Pathfinder

Diskuze o d20 a rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti.
Odpovědět
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Dalcor » 23. 3. 2011, 12:40

No pokud bude v družince Cavalier s bojově zaměřenými taktikami a budou se správně používat Bojové manévry pak naopak si myslím že i na High Levelech budou bojové postavy mít co na práci. Cavalier může na vysokých úrovních při charge dávat hodně přes 150 dmg...(Viz Cavaliers Creed). Což mě je jedno, ale jako matematické vyjádření Cavalierského Power Buildu to je celkem zajímavé čísli
Zatím mají družiny pod mým vedením 8. level /Začínáme 4 knihu Council of Thieves/. Pak budu vyprávět.
Advanced Feats: Cavaliers Creed published by Rite Publishing
That’s Quite a Charge tab
So just how much damage can the 20th-level tawny knight do on a charge? Without taking into account magic items, a small lance does 1d6 damage. A two-handed grip gives us +7, Power Attack yields +18, basic challenge is a cool +20,
Bloody Banner is +4, and knight’s challenge tacks on 20. Not a bad start.
Spirited charge is triple damage as is supreme charge as is the lances critical multiplier, totaling seven times normal damage using the multiplier math in d20, which add on the “additional” damage from each effect in play. Now the
challenge damage is “extra damage,” which you don’t multiply, but Power Attack and Strength do “bonus damage” which is multiplied. Supreme charge and Bloody Banner add to all damage rolls, so that multiplies too.
Add it all up, and that gives us 32–37 times 7 for 224–259 plus 20 more for as much as 279 damage. Even an un-buffed
average non-critical hit is about 192 damage, whichis serious business.

Samgar

Příspěvek od Samgar » 23. 3. 2011, 12:47

Ta myšlenka není špatná, ale pokud máš v grupě arcane castera- fly a whatever, třeba fireball-WIN WIN. Tohle combo je pořád silné-Fly je jedno z nejsilnějších defensivních kouzel a je nízkolevelové-nikdy nechybí na mém spell listu. Přidej k fly greater invisibility a máš vystaráno.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 23. 3. 2011, 12:55

Je dost věcí které ti můžou zrušení zrušit, nebo oponentovi létající stvůry. Counterspelly a pod. Ano je to imba, ale dá se s tím, hlavně v dungeonu :)

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 23. 3. 2011, 13:02

Ha, Dalcor žije 8)
Hrajete nějaké dobrodružství od Paizaků? Docela by mě zajímali nějaké reference ohledně kvality.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Samgar

Příspěvek od Samgar » 23. 3. 2011, 13:37

Dalcor píše:Je dost věcí které ti můžou zrušení zrušit, nebo oponentovi létající stvůry. Counterspelly a pod. Ano je to imba, ale dá se s tím, hlavně v dungeonu :)
Určitě máš pravdu, nicméně i v dungeonu se caster umí efektivně bránit (displacement,mirror image, greater invisibility atd.). Pokud to bude focuslej transmutátor nebo conjurator-vyhází tam summony nebo nahází buffy na grupu a má vysmáto. Pointa toho je, že pokud nebude v dungu nebo kdekoliv antimagic field,dead-magic zona nebo tam někdo nebude házet každé kolo counterspell,nebo dispel (díky tomu, ale zase nebude dělat nic jiného), má protě caster navíc. Možná to vypadá, že mi to imponuje, opak je pravdou. Vadí mi síla casterů a i jejich možnosti, které jiné classy nemají. Rád je hraji ne z důvodu jejich "combatní" síly, ale velmi pěkné variability i v nekombatních situacích- naštěstí je v dnd(i v pathfinderu) spousta necombatních kouzel.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 23. 3. 2011, 13:49

Momentálně jedu tři Adventure Path

Kingmaker - vedu jako DM Dokončili jsme první knihu, začínáme budovat království. Kingmaker je o tom, že vás z Páni mečů z Rostova pošlo vybudovat nové správní celky na území, které je jakýsi nárazníkový pás mezi Brevoyí a Říčními královstvími. Země nikoho. Po zabití místního vldce banditů lze začít budouvat království. První kniha má určený konec- zabití Stag Lorda a počátek budování Baronátu. Jinak je zde celkem asi 20 1-3.lvl encounterů, některé příběhové (bandit camp napomáhající infiltraci do pevnosti stag lorda), některé čistě "náhodné". Je to o průzkumu hexové mapy kdy encountery /víly, staý důl, trosky chrámu, koboldi/ můžou mít na budování království vliv. Moje družina například uzavřela s koboldy mír a obchodní smlouvy. V druzé knize jsou popsány pravidla pro zprávu království a pár událostí, plus lineární dobrodružství. Celkem zatím bezvadné všichni si to užívají a chtějí se soustředit spíše na vlastní budování než na ty další knihy.

Council of Thieves. Jsme DM. Tady jsme dodělali třetí knihu. Hra se odehrává v Cheliaxu, ve městě Westcrown, kdysi hlavním městě kde kdysi zemřel bůh Aroden. Westcrown je sužován úpadkem, stínovými bestiemi a pod. Družina je součástí boje za větší enzávislost na rodu Thrunů a zároveň figurkou v mocenském boji v Radě zlodějů, faktickými vládci westcrownu. Jedná se samozřejmě o lineární dobrodružství, musím říct že většinou skvěle napsané, až ve třetím díle mi trochu chybělo že hádanky se řeší pouze hodem a nejsou tu opravové puzzle. Jinak je to většinou o boji, druhý díl je naposto skvěly protože umožňuje odehrát divadelní hru /mám jí skoro celou přeloženou/. Sice je to hlavně řešeno performem, je zde kompletní scénář i s web enhancementem na webu, takže je možno obsadit role hráči a odehrát to.Byla to super zábava. Chystám se ten text i s dalšími postavami vydat.

Legacy of Fire. Hraju. Jedná se o 3.5 ne p PFRPG hru. Odehrává se to na pozadí bojůl mezi efreety a džiny v Katapešti. Zatím toho moc říct nemohu, protože jsme ještě nedohráli první knihu takže si jí nemohu přečíst, ale je to zatím dobrá zábava a zajímavé /arabské/ prostředí.

A chystám se rozjet Serpent Skull

Alteor

Příspěvek od Alteor » 5. 2. 2012, 12:57

Existuje niekde preklad hry? Dik

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 5. 2. 2012, 13:35

Neexistuje. Zatiaľ je to príliš veľký moloch na preklad. Namiesto toho sa môžeš spýtať na d20.cz na stav prekladu D&D štvrtej edície, resp. 3.5 edície.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Sniper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sniper » 12. 2. 2012, 11:52

Tak jsem si to na Pragoffestu koupil... přinejhorším do sbírky :) Ale myslím že tato varianta nehrozí, rozhodně je to dobré čtivo a hodně nápadů se mi líbí.

Ale v mnoha věcech vidím stále ponechané chyby starých edic a jsem rád že mám odmástrovanou kampaň ve 4kách, takže můžu přebrat některé myšlenky, třeba že nejsou savy, ale vždy si hází útočníci proti příslušné obraně, že se pro ukončení efektu hází zjednodušený 50/50 sejv (a není si potřeba pamatovat jaké bylo DCčko efektu), ruší se full-round akce apod.. Výsledkem je že si zase uděláme vlastní pravidla, beroucí si myšlenky z Pathfindera a zjednodušení ze 4řek. Uvidím jak to dopadne :)
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Chci hrát: Mouse Guard
Mám také rád: GURPS 3e, house-DrD, DnD 4.0, DnD 3.5
Vyvíjím: DrD 2.0 unofficial

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 7. 1. 2013, 10:45

Přijďte si zahrát jednorázovku Pathfinderu. Hraní se uskuteční v pražském klubu Mephit v neděli 20. ledna. Systém vysvětlíme na místě, postavy budou předpřipravené, možno přinést i vlastní prvolevláky. :)

Více info: http://mephit.cz/cs/prodejna-a-klub/pro ... pathfinder
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 20. 8. 2014, 21:14

Tyjo ten Pathfinder má milion nejvíc materiálů. Teď koukám, že už mají i pravidla na science/high-tech hraní.

eerieBaatezu

Příspěvek od eerieBaatezu » 28. 8. 2017, 21:11

Jsem se díval, jak Paizo vyprodalo na akci Starfinder. Moc nechápu, popravdě. Ta pravidla jsou stejně sto let za opicema jako PF, možná ještě komplikovanější a lidi to vykoupili, jo? Huh. Místo armor class tam jsou dva typy armoru, místo hit pointů tři typy zdrojů, opět tuna featů, opět totálně crunchy skilly, o povoláních ani nemluvě, a navíc tam nacpali theme, jakože máte rasu a povolání a ještě theme, no kua. Combat stejně složitej jako PF, manévry zase za postihy, takže budete do všeho mlátit pěstí, kouzla sorcererskej vancian... tohle vážně vydali, jo?

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 27. 2. 2018, 14:28

https://www.rekhiwolk.com/class-actions ... employees/

Paizo neplatí ač jako for profit musí i dobrovolníkům odvádět minimálně minimální mzdu.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 28. 2. 2018, 15:26

Tak to si docela na*rali do vlastního hnízda. Paradoxní, že je to právě Paizo, kdysi etalon vzorného vydavatele. Když zanedbám WotC, kteří jsou jako součást akciovky v úplně jiné pozici, tak vydavatelem, který se nejlépe stará o externisty, je teď asi Kobold Press, který se snaží dokonce zvedat obvyklé honoráře externích autorů.

Wolfgang Baur mluvil o nelehké situaci RPG autorů a vydavatelů i v několika podcastech. Hráči RPG jsou holt zvyklí získávat RPG produkty zadarmo nebo za mizivou cenu (na rozdíl třeba od fanoušků deskovek, figurkových válečných her či sběratelských karetních her, nebo třeba i hráčů videoher). Ale vývoj RPGčka je zpravidla výrazně nákladnější než vývoj deskovky. A s boomem RPGček v posledních deseti letech se postoje hráčů her na hrdiny nezlepšily, spíš naopak.
:think:

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 28. 2. 2018, 15:47

ShadoWWW píše:
28. 2. 2018, 15:26
na rozdíl třeba od fanoušků deskovek, figurkových válečných her či sběratelských karetních her
Je to tím, že jsem Čech, a navíc i Paul, že se mi do FoW armybooků nechce investovat (ačkoli jsou pěkně zpracované), nebo si po celém světě lidi uvědomují, že z té knihy použijí max. dvě, tři jednotky? AoS to samé. Frostgrave taky. Ale jsou tady i minimalistické hry, do kterých ti stačí jen jedna jediná kniha (do Drakkaru jsem psal třeba o Dragon Rampant). Relativně kvalitní figurky z cínu se dají sehnat asi za 50 Kč/kus.

Kvalitní deskovka je dneska okolo tisícovky, mnohdy výš (a ano, Caverna jsou pro hráče Agricoly jen vyhozené peníze). Kdybych nechodil do deskoherního klubu, moje sbírka by nebyla o nič větší, ba naopak. Nevím, jak je to u velké veřejnosti, ale kdž jsem někomu řekl, že chodím do klubu deskových her, ptali se mě, co tam jako hrajeme, a jestli nás to hraní Člověče nezlob se a Šachů nepřestává bavit.
Slovanologie 14.8.

Wunder warten bis zuletzt.

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“