[d20] Pathfinder (1e)

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

[d20] Pathfinder (1e)

Příspěvek od Jarilo »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Pathfinder představuje klasické dobrodružné fantasy RPG postavené na pravidlech 3.5 edičního DnD. Oproti svému předchůdci nabízí veškerá pravidla, včetně rad pro DM, v jedné takřka šesti set stránkové knize. Pathfinder přináší upravená a rozšířená pravidla, nové či vylepšené skilly, kouzla a magické předměty. Systém například umožňuje vybrat si jeden ze tří stupňů rychlosti vývoje postavy.
Na Tvorbě se mimo jiné podílel i Monte Cook, autor další hry vycházející z pravidel 3.5E DnD - Arcana Evolved.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Jarilo »

O zamýšlené grafické podobě DrD 2 si lze částečně udělat obrázek podle nahozených ilustrací a informací na webu. DrD 2 má být o něčem jiném, než je Pathfinder.

A DrD 2 přeci můžeme řešit v jiných tématech :wink: .

Knížku Pathfindera bych si koupill zejména kvůli jejímu zpracování, kvůli té "bichelnatosti" =). Do sbírky.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pathfinder

Příspěvek od PetrH »

no ja bych si ho nekde prohledl, treba jako kukal na hru lidi, je neco takeho v praglu?
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Pathfinder

Příspěvek od BasilisK »

Jarilo píše: Knížku Pathfindera bych si koupill zejména kvůli jejímu zpracování, kvůli té "bichelnatosti" =). Do sbírky.
tak nejak to vidim $D - jedna z mala knih co lze pouzit jako zbran $D (i kdyz Kladivo na carodejnice je v tomhle stylovejsi $D ).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od skaven »

No bichle je to tedy pořádná, ale přiznám se, že ilustrace mě osobně neoslovily. Tam, kde jsou na obrázcích kousky vybavení apod je to vpohodě, ale postavy jsou řízlé mangou a to já moc nemusím...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Pathfinder

Příspěvek od PetrH »

skaven píše:Tam, kde jsou na obrázcích kousky vybavení apod j...
jj presne to ja zase rad
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Pathfinder

Příspěvek od BasilisK »

skaven píše:... ale postavy jsou řízlé mangou a to já moc nemusím...
to je dobre vedet. v mem pripade je "moc nemusim" slaby obrat...
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Choranzanus
Příspěvky: 182
Registrován: 18. 7. 2009, 23:32
Bydliště: Praha

Re: Pathfinder

Příspěvek od Choranzanus »

Pokud tomu správně rozumím, tak tohle je pokus udržet pravidla D&D3 při životě. Všechny materiály pro Pathfinder mají být kompatibilní se SRD, takže pokud už máte D&D3 tak nevidím důvod proč si to kupovat.
Chceš-li mít dobré nápady měj hodně nápadů.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od ShadoWWW »

Je to jakási nadstavba SDR, něco jako DnD 3.75 Snaží se to opravovat chyby 3.5té edice jiným stylem než DnD 4E. Navíc se to snaží být se starší verzí co nejvíc kompatibilní.

Smysl to má především pro ty, co rádi hrají DnD 3.x, nechtějí přecházet na 4. edici, ale rádi by měli nové rozšiřující příručky. Pro nováčka je to otázka. Pathfinder si s sebou nese některé bugy 3.5E. Ale chápu, že ne každému vyhovuje styl 4E a Pathfinder je mu bližší.

Osobně jsem si koupil PDF verzi pravidel v akci ($9,99). ale moc mě neoslovil. Grafické zpracování pěkné, ale herní mechaniky ani ne. Výhodou může být právě otevřené SDR (které DnD 4E už nemá).
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Vlcatko
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 7. 2010, 09:04

Re: Pathfinder

Příspěvek od Vlcatko »

Jediné 2 důvody, proč moje skupinka nehraje Pathfinder RPG místo DnD 4e jsou tyto:

a) V době, kdy jsem se konečně vybičovala k tomu, že budu dělat DMa, abych si konečně zase zahrála, právě vycházelo DnD 4e (a o Pathfinder RPG jsem v té době nevěděla) a po nějakém tom předběžném výzkumu jsem nakoupila knihy a začalo se.

b) Mým hráčům vyhovuje dětsky jednoduchý systém DnD 4e, kdy je opravdu jedno, jakou postavu hrajete a jste všichni stejně užiteční/namachření. Proto nevidí žádný pádný důvod učit se nový systém, který pravděpodobně není tolik "vylazený" na "férovost."

Takže moje epická dušička se uspokojuje tím, že PFRPG materiály konvertuji na DnD 4e a užívám si vrchol RPG (dle mého) alespoň z vedlejší koleje ;)

Protože upřímně, na mistrovská díla ve formě dobrodružství z dílny nakladatelství Paizo (zejména jejich Adventure Paths) v mých očích nikdo nemá. Wizards se svým zpaskvileným settingem/nesettingem a zmrzačenými Forgotten Realms jim nesahají ani po kotníky... ;)

All IMHO, of course :)
táá dýý dáá dýý dá

Re: Pathfinder

Příspěvek od táá dýý dáá dýý dá »

na D20.cz se rozjela zajimava diskuze:

http://www.d20.cz/diskuze/50989.1.html#

drzm palce
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od skaven »

táá dýý dáá dýý dá píše:na D20.cz se rozjela zajimava diskuze:

http://www.d20.cz/diskuze/50989.1.html#

drzm palce
Osobně si myslím, že je to utopie, což nic nemění na skutečnosti, že jim v tom fandím :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Pathfinder

Příspěvek od BasilisK »

skaven píše:
táá dýý dáá dýý dá píše:na D20.cz se rozjela zajimava diskuze:

http://www.d20.cz/diskuze/50989.1.html#

drzm palce
Osobně si myslím, že je to utopie, což nic nemění na skutečnosti, že jim v tom fandím :)
souhlas. Ale asi bych to i podporil (a mel PF dva razy $D ...)
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Aljen »

Mam v umysle v dalekej buducnosti skusit viest nejake highmagic-lowmorale kampan a postupne levelovanie s hrcou kuziel a taktickych figurkovych moznosti zatial vidim ako ziadanu sucast systemu v ktorom by som to chcel hrat (boze to je veta).

Silne vsak pochybujem ze by som vyplacol 1500 za PF v cestine ked si za tu cenu radsej kupim v 3 anglicke PF.

Ak by islo o jednu knihu so vsetkym vsuy co budem kedy potrebovat k hre tak mozno.
Ibaze Monster Manual je osobitne.

PF svojim stylom pokryva skor taktikarov a kombicov (necital som takze tu sa mozno mylim, sudim len podla povodu v 3.5), tak sa obavam ze pocet moznych zaujemcov je prilis maly (taktikari co RPG uz hraju slintaju z kombenia v 4e a novacikov zlakat na 500 stranovu biflu ktora naviac k uplnej hre tak nejak nestaci bude asi pretazke (ok mozno sa da hrat bez monstier a iba s CP ako to hlasa Jerson ... len to potom strati znacnu cast fantasy pritazlivosti)).
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od Pieta »

Aljen píše:Silne vsak pochybujem ze by som vyplacol 1500 za PF v cestine ked si za tu cenu radsej kupim v 3 anglicke PF.
Myslím, že slušná část potenciálních kupců se podívá, že to může mít za 50$ od Paiza a 40$ od Nobleknighta, a mají jasno.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
tuleník
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 11. 2009, 00:18
Bydliště: BA - DNV
Kontaktovat uživatele:

Re: Pathfinder

Příspěvek od tuleník »

To je síce pravda, ale položme si otázku, koľko % ľudí hrá niečo tak oprávnene zarezateľné, ako je DrD/DrD+ len preto, že nezvláda ingliš (tento paškvil tak ukusne celý anglicky nehovoriaci domáci trh). A tam by som videl veľký prínos. Koniec koncov, ja viem ingliš slušne (fakticky všetky moje pracovné výstupy sú v angličtine), ale ak robím hru na podklade hotového dobrodružstva, prechádzam si jazykovo zákerné pasáže vopred. A to som LOTR a časť DL čítal v angline a v zásade som schopný prekladu on the flight.
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů