[OSR]Stars Without Number

Diskuze o rodině Dungeons and Dragons, nejhranějších RPG současnosti. Včetně d20 a old school renesance.
Odpovědět
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

[OSR]Stars Without Number

Příspěvek od Conlai » 7. 3. 2011, 13:58

Obrázek
(anotace)
Anotace píše:SWN je variace na systém Dungeons and Dragons rozšířená pro potřeby hrani v žánru sci-fi. Pravidla využívají šest růsznostěnných kostek, podobně jako DnD, a mnoho konceptů ze své předlohy přejímají, ovšem zahrnují také originální systém dovedností, který umožňuje větší variabilitu postav. Kromě klasických pilotů, vojáků a pašeráků je k dispozici také psionika, která v mnoha sci-fi supluje magii.
Pravidla obsahují podrobný návod k tvorbě a vedení hry ve vesmíru sestávajícího z desítek hvězdných systémů a civilizací na různém stupni vývoje.
klíčová slova píše:dovednosti, old school, psionika, sandbox, sci-fi, space opera, zdarma
Pojďme si povídat o Stars Without Number...

Ugy

Re: Stars Without Number

Příspěvek od Ugy » 30. 12. 2017, 20:00

Na drivethrurpg je k dispozici za 20$ plná verze revidovaných SWN

http://www.drivethrurpg.com/product/226 ... ed-Edition

Oproti free verzi obsahuje:
-Mechy ty jsou dost podobný resp skoro stejný jako v 1e
-Pravidla pro tvorbu AI postav. Taky hodně podobná 1e
-Transhuman kampaně. Docela zajimavé možnosti pro kampaně mezi "povznesenými"¨
-Pravidla pro heroicke postavy. Na první pohled to z toho udělá hodně silné postavy. Je tam dokonce uvedeno, že jedna heroic postava se vyrovná čtyřem obyčejným.
-Pravidla pro magii. Tohle mě docela překvapilo, ale jsou to možnosti jak udělat magické povolání pro SWN případně plnou fantasy konverzi SWN.
-Pravidla pro tvorbu společností/komunit
momentálně hraju SWN: http://uh-42.wikidot.com/

Selhan

Re: Stars Without Number

Příspěvek od Selhan » 30. 12. 2017, 21:47

Dovolím si jen podotknout, že AI postavy ve skutečnosti prošly dost podstatnou změnou - zatímco v první edici byly spíš podobné tvrďáckým expertům, teď se hrají v podstatě jako psychikové s vlastní disciplínou technomagie. A musí sebou tahat vlastní servery. Třeba v autě nebo tak. Což... Mi přijde trochu divné. Ale nezkoušel jsem to přímo ve hře, radši jsem si při přechodu na nová pravidla popravdě udělal z gruntu novou postavu, protože by z mého původního warbota stejně nic moc nezbylo, takže možná to v praxi nějak fungovat bude.
Správný sandbox vyžaduje hlavně velký model tatrovky.

Odpovědět

Zpět na „Dungeons and Dragons, d20 a OSR“