShadoWWW a spoustu jich neznám, ale ty co znám, jsou:
Curse of Strad: Hororová atmosféra, mapa se spoustou lokací a NPC, které jsou dost provázané. Klasické dungeony ve stylu HnS tam v podstatě nejsou, spíše věci jako hrad, dům starosty, starý klášter (byť i v těch se samozřejmě najdou věci, co tě můžou zabít anebo ty je). Prostoru pro RP je tu požehnaně. Jsem teprve na začátku, ale těším se jak blázen (jsem GM).
Tomb of Anhilation: Hledáš starý chrám (=prolézání mapy s džunglí, plno věcí, co se dají najít a potkat, někdy se s nimi dá dohodnout, někdy ti chtějí pomoct, někdy tě chtějí sežrat) a pak velké ZLO v něm (=klasický dungeon s pastmi a nestvůrami).
Dragon Hiest: Městské dobrodružství, za moc neopatrné zabíjení lidí tě zavřou (a můžeš si naházet novou postavu), takže spíš sociální věc. Sbírka qestů, některé velké propojené příběhem (ale dost volným, railroad, jen pokud to tak GM chce nebo to pořádně neumí-ale to může být RR všechno).
Dungeon of Mad Mage-Dungeon. Obrovský. K vylootování. Ale rozhodně není třeba (ani nejlepší cestou) všechno zabít, jsou tam různé frakce a NPC, se kterými se dá nejen vyjednávat, ale i spolupracovat.
Ke zbytku ti musí něco říct někdo jiný (ještě je toho dost).
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.

Selhan

Příspěvek od Selhan » 23. 9. 2019, 13:03

Nerealistické?! :D

Ne ale vážně, vždyť hridny nikdo nenutí bojovat jako pitomce se všema najednou. Nebo by teda aspoň neměl. Byl by nesmysl, kdyby dostali míň XP za to, že použijou hlavu a dostanou skřety po jednom.
And in that very moment, away behind in some courtyard of the City, a cock crowed. Shrill and clear he crowed, recking nothing of wizardry or war, welcoming only the morning that in the sky far above the shadows of death was coming with the dawn.

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 26. 9. 2019, 17:05

ShadoWWW píše:
26. 9. 2019, 15:49
Jsem zvědavý, kdo z těch postav/hráčů odolá a nepropadne peklu. Fakt se na tu kampaň těším!
Počkat.

To se dá propadnout peklu, když do něj vlezu? :D
Slovanologie 30. 3.

Wunder warten bis zuletzt.

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 26. 9. 2019, 17:20

Má víc pater. :-)= Co peklo schvátí...
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 26. 9. 2019, 18:00

Co peklo schvátí...
20. level vrátí? :D

Pak napiš, jak se v tom hráčům hrálo. Pro mě by peklo/a bylo/a dost cizí prostředí, se kterým bych si jak tady za počítačem sedím poradit.
Slovanologie 30. 3.

Wunder warten bis zuletzt.

Grunt

Příspěvek od Grunt » 22. 10. 2019, 19:19

Zdravím,
měl bych další ze série dotazů.

Jedná se o ověření vlastností. Konkrétně třeba u kouzla "Protikouzlo".
Je mi to jasné, pokud to sešlu jako reakci a někdo sesíla kouzlo lv3 nebo nižší, zruším ho. Pokud někdo sesílá třeba lv5 musím si hodit proti DC 15 na sesílací vlastnost, např inteligenci (dle povolání). Můj dotaz zní, přičítá se k tomuto hodu zdatnostní bonus?

Je nějaký rozdíl mezi hodem na ověření vlastností a záchranným hodem na vlastnost?

Díky za osvětlení.

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 22. 10. 2019, 19:30

1) Ne, nepřičítá. Bere se jen oprava za sesílací vlastnost.

2) Ano, právě tím, že každé povolání uděluje postavě na 1. úrovni zdatnostní bonus k určitým záchr. hodům.

Hezky je to vidět u protikouzla, kde si kouzelník akorát hodí k20 a přičte bonus Inteligence. Ale když sešle ohnivou kouli na tuláka - který díky svému povoláni má zdatnost v záchranách na Obratnost a Inteligenci - tak ten si hodí k20 a přičte bonus Obratnosti i zdatnostní bonus.

Grunt

Příspěvek od Grunt » 23. 10. 2019, 12:07

Takže jestli to správně chápu, tak když protikouzlí kouzelník na 8 lv s INT20/+5 nebo kouzelník na 20 lv s INT 20/+5 je to vlastně fuk.

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 24. 10. 2019, 12:37

V podstatě ano. Ten kouzelník na 20. úrovni má akorát tu výhodu, že může protikouzlo seslat přes pozici kouzel vyšší úrovně a tím si ten SO snížit nebo úplně zrušit.

Pracující logaritmus

Příspěvek od Pracující logaritmus » 24. 10. 2019, 13:06

ShadoWWW píše:
24. 10. 2019, 12:37
ten SO snížit
Pokud vím, tak seslání protikouzla z vyšší pozice, která je ale nižší, než pozice původního kouzla, nemá žádný benefit.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 24. 10. 2019, 13:30

Log: Jo, máš pravdu, teď se na to dívám. Takže buď všechno (tj. dorovnat úroveň a bez hodu), nebo nic (žádné snížení SO).

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a OSR“