[d20] Pathfinder (1e)

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

[d20] Pathfinder (1e)

Příspěvek od Jarilo »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Pathfinder představuje klasické dobrodružné fantasy RPG postavené na pravidlech 3.5 edičního DnD. Oproti svému předchůdci nabízí veškerá pravidla, včetně rad pro DM, v jedné takřka šesti set stránkové knize. Pathfinder přináší upravená a rozšířená pravidla, nové či vylepšené skilly, kouzla a magické předměty. Systém například umožňuje vybrat si jeden ze tří stupňů rychlosti vývoje postavy.
Na Tvorbě se mimo jiné podílel i Monte Cook, autor další hry vycházející z pravidel 3.5E DnD - Arcana Evolved.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: [d20] Pathfinder (1e)

Příspěvek od Jiron »

On má Pathfinder fakt krásnej a vymazlenej setting, se kterým některé AP pracují až trestuhodně špatně.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Stařec
Příspěvky: 226
Registrován: 25. 8. 2010, 11:30

Re: [d20] Pathfinder (1e)

Příspěvek od Stařec »

Vitus píše: 31. 5. 2021, 10:19 Jenom doplním, že Paizo vydávalo jednu dobu pro D&D3.5 časopisy Dragon a Dungeon, a vlastně v rámci toho druhého (Dungeon) se naučili chrlit pravidelně jednak jednotlivé dungeony, ale právě i Adventure Pathy. Nehrál jsem ani jedno z toho (ani D&D3.5e mne nelákalo a ani Pathfinder 1e nebo 2e), ale měl jsem možnost číst jak ty samostatné moduly, tak Adventure Path. Co si tak matně pamatuji, tak ty moduly mi přišly od začátku lepší, u těch Adventure Path pár jednotlivých Adventur na začátku nebylo špatných, ale celkově mi ten koncept neseděl.
Já mám docela pifku i na ta samostatná dobrodružství. Mám zkušenost s Hollow's Last Hope, Dragon's Demand, nějaké dva moduly ohledně koruny krále koboldů (něco takového - jeden byl myslím koruna koboldího krále, další asi návrat koboldího krále) a teda tragédie jedna vedle druhé. Nenašel jsem asi ani jedno pozitivum.

Kampaně měly výhodu alespoň v tom, že to byly kampaně - příběh se postupně (byť lineárně a neinteraktivně) rozrůstá, ke konci už je to řádně epické, sem tam se podaří to něčím trochu ozvláštnit a navíc se na tom výborně učí, jak GMovat tyhle pravidla. Ale pořád mám pocit, že dělat to špatně stojí stejné množství energie, jako dělat to aspoň trochu dobře.
Verba vana aut risui apta non loqui!
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [d20] Pathfinder (1e)

Příspěvek od Markus »

Přidal jsem do databáze různé produkty pro Pathfinder a Jiron, který je má načtené a nahrané, se pustil do jejich hodnocení. Na odkazu si je můžete proklikat a pročíst. Díky, Jirone, je super mít takhle archivované názory někoho, kdo v tom má dost nahráno.

(A stejná nabídka platí i pro ostatní – jestli byste chtěli ohodnotit něco, co v databázi ještě není, dejte mi vědět a já to přidám.)

EDIT: Jo a nakonec jsem přece jenom rozhodil tu adventure path Iron Gods do samostatných anotací, kde jedna kniha = jedna anotace. Držíme takhle celou databázi a je to přehlednější i z hlediska toho, že ty knihy se kupují samostatně. Další adventure paths tam ještě nemáme, ale měly by mít stejný formát.
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
Jiron
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: [d20] Pathfinder (1e)

Příspěvek od Jiron »

Markusi, hrál jsem Serpent Skull a Legacy of Fire, bohužel ani jedno nedohrál.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů