Mutant / Mutant Chronicles / Doomtrooper

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Mutant / Mutant Chronicles / Doomtrooper

Příspěvek od Markus »

Obrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázek

:arrow? Anotace rodiny Mutant

:arrow? Představení herního světa Mutant Chronicles (napsala Sparkle)
Mutant a Mutant Chronicles je série švédských her, z nichž některé byly přeloženy do angličtiny. Jednotlivé tituly se žánrově liší, vždy se však odehrávají v temné budoucnosti lidstva. Zatímco původní Mutant (1984) byl tradiční postapokalyptická hra, pozdější tituly se žánrově posunuly ke kyberpunku a k dieselpunku v podobě slavné dílčí linie Mutant Chronicles (1. edice vyšla v roce 1993). Následující hry z této rodiny někdy navazují na tradici postapokalypsy, někdy na tradici dieselpunku.
Jednotlivé tituly:
:arrow? Mutant (1984)
:arrow? Mutant 2 (1986)
:arrow? Mutant 2089 (1989)
:arrow? Mutant R.Y.M.D (1992)
:arrow? Mutant Chronicles (1e) (1993)
:arrow? Mutant Chronicles (2e) (1997)
:arrow? Mutant: Undergångens arvtagare (2002)
:arrow? Mutant: Year Zero (2014)
:arrow? Mutant Chronicles (3e) (2015)
:arrow? Mutant: Hindenburg (2020)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Sparkle »

eerieBaatezu píše:
Gediman píše:Ujeté jen kvůli tomu? Nu což, není to žádný FATE, no :D
To je dobře, jen tak dál.
Nechápu, co tím chceš říct?
Asi tím chtěl říct to, že nikdy nečetl žádnou pořádnou hardcore crunchy implementaci Fate Core. Takže až se příště objeví v Mephitu, vrazíme mu do ruky Mindjammer powered by Fate. Všecko je jednou poprvé :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
sleeping_squirrel

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od sleeping_squirrel »

Ahoj,

někdo kdo jste četli knihu, kolik je tam fluffu/backgroundu atd.? Osobně nemám rád použitý herní systém, budu portovat, ale z nostalgie bych si knihu koupil, jen nechci vyhazovat peníze, pokud tam budou jen mechaniky.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Gediman »

Novou jsem zatím neviděl, ale předchozí dvě edice na tom byly fluffově dobře. Popis hlavně měst a různých pod-organizací, někdy i dost podrobný. Samozřejmě, že to budou jen ty nejzákladnější informace o tom světě, ale postačující. Sourcebooky přidaly dost dalšího fluffu. Osobně ale čekám, že z velké míry to bude jen copy-paste původních textů, takže pokud chceš MC, možná se ti vyplatí si sehnat ty starší.

Kdyžtak koukni na můj web, www.gediman.cz. Mám tam recenze na obě edice i všechny sourcebooky.
sleeping_squirrel

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od sleeping_squirrel »

Všechno starší mám a četl jsem, zajímá mě nová edici; věřím, že fluff/historii částečně přepsali a to je to, co mě zajímá.
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Gediman »

No, minimálně tam přidali White Star. Jaký vliv má na okolní prostředí, je otázka :)
Ale ano, taky jsem zvědavý. Nicméně dávám přednost klasice. MC bylo dobré, tak jak bylo. Od doby po druhé edici RPG v něm pořád něco měnili - hlavně ve Warzone. I ta nová Warzone přináší designy a nápady, které se tam prostě nehodí. Zajímalo by mě, jestli se to nějak projevilo i do tohoto RPG...
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od eerieBaatezu »

sleeping_squirrel píše:Ahoj,

někdo kdo jste četli knihu, kolik je tam fluffu/backgroundu atd.? Osobně nemám rád použitý herní systém, budu portovat, ale z nostalgie bych si knihu koupil, jen nechci vyhazovat peníze, pokud tam budou jen mechaniky.
Čau, je tam odhadem tak 170 stran fluffu. A bude oficiální konverze do Savage Worlds, na což jsem zvědav, jak to dopadne.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od OnGe »

Savage Worlds mi na tenhle druh hry připadá jako docela dobrá volba
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od eerieBaatezu »

OnGe píše:Savage Worlds mi na tenhle druh hry připadá jako docela dobrá volba
Souhlas. Já bych vlastně SW nepoužil jen na ten typ fantasy, co mi kryje DnD, jinak na snad všechno ostatní od moderní doby, cyberpunku, přes sci-fi a kdo ví co, jsou dnes SW dost možná nejlepší volba. U SW jsem si hlavně musel zvykat na to názvosloví jako "bennies" a tak, ale jako systém je to podařená věc.

Ale musím říct, že ten nativní 2d20 systém pro MCh 3rd je dost dobrej, jen ten crunch navíc se člověk musí naučit, ale pak si myslím, že to ten setting mechanicky podporuje fakt dobře. Já pořád zvažuji, že jak načtu všechen fluff, tak bych to nakonec možná dal v tom původním pravidlovém rozhraní, podle toho jak ta SW konverze bude vypadat, protože ty meta-zdroje tady hrají takovou dost důležitou atmosférickou rovinu.

Navíc to 2d20 o sobě je jedna z nejlepších mechanik, co jsem viděl. Podhazuje se, takže vám atribut + skill dávají rovnou target number, a ze strany od jedničky pak máte focus, když máte focus třeba 3, tak když vám padne 1-3 a zároveň hodíte pod atribut + skill (což hodíte), tak máte úspěch navíc. Na ze strany od dvacítky jsou komplikace. Když hodíte 20, ale třeba na druhé kostce úspěch, tak se věc povedla (pokud stačil jeden úspěch), ale vznikla nějaká komplikace. A právě z té strany od dvacítky se načítá Dread, čím víc jste vyděšení, tím víc se to číslo posouvá, že k šestnáctce. Takže jeden hod 2d20 dokáže ukázat spoustu věcí a navíc nehledáte target number, jen potřebujete vědět potřebný počet úspěchů.

To, že každý skill má skill tree už je právě ten cruch navíc. Ale co si budeme namlouvat, pokud by jste v životě neviděli třeba DnD 3.5e/PF, tak to pro vás bude stejná španělská vesnice, myslím, že víc crunche, než SR 5e nebo GURPS nebo 3.5e/PF, MCh 3e rozhodně nemají a navíc je to tam hezky svázáno s tím settingem. A když vezmu třeba taková kouzla a featy, tak je toho v PF mnohem víc i v core sadě, než co je za crunch tady. Já DnDýčkem proplouvám v poho, pže to znám už od základky, komu se PF dostane do ruky a má načíst kouzla a skilly a featy, tak se mu asi protáčejí panenky a ježí vlasy...
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Sparkle »

Základní příručka MCHR dorazila do Prahy.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od Sparkle »

Dorazily sourcebooky pro Kapitol a Imperiál.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od OnGe »

OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Doomtrooper / Mutant Chronicles

Příspěvek od OnGe »

No a jaký to je? Jako původní MC, ale lepší, nebo něco úplně jiného s logem MC?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů