Rejpave dotazy k DnD

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Allwen
Příspěvky: 57
Registrován: 4. 12. 2007, 22:21
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Re: Rejpave dotazy k DnD

Příspěvek od Allwen »

Smart Paladin
59% Combativeness, 10% Sneakiness, 56% Intellect, 81% Spirituality
Věřím jen v jednoho boha, ten bůh má jméno Tolkien.
http://www.thakklomp.unas.cz
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re:

Příspěvek od Rillae »

Thread necromancy :-)=
Vannax píše: 7. 7. 2005, 10:06
Sosacek píše:a s poctem utoku to nesouvisi? slo mi o to jestli si muzu v 2e vzit rychlou zbran a mit z toho nejaky vyhody. jednu uz mam, zautocim driv, ale zajimalo by mne jestli tam je jeste neco.

pokud to chapu sravne, tak ve 3e tenhle faktor neni, nebo ano?

a jak je to s tema multiclassama?
Když to vezmu do důsledku, tak čím větší rychlostní faktor zbraň má, tím větší, je šance, že se v daném kole vůbec k útoku nedostaneš. Když součet tvého hodu na iniciativu a různých bonusů a postihů (včetně rychlostního faktoru) přesáhne číslo 10, dostaneš se k útoku až v příštím kole. (Jestli neco takoveho je v 3e to nevim).

Příklad:
Hod na iniciativu = 7
Rychlost zbraně = 5
Výsledek = 12
Znamená to, že v tomto kole jsi bez útoku a v příštím kole je tvoje iniciativa 2.

Co se tyce nasobnych trid, priznam popravde, ze na tvoji otazku odpoved nemam, musel bych se trochu podivat do pravidel. (a mozna ani v zakladnich pravidlech to neni). Vim ze jsme to kdysi v nasi druzine nejak probirali, ale to uz je sakra dlouho a fakt si to nepamatuju.

Nějaký optional rule který mi ušlo, nebo si já, i každej s kym sem v posledních deseti letech hrála, blbě vykládám pravidla? Ty příklady k iniciativě v PHB sem vždycky chápala tak, že i akce s vysokou ini (máš tam 11 a 13) proběhnou v danym kole a nepřesouvaj se do dalšího.

(navíc by odložení do dalšího kola když round=1 minuta IMHO byla pěkná blbost)
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re:

Příspěvek od Rillae »

Dalcor píše: 24. 1. 2005, 09:23 Barbar je v 2E kit z Fighters Handbook, "rasa" (ve smyslu upřesnění rasy HUMAN) a kit v Dragonlance Campaign Settingu.
plus Complete Barbarian’s Handbook, a pro FR kity pro fightery a rangery některejch trpasličích a elfích subras v Demihumans of the Realms a barbary-žoldáky v Arabian Adventures (warrior kit pro jakoukoliv rasu)
Zamčeno

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů