Líbí se vám d20?

Diskuze o d20 a rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti.
Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 26. 5. 2008, 20:10

Rytíř píše:Máme tu týpka, který jde zabít povedenější ranou dlouhým mečem vojáka na 1. úr. a mistrovské meče ková jak na běžícím pásu (7 žt a Řemeslo +17).
Pozri si Crafts v PHB. "Na beziacom pase" by som to rozhodne nenazval. Bude realne rad, ak sa mu podari v rozumnom case vykovat masterwork.

Nehovoriac o tom, ze ak smu byt kovacmi iba neduzivi mladici, nieco niekde nefunguje celkom ako by malo ;)
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Rytíř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř » 26. 5. 2008, 20:35

Doznávám, že sem toho kováře střelil od oka :))
Ale koukám teď na ten masterwork a oko mám zdá se dobrý - TO mistrovské komponenty je 20, což teda podle mě s hodem 1k20+17 opravdu znamená "sekat to jak baťa cvičky". Dobu, za jakou to vytvoří, nemá cenu moc řešit (jsem línej to počítat); je to mistrovský kousek, ten ti nikdo neudělá na počkání...

A co se týče neduživosti - jenom hra se slovíčky ;) Tak mu dej Odl 11, bude normálně duživej a mít 8 žt, když ti to vadí :)

Z mýho pohledu sem tvůj úkol splnil beze zbytku, tak buď chlap a přijmi to :))))
Denně se vyskytuju jen na http://www.d20.cz. I když bych rád, víc fakt nestíhám :)

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 26. 5. 2008, 20:45

Rytíř: Sorry, ale na teho kováře bych IMHO nejspíš přišel taky, dokázal bys dát dohromady třeba takovou Lucy...

Nemluvě u těch dalších, ale u zrovna tédle postavy bych to považoval, za aspoň trochu možný...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 26. 5. 2008, 20:53

Rytíř: Musím uznat, že toho kováře jsi dal hezky, sám jsem jak to peekay napsal, myslel že to nejde. Pravda nastavení minimálních životů je trošku podfuk, ale GM si to myslím může dovolit.
Iron Within
Iron Without

Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 27. 5. 2008, 01:13

Líbí. Asi to bude převážně tím, že to je hra, která mé stálé skupině sedne nejlépe (prošli jsme "přirozeným" vývojem ADD-DnD3-d20) a také díky famóznímu "slovenskému" Conanovi... tedy díky věcem, které se systémem samotným moc nesouvisí.
Čistě subjektivně se mi ale přes všechny výhrady, které k systémům d20 mám, líbí.

Mé oblíbené d20 a co mě na nich bere:
Conan d20 (zbroj jako DR, ubercool povolání, super souboje, zpracování settingu, Bifi, Fingalen, Peekay, Robo...)
True20 (jednoduchý systém tří povolání (bojovník, expert, adept), majetek jako vlastnost (kupní síla), zajímavý systém zranění...)
Midnight d20 (setting)

Jo a ještě tohle:
Sweet d20 (alternativní systém zkušeností od Clintona R. Nixona, autora The Shadows of Yesterday)

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 27. 5. 2008, 06:17

Chlapci, chlapci.

Ked DnD setting, tak Dark Sun!

(prave rozbieham kampan :D)
Obrázek

- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Rytíř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř » 27. 5. 2008, 08:05

Invictus: Díky. :) Já bych skoro řekl, že DM někdy nejen že může, ale skoro musí drobet fixlovat. ;)
Jinak trik s daným počtem žt doporučuji používat - není důvod házet, když potřebuji, aby byla daná postava méně či více odolná, než je průměr... Jak je vidět i tady, má to docela velké dopady, postavy jsou pak variabilnější, zajímavější.

Fritz: Bohužel anime není moje silná stránka. I když se mi to líbí, nekoukám na to, vůbec neznám prostředí, vztahy, co tam je a není normální, žádoucí.. Jsem přesvědčený, že by ta postava šla udělat taky (konec konců, viděl jsem dokonce speciální kompilaci Anime SRD), :) ale to, co jsi poslal, bych musel prostudovat, aby ta moje práce za něco stála - a na to prostě nemám kdy. Omlouvám se, zdá se, že by tě to fakt zajímalo..
Denně se vyskytuju jen na http://www.d20.cz. I když bych rád, víc fakt nestíhám :)

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 27. 5. 2008, 08:54

Invictus píše:A to se Pieta nezmínil o tom, že ti to afektne ještě tak šestinu skillů. :)
A to není jen otázka kouzel, musíš to celé předělávat při přestupech na levely (nejméně oblíbená činnost u nás), získání mag. předmětů, atd.

Ale nechme toho už. 8)
Prosím vás co je těžké an tom ke všem skillům odvozených od STR (napsáno na každém lepším char sheetu) přidat plus 1 za bonus za sílu...

Děláte s komára velblouda - jediný problém vidím v nosnosti, ale na tu hrají jen Rule Lawyeři, ne :lol:

Corvus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus » 27. 5. 2008, 09:28

no ja poznam d20 celkom dobre a hravam ho uz dlho, prakticky od okamihu ked vyslo ..
a toto co spominal Pieta JE skutocne otravne... clovek ma tendenciu na to zabudat... a prepisovat to furt je otravne.

inak mi vadia podobne veci ako tu uz boli spomenute... a paci sa mi hlavne jeho modularita, ten system sa da skutocne velmi dobre upravovat... hoci to jadro a urcita chut systemu tam takmer vzdy zostava.

a hoci hravam d20 AE, tak na dalsiu hru by som si asi d20 nevybral, som ho trochu prezraty.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 27. 5. 2008, 10:38

Dalcor píše:Prosím vás co je těžké an tom ke všem skillům odvozených od STR (napsáno na každém lepším char sheetu) přidat plus 1 za bonus za sílu...

Děláte s komára velblouda - jediný problém vidím v nosnosti, ale na tu hrají jen Rule Lawyeři, ne :lol:
Lavina. Musím si pamatovat, co mám všechno aktuálně za bonusy, na co působí a na co ne, s čím se sčítají a nesčítají, a mít v hlavě mapu vztahů mezi jednotlivýma součástma systému... A kdybych si to pamatovat nemusel, je hra jednodušší, přehlednější, rychlejší...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 27. 5. 2008, 10:47

Když myslíš...

BTW Peekayi pleteš se, jedinej pořádnej d20 setting je DRAGONLANCE.

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 27. 5. 2008, 11:25

Dalcor píše:jedinej pořádnej d20 setting je DRAGONLANCE.
Error 404: Sand Worm Not Found
Obrázek

- Pieta

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 27. 5. 2008, 14:44

Dalcor píše:Když myslíš...
Netvař se na mě takhle. Prostě je to na mě příliš složitej systém, to je úplně normální. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 27. 5. 2008, 14:47

Já to nemyslel zle :oops:

Teda říct o d20 že je to složitý...přitom mě příjde krásně intuitivní.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 27. 5. 2008, 17:43

Dalcor: Sorry, ale za krásně intuitivní systém považuju třeba window, nebo FATE, rozhodně ne D20... :>;o)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“