Dnd 4e

Diskuze o d20 a rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti.
Odpovědět
Naoki

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Naoki » 26. 8. 2009, 20:25

Zatim to mam vyreseny tak, ze kazdy postava ma krome "character sheet" verze i "monster"verzi, kterou tam supnu kdyz se mlatej mezi sebou, a ten kdo bitku vyprovokoval ma "character sheet" verzi a ten druhy monster verzi. Nic lepsiho me nenapadlo.
To je zajimavé řešení. Jak vytváříš tu "monster" verzi?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 26. 8. 2009, 22:55

Nejdriv typ monstra (brute, controller atd.) podle toho jaky je typ postavy, aby zhruba odpovidal. Level cca 3 nad oponentem, aby byly sance vyrovnany. Pak zkusim najit v monster manualu priserku ktera by tomu nejvic odpovidala (jsem lina vymyslet uplne vlastni potvory) a dohladim kosmeticke detaily (nebo vemu dve priserky a uplacam z nich jednu) plus vizualni efekty tech abilit si vymyslim vlastni (z otravene sipky bude magic missile atd.). Mam trochu vyhodu v tom ze PCcka jsou az na jednu vyjimku humani, takze nemusim vymejslet co by odpovidalo racialkam. I tak je jasny ze treba chudak wizard controller dostane po cumaku ale to uz asi osetrit nejde. Zas ma mnohem lepsi skilly tj sbali vic zenskych a mimo vypravy si vydela vic penez atd.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

Blaine

Příspěvek od Blaine » 27. 8. 2009, 12:32

Sparkle píše:Nejdriv typ monstra (brute, controller atd.) podle toho jaky je typ postavy, aby zhruba odpovidal. Level cca 3 nad oponentem, aby byly sance vyrovnany. Pak zkusim najit v monster manualu priserku ktera by tomu nejvic odpovidala (jsem lina vymyslet uplne vlastni potvory) a dohladim kosmeticke detaily (nebo vemu dve priserky a uplacam z nich jednu) plus vizualni efekty tech abilit si vymyslim vlastni (z otravene sipky bude magic missile atd.). Mam trochu vyhodu v tom ze PCcka jsou az na jednu vyjimku humani, takze nemusim vymejslet co by odpovidalo racialkam. I tak je jasny ze treba chudak wizard controller dostane po cumaku ale to uz asi osetrit nejde. Zas ma mnohem lepsi skilly tj sbali vic zenskych a mimo vypravy si vydela vic penez atd.
Pro tohle jsou pravidla v DMG - je tam jak vytvaret Elitni NPC pomoci povolani jako Templatu.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 27. 8. 2009, 12:44

jj vim o tom ale nekamaradim se s cisly tak radsi predelavam hotovy potvory nez tvorim vlastni :)
RPG pro děti ve vývoji

Kin
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kin » 2. 9. 2009, 07:09

Klidně se zkamaraď, je to tam vysvětlený dobře a je to jednoduchý.
Já sám jsem si takhle jedno npcčko připravil (to že jsme tu kampaň chvilku poté skončili a já ho nepoužil je jiná věc) a jde to rychle a vypadá a sedne to pak o něco líp než jen přepsaná potvora z dmg... :)
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Naoki

Příspěvek od Naoki » 23. 9. 2009, 19:54

Jak jsem tu jednou vychyloval, že pushovat lze pouze od sebe, tak bych se rád omluvil a opravil: z docela zvláštních důvodů pushovat lze i šikmo a pokud má někdo dostatečně silný push tak i zig-zagem...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Blaine

Příspěvek od Blaine » 23. 9. 2009, 20:35

Ano, jedine co se u pushe musi splnit za podminku je, ze mezi tebou a cilem musi pri kazdem pushi vzrust vzdalenost o jedno policko.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 29. 9. 2009, 13:08

Začali jsme novou kampaň a já si uvědomil, že proti všemu co jsem kde četl a slyšel, i DnD jde hrát velmi civilně. Je pravda, že systém je připravený spíše na taktické hraní, souboje a podobně, ale je dobré vědět, že DnD jde hrát i tak, že se bojuje minoritně a více kecá (a případně skilluje) :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 29. 9. 2009, 19:48

RomiK píše:Začali jsme novou kampaň a já si uvědomil, že proti všemu co jsem kde četl a slyšel, i DnD jde hrát velmi civilně. Je pravda, že systém je připravený spíše na taktické hraní, souboje a podobně, ale je dobré vědět, že DnD jde hrát i tak, že se bojuje minoritně a více kecá (a případně skilluje) :)
ahoj spis je to off, ale da se cekat reportaz na vasem webu?
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 30. 9. 2009, 00:11

Určitě, rozjeli jsme i psaní zápisů a tak. zatím je první na d20 (http://www.d20.cz/blog/RomiK/50713.html ... davaciForm) Ale ten není ještě tak povedený - to jsem sepsal jve volném čase hodně na rychlo. Ale pokusím se udělat i nějaký kde bude vidět víc styl hry od hráčů a promítnutí do hry jako takové...:)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 30. 9. 2009, 12:23

dekuji a ja jdu ve vsi skromnosti :oops: cisti vase dobrodruzstvi;)
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 13. 11. 2009, 07:20

Tak teď se dívám, že jsem si omylem objednal Draconomicon 2 dvakrát a dnes v noci mi to už zaúčtovali a poslali. :( Kdyby měl někdo o ten jeden zájem, mile rád jeden prodám.

Cena 540,- Kč
:think:

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 13. 4. 2010, 00:25

Jaky mate nazor na domaci upravu wizardovych cantripu, aby se casem taky trosku zlepsovaly? Muj kouzelnik je na 21. urovni a prijde mi fakt divny ze se za tu dobu zdokonalil v leccems ale cantripy ma furt stejny jako kdyz mel level 1.
Aspon zvetsit maximalni vahu kterou je schopen premistit telekinezi by bylo fer na 21. urovni ne?
RPG pro děti ve vývoji

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 14. 10. 2010, 07:11

Co si myslíte o hybrid fighter/cleric? Dokáže pořádně zastat roli defendera?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

xyzzy

Příspěvek od xyzzy » 15. 10. 2010, 08:54

Quentin píše:Co si myslíte o hybrid fighter/cleric? Dokáže pořádně zastat roli defendera?
určitě dokáže. Pokud navíc hodí na encounter 5 všechny sudé power se pro každý lichý level stanou tilesama a naopak.

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“