[svět] Planescape - úžasný mnohovesmír

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[svět] Planescape - úžasný mnohovesmír

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek
( :arrow? Anotace v databázi RPG)
Planescape je punkové herní prostředí zabývající se cestováním mezi sférami existence a životní filozofií. Představuje mnohovesmír spousty různých světů uspořádaných do hierarchie podle své podstaty živelné i metafyzické. Jsou tu světy „základní“ (běžné herní světy), ale i atrál a éter, sféry živlů a energií a především sféry záhrobní, uspořádané podle různých náboženství a filozofií, do nichž putují duše zemřelých, aby tu dál žily posmrtným životem. Nad tím vším se vznáší Sigil, město portálů. V Planescapu se tak míchají živí a mrtví a svět silně pracuje s prvkem životní filozofie, která ovlivňuje, co člověk dělá a kam patří. Filozofie jsou tu reprezentované organizacemi, které mezi sebou svádějí mocenský boj.
:arrow? Český překlad tady

Odkazy – Průlety sférami
Vlasákova série článků, ve kterých podrobněji představuje jednotlivé sféry a jejich obyvatele. Český výtah z oficiálních příruček a rozšíření.
:arrow? 0. část: Sféry – Úvodní článek pro zasvěcení do principů sfér tak, jak je nadnáší Planescape. Určený je zejména hráče her z Forgotten Realms zvyklé na pohled z jejich pevné půdy pod nohama, kteří se chtějí o sférách dozvědět něco více.
:arrow? 1. část: Fiendi – V úvodní části je hledáček zaměřen na stručný popis fiendstva, démonstva, pekelnictva, nebo jak tomu kdo ráčíte říkat
:arrow? 2. část: Anti-fiendi – V návaznosti na předchozí část je tento text zaměřen na bytosti, které fiendům představují ve sférách přímou protiváhu.
:arrow? 3. část: Válka krve – Část věnovaná Válce krve, která jednak uvádí do kontextu poznatky z první dvou dílů a dále se zabývá problematikou zmíněného konfliktu řádu a chaosu ve sférách jako takových.
:arrow? 4. část: Astrální sféra – Astrální sféra se často jeví jako nezajímavé a prázdné místo, která slouží pouze jako dopravní médium mezi jednotlivými sférami. Zdání klame - a to často fatálně.
Naposledy upravil(a) Balthas dne 4. 12. 2003, 18:13, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Darben z Thay
Příspěvky: 48
Registrován: 26. 11. 2003, 21:05
Bydliště: Selgaunt,Sembia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Darben z Thay »

Sagus píše:Valky Krve mam pocit :) Nekonecna vojna medzi Baatezu a Tanar´ri.
Jo,je to celkem zajímavá válka,která stravuje jednu pláň Abbysu a Baatoru za druhou :-)=
And naught will be left save shattered thrones with no rulers. But the dead dragons shall rule the world entire and.....

-Sammaster First speaker,founder of The Cult of the Dragon-
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balthas »

Sagus píše:Valky Krve mam pocit :) Nekonecna vojna medzi Baatezu a Tanar´ri.
to sem pochopil, ale to je i naka karetni hra?
Life is strengh
---------
John Irenicus
Sagus

Příspěvek od Sagus »

Balthas píše: to sem pochopil, ale to je i naka karetni hra?
Asi ano, ked ju nekroTyrael vlastni :)
Balthas
Příspěvky: 35
Registrován: 6. 11. 2003, 20:34
Bydliště: Chomutov/Amn
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balthas »

Sagus píše:
Balthas píše: to sem pochopil, ale to je i naka karetni hra?
Asi ano, ked ju nekroTyrael vlastni :)
:D
Life is strengh
---------
John Irenicus
nekroTyrael

Příspěvek od nekroTyrael »

Balthas píše:
Sagus píše:Valky Krve mam pocit :) Nekonecna vojna medzi Baatezu a Tanar´ri.
to sem pochopil, ale to je i naka karetni hra?
tak tak...ale na pravidla jsem se jeste nevrhl $D. nicmene to vypada zajimave.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

No, poselední dobou tu je ticho jak v hospodě U Veselého arkanolotha.
Právě dokončuji průvodce úrovněmi Abyssu (fajn věc, za předpokladu, že Abyss jich má nekonečno, ale toto jsou jen záznamy Fraternitů ze Sigilu). Toto je takový malý teaser.

ÚROVEÒ PRVNÍ Pláň nekonečna průchodů. Objevena ve čtvrtém roce vlády Clarilla Štědrého, faktola Fraternity Order.
Tři cestovatelé - acimág Unther, sir Carolan, lord představený ze Sedmé věže a nejmenovaný minstrel - propadli dříve utajeným portálem a objevili dlouho ukrytý domov hrozivé rasy známé jako Tanar'ri. Ačkoli minstrel výpravu nepřežil, Unther a sir Carolan se vrátili do Mětských sálů a podali zprávu o tom co viděli.
Za branou jsme se ocitli na velké pláni poseté krátery a chráněné pevnostmi z oceli, ve kterých dlí strašliví Tanar'ri. První Tanar'ri, které jsme viděli, byl vířící dav, který se přes nás přelil a zabil našeho minstrela, ačkoli jsme jim nedali žádnou záminku k útoku. Jeden tanar'rijský lord nám nám poskytl útočiště v citadele Zlomené snahy výměnou za tělo našeho minstrela, který už byl stejně stěží k poznání. Po rozmluvě s tvory v pevnosti jme se dozvěděli, že každá jáma na Pláni vede do jiné úrovně Abyssu. Počet jam je vskutku obrovský. Přes hrůzy Pláně samotné, velké poklady a zázraky leží za jejími branami
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Conclai: překládáš, jestli to správně chápu? tak dej pls vědět Markusovi přes PM, nebo tak něco... jestli se do tý doby neozve sám :wink:
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Conlai píše:...První Tanar'ri, které jsme viděli, byl vířící dav, který se přes nás přelil ...
Nějak jsem si vzpomněl na Červeného Trpaslíka a Rimmerovo víření cestou do kostela, víření u polévky - nešlo by to napsat jinak?
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Jerson píše:
Conlai píše:...První Tanar'ri, které jsme viděli, byl vířící dav, který se přes nás přelil ...
Nějak jsem si vzpomněl na Červeného Trpaslíka a Rimmerovo víření cestou do kostela, víření u polévky - nešlo by to napsat jinak?
Mě to moc divné nepřijde. Bylo tam tuším whirling... snad by se to dalo volně přeložit jako... jako. Err nějak jinak. Podívám se na to.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Conlai: Ehm... Smím se zeptat... Ty překládáš tu příručku, nebo jsi jenom přeložil tenhle kousek? Možná jsem natvrdlej, ale odpověď jsem nikde nevypátral.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Překládám popis jednotlivých vrstev Abysu, tak jak je zaznamenán na jedné z map příručky (boxed setu) Planes of Chaos. Není toho moc, takže až to bude, tak ti to pošlu... Tu příručku mám "rozpracovanou", což znamená, že nevím jestli ji dopřekládám do konce... ach jo :wink:
Sakra, sory za případné chyby, jakožto DM jsem pil zvlášť s každým hráčem (asi 4 litry vína ... au)... nechal jsem se zlákat. Alkohol - metla lidstva!!! $D $D $D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

A nechceš si třeba vzít na triko celý Planes of Chaos? Neni toho moc.... 8)
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

to Markus: Což o to, na triko bych si to vzal, ale když uvážím svůj styl překládání (překládám tři dny v kuse a pak mě to pustí a na překlad nesáhnu třeba měsíc $roll$ ), tak nevím nevím... ehm. No, co přeložím, to pošlu, případně i z PoC.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Takže to beru tak, že to překládáš "neoficiálně", tudíž do žádný tabulky překladů to uvádět nebudu...

Ale kdyby se náhodou někdo pokusil o překládání PoC, tak ho taktně upozorním, že to jaksi nepůjde :wink:

Uvidíme, co z toho vznikne
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21022
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Žjo...

Tak jsem právě dočetl Planescapeovský dobrodružství "The Faction War", čili válka frakcí. A z fleku musím prohlásit, že to bylo to nejlepší oficiální dobrodružství, jaký jsem kdy četl. Skoro lituju toho, že jsem to vůbec přečetl, protože to znamená, že ani v případě, kdy by všechny mocnosti sfér stály při mně a já tak dostal šanci si ho zahrát, už bych si ho tolik neužil.

Četl jste to ještě někdo? 8)
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů