Yrrhedesovo oko

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Vanguard
Příspěvky: 10
Registrován: 21. 9. 2009, 16:01

Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Vanguard »

Yrrhedes.jpg
Yrrhedes.jpg (7.24 KiB) Zobrazeno 3941 x
( :arrow? Anotace v databázi)
Polská hra, která vyšla v českém názvu jako Yrhedessovo oko, je určená především začátečníkům jako vstup do světa her na hrdiny. Je laděna do nízké, surové fantasy s temným sklonem. Postavy jsou vyvrhelové a pořízci.

Systém je velice minimalistický a hra klade důraz spíš na improvizaci a volné vyprávění. Postavy jsou bezejmenní náhodní kolemjdoucí s vysokou úmrtností a hra dokonce nemá ani žádný aspekt rozvoje postavy. Místo toho jsou postav definované především svým vybavením. Magie je vzácná a nepříliš spolehlivá, má spíš nebojová využití a používá někdy vtipná aktivační slůvka jako „Kuš babo“. Nejen v tomhle, ale i v různých vsuvkách a historkách z autorova vlastního hraní Dungeons & Dragons, ze hry čouhá nadsázka a snaha společně se pobavit hraním, které se nebere moc vážně.

Součástí hry je i vzorová jeskyně Yrhedessovo oko, která obsahuje vše náležitého: nehráčskou postavu, týdenní pochod pustinou, ruiny svatyně, hrobky prokletých králů, opuštění hrobek skrz latrínu, jeskyně, podzemní jezero a pak samotné sanktuarium. To všechno prokládáme doporučeními, jak vést hru.
:arrow? Recenze na webu Herní snob
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od PetrH »

Vanguard píše:Zdravím,
nebyla by někde tato příručka v elektronické podobě? Hledal jsem jí po všech čertech a ani v obchodech jsem nic nenašel. :oops:

Je to setting z pera Andrzeje Sapkowského a dost mě láká.
cas od asu byva na aukru ke koupeni, mozna bych zkusil juknout do daemonu ci walesu.
edit: videl jsme ji i zde: www.seqoy.cz
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Lemmy »

Vanguard píše:Je to setting z pera Andrzeje Sapkowského a dost mě láká.
Chvíli jsem měl, spíš jde o hru, než setting, ikdyž velkou část knihy zabírá vzorové dobrodružství Yrrhedesovo oko, kde je snad nějaký setting lehce nastíněný (to jsem neprojížděl, takže nemůžu zhodnotit). Hra se docela inspiruje gamebookovými systémy.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Pieta »

Vlastně to není nezajímavé, ale hra jako taková je poměrně jednoduchá, settingu tam nijak moc neni - potichu se předpokládá, že je stejný, jako svět zaklínače, akorát je zakázáno hrát za drsňáky, a z dobrodružství je jasné, že Sapkowski je hodně drsný vypravěč, jsou tam i místa typu "uspějte ve dvou těžkých hodech, nebo zemřete". Celkově spíš zajímavost než nějak zásadní věc.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Jerson »

Tenhle systém jsem pročítal, vzal jsem si za své třeba radu, že postavy vracející se z "dobrodružství" a tedy se zbraněmi, zavázanými ránami, od krve vlastní i cizí a poídobně rozhodně nebudou obslouženy v nejbližší hospodě a všichni se na ně budou dívat velmi podezřele bez ohledu na to, jakou mají hodnotu charismatu, protože prostě od pohledu vypadají jako potížisté. A je naprosto nenyslitelné, že by se v takovém stavu dostali k nějakému starostovi nebo nedej bože králi a požadovali odměnu.
Vanguard
Příspěvky: 10
Registrován: 21. 9. 2009, 16:01

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Vanguard »

PetrH: jope, zrovínka včera jsem jí v aukci vyhrál. :)
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od BasilisK »

Moc nevím o co se jedná (a nechce se mi to hledat po netu :D ) - je to určeno jako obecná rpg příručka nebo hra? Vyšlo to česky?
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Alef0 »

Tu je recenzia. Je to niečo ako settingodobrodružstvo, vyšlo to česky v 1995.

http://www.hrynahrdiny.cz/m-News&file=article&sid=16
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Peekay »

Cital som to uz dost davno*, ale co si spominam, tak to obsahovalo aj celkom zaujimave uvahy na temu RPG designu (skor zakladne, ale predsa).

* - cez 10 rokov
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Goblin
Příspěvky: 341
Registrován: 12. 11. 2007, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Goblin »

Tak já jsem si to půjčil před týdnem a překlad, který se mi dostal do ruky byl moc křečovitý. Jinak je tam fakt pár dobrých návrhů. Jako například: Musíte ignorovat doplňující otázky hráčů (tj. cokoliv, co nevyjadřuje činnost postav a nedá se to tedy reprezentovat hodem).
"Understanding is not required. Only obedience."
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od skaven »

Je to takové Sapkowského Kouzlem a mečem :D
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od PetrH »

no to bych si nedovolil rici, rekl, bych ze oko je trosku vice rozvedeno hlavne do settingu a vazeb. a mae i vicero moznosti rozvoje. takto v tu dobu to byl urcite zajimavy pocin,dnes i ale mnoho bdue rikat, ze jiz prekonany.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Corvus »

uz som to niekde pisal, Yrrhedesovo oko je hrozne a uplne najhorsie su tam rady ako to hrat a viest.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Peekay »

Corvus píše:Yrrhedesovo oko je hrozne a uplne najhorsie su tam rady ako to hrat a viest.
Vies co? Stale su o poznanie lepsie ako ten ospevovany Pan Prstenu dobrodruzna hra od MF. Schvalne, pozri si to dobrodruzstvo niekedy, railroad je slabe slovo.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Yrrhedesovo oko

Příspěvek od Corvus »

ja si to YO uz moc nepamatam, ale viem ze pri radach pre PJa som len prevracal ocami ze to snad nie...
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti