Star Wars Saga Edition

Diskuze o d20 a rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti.
Odpovědět
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Star Wars Saga Edition

Příspěvek od Markus » 30. 12. 2008, 18:54

Star Wars Saga Edition
(anotace)
Obrázek

Elegantnější RPG pro civilizovanější časy, tak by se dala charakterizovat v pořadí již třetí inkarnace Star Wars do systému d20. Je to zároveň první, která přestala pravidly připomínat D&D ve vesmíru a vydala se vlastním směrem. Mimo všudypřítomné zjednodušení a sjednocení mechanik nebo opuštění mikromanagementu dovednostních bodů patří mezi hlavní změny příběhotvorná mechanika Osudu. Ve Star Wars Saga Editon se můžete ponořit do vesmíru plného Jediů s jejich světelnými meči, na vlastní kůži si vyzkoušet, jaké to je, být droidem, postavit a pilotovat vlastní stíhačů nebo se pokusit zachránit Galaxii.

- anotaci napsal Alnag

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Star Wars Saga Edition

Příspěvek od Pieta » 30. 12. 2008, 19:21

DnD Star Wars jsem hrál v předchozí edici, a bylo to jasné DnD s naroubovanými pravidly pro SW se všemi nesmysly, které z toho plynuly (např. pokud někdo rozvíjel schopnosti síly podle rad místního šamana, nemělo pro něj žádnou výhodu a řadu nevýhod stát se později Jediem). O Saga Edition jsem slyšel, že věci výrazně zjednodušila a zestarwarsila, tak by mě docela zajímalo, jak moc je to skutečnost a jak moc je to jen v poměru k předchozím edicím.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“