[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

O rodině D&D, tradičně nejhranější RPG hře. Včetně d20, což jsou hry odvozené od třetí edice D&D.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

[4e] D&D 4e - Obecná diskuze

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG

Hrdinové rozličných fantastických ras a povolání se v této hře vydávají vstříci dobrodružství. Čekají je epické bitvy a zapeklité úkoly. Jak hrdinové vítězí a přežívají různé nástrahy, zlepšují se: postupují po úrovních, získávají rozličné síly a magické předměty. Mohou se tak postavit ještě nebezpečnějším nestvůrám a nástrahám.

4. edice D&D je v rámci rodiny Dungeons & Dragons považována za černou ovci, která se od jiných verzí liší výrazným důrazem na podrobný taktický boj s přehršlem speciálních schopností a efektů. Je hrou, kterou ocení především příznivci taktických bojů na čtvercové mapě, vyváženého systému a postupného zlepšování schopností postav.

Trojici základních příruček tvoří Player's Handbook pro hráče, Dungeon Master's Guide pro pána hry a bestiář Monster Manual.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Aljen »

Este ti treba Monster Manual
ale s tymito tromi si plne vystacis na dost dlho.

Dalse knihy obsahuju fancy veci ako nove featy, povolania atd... nic co by bolo na zaciatku (mozno vobec) k hre nutne.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dnd 4e

Příspěvek od Peekay »

Bez DMG obstojis, a keby si chcel zbiehat publikovane adventury tak obstojis aj bez MM. Celkovo by som asi povedal, ze MM je uzitocnejsia ako DMG (ale toto zavisi napriklad od tvojich skusenosti s GMovanim vo vseobecne a GMovanim konkretne rozlicnych inkarnaci D&D).
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4591
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Player's Handbook 2

Příspěvek od ShadoWWW »

Já jsem ji objednával 27.3. za $20.97 + $7.98 z amerického Amazonu (celkově tedy $28.95). Dnes mi přišla.
Obecně, pokud víš, že tu knížku chceš, tak se vyplatí ji předobjednat na Amazonu.
Taky vím, že Wizardi podcenili poptávku po PHB2 a už je vyprodaná. V nejbližších dnech se chystá dostisk.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5469
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

[4e] DnD Miniatures

Příspěvek od Naoki »

Zdravím, včera jsem se vrátil s hromadou figurek. Bohužel většina z nich jsou ze staré edice a přesto že mi bylo řečeno, že někde na internetu jsou ke stažení nové karty, nebyl jsem schopný je najít. Poradil by mi někdo?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Geralt
Příspěvky: 40
Registrován: 21. 2. 2008, 10:06
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD Miniatures

Příspěvek od Geralt »

Zkus, jestli je nenajdeš v některé z těcho edic:
http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/mi/20080410a
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5469
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: DnD Miniatures

Příspěvek od Naoki »

Super, díky. A dalo by se někde sehnat i druhou stranu těch karet? Pro použití do normální kampaně.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: DnD Miniatures

Příspěvek od Peekay »

Naoki píše:Zdravím, včera jsem se vrátil s hromadou figurek. Bohužel většina z nich jsou ze staré edice a přesto že mi bylo řečeno, že někde na internetu jsou ke stažení nové karty, nebyl jsem schopný je najít. Poradil by mi někdo?
Dobry zdroj je aj DDM Wiki.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[DnD 4e] Příšery

Příspěvek od Ecthelion »

[DnD 4e] Příšery

Jaká se vám ze čtvrté edice líbí nejvíc příšery? Jaké používáte a jak? Máte své oblíbence, ať již jako hráč nebo Vypravěč? Používáte příšer nebo nepřátelské postavy? :>;o) :wink:

Osobně se mi na 4e líbí třeba nápad minionů - nevím jestli je to to tím, že je Conlai dobře využíval nebo jsou vážně dobří i v knize, ale v našich hrách byli vždycky fajnoví.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5469
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [DnD 4e] Příšery

Příspěvek od Naoki »

Minioni jsou super i když už jsem taky narazil na to, že můžou být pro družinu přílíš nebezpečný (obzvlášť chybí-li controller).

Jinak zatim moji favoriti jsou koboldi, hlavně díky creature incarnation v prvním dragonu a tabulce reakci na dropnutí postavy na 0hp.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20989
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 4e] Příšery

Příspěvek od Markus »

Naoki píše: Jinak zatim moji favoriti jsou koboldi, hlavně díky creature incarnation v prvním dragonu a tabulce reakci na dropnutí postavy na 0hp.
Tuhle větu bych vytiskl, ukazoval lidem, kteří totálně netuší o existenci jakýchci RPG, a měřil jejich reakce. :P
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5469
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [DnD 4e] Příšery

Příspěvek od Naoki »

:8oO
nechápu

P.S: výborný smile, jak je možné že ho nepouživám častěji?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 4e] Příšery

Příspěvek od zrzavec »

Já rád používám všechny typy nestvůr i všechny druhy. Minioni jsou fajnoví, protože když jich družina pobije třicet bez větších problémů, nepřinese to bolest hlavy ale vrcholnou radost z naprosto epického souboje...Z vlastní zkušenosti mluvim :)

Jak oVypravěč používám takové nestvůry, které na družinu stačí a které se hodí do mnou zamýšlené scény - nedám tam pavouky, kdyžse bojuje v na hostině nejčistší kuchařky ve městě...:-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 4e] Příšery

Příspěvek od Quentin »

Jaká se vám ze čtvrté edice líbí nejvíc příšery?
elity :-)=
Jaké používáte a jak?
vsechny, vselijak
Máte své oblíbence, ať již jako hráč nebo Vypravěč?

elity :-)=
Používáte příšer nebo nepřátelské postavy?
Oboje, ale dycky jen to co najdu v MM, nikdy nic nepisu sam a zatim si vystacim; MM2 pomaha
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 4e] Příšery

Příspěvek od zrzavec »

Jo, přesně jak píše Quentin, nepotřčbuji si nic připravovat, MM a MM2 jsou natolik obsáhlé, že to stačí a případně Dragony dopomohou ke zbytku.

Z tohoto pohledu jsem s DnD naprosto spokojený. Pluska mi žrala přípravou tolik času, že jsem pak raději nebojoval...Tady už boje žerou času tolik, kolik jim sám věnuji - a to jen na jejich ladění. :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12366
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 4e] Příšery

Příspěvek od Ecthelion »

Za sebe mám nejraději klasické gobliny. $D
Je to skvělá davová potvora, která na tebe dokáže nahrnout miniony a když zařadíš i kapitána nebo kapitány (který jimi umí posouvat ve svém tahu a tím pádem si dávat combat advantage), dokážou být i nebezpeční. Navíc mají prostě svůj styl a charakter a dobře se proti nim hraje... prostě sympatický nepřítel. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons a d20“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů