Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Alef0

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 » 11. 11. 2013, 11:00

Skús staršie vlákno z 2009:

viewtopic.php?f=118&t=6674

A určite skús Sweet Agatha, akurát že k hre sa reálne nedá dostať.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Kelton

Příspěvek od Kelton » 11. 11. 2013, 12:05

Ty Beast Hunters o kterých jsem mluvil včera zmiňoval PK tom druhém vlákně. Ale neškodí zopakovat: Beast hunters

Z her pro jednoho je tu třeba Beloved, k nalezení tady (je poněkud evil): Beloved @ Forge

nebo Brave Sparrow, což je spíš LARP pro jednoho (ne nutně): http://buriedwithoutceremony.com/little-games/

A ještě jedna do třetice, Smoke Dream. Tady jsem našel nějaký work in progress: The Smoke dream

(mimochodem, náhodou jsem narazil na tohle: http://solonexus.blogspot.cz/p/soloists-bookshelf.html
Je to výběr nějakých her pro jednoho, ne nutně RPG. Některé by mohly být hraniční, což je asi to co teď hledáš)
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 11. 11. 2013, 13:44

Technicky sa da hrat aj vsetko zo serie Parsely: jeden robi "pocitac", druhy hraca.

Ak ste teda naladeni na textovkove veci.

Insolitus

Příspěvek od Insolitus » 11. 11. 2013, 14:02

to Alef0: potřeboval bych spíš něco, kde jsou hráči oba a gm je nějakým způsobem schovaný (řeší ho systém, je rozpuštěný mezi hráče ...atp...)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 21. 11. 2013, 12:35

Insolitus

Příspěvek od Insolitus » 21. 11. 2013, 14:38

to Alef0: Díky, to vypadá zajímavě :clap:
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud

Richard Faila

Příspěvek od Richard Faila » 7. 12. 2013, 21:20

Zdravím

Potřeboval bych poradit nějaký systém / hru pro více lidí, cca 10. Potřeboval bych něco co má opravdu jednoduchá pravidla, co se dají snadno vysvětlit, přičemž hra by se měla odehrávat ve fantasy settingu a bude mít detektivně / bojovou zápletku.

O o co jde: Mám skupinu přátel se kterými jezdím pravidelně na hory. Večery (2-3 večery) máme volné a tak mě už několikrát napadlo, že bychom si mohli zahrát nějaké RPG. Lidi mají zkušenosti s mafií, pár z nich hrálo DrD a to je tak všechno. Já sám jsem zkoušel i pár jiných věcí, ale nic co znám není přesně to, co potřebuji.

Chtěl bych jim nějak ukázat nějaké mé oblíbené dobrodružství, ty obvykle mají silnou detektivní zápletku a mají i souboje, které vyžadují strategii a taktiku. Není šance, že by se všichni naučili pravidla DrD a DrD II nebo Fate mi pro ně připadá dost složité a založené jinak než bych potřeboval.

Detektivka se dá hrát i bez pravidel, ale na souboje potřebuji něco opravdu snadného, co by ale umožňovalo strategii a taktiku. Něco jako šachy pro RPG.

Angličtina není problém, protože pravidla by měla být tak snadná že si je dokážu zapamatovat a vysvětlit sám.

Děkuji za nápady

skew
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew » 7. 12. 2013, 22:23

Nevím jak moc taktické to může být tak, aby to bylo zároveň jednoduché (no někdo jiný mě nejspíš vyvede z omylu).
Nicméně můžeš každopádně checknout Dungeon squad. Jsou to tak 3-6 stránek dlouhé dokumenty, což se dá snadno přečíst a rozhodnout, jestli ti to vyhovuje:
http://skathrosds.webs.com/
(případně DS - Yet another variant, která na té první stránce myslím není)
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 8. 12. 2013, 08:51

Richard: Tyjo, možná bych skoro doporučil naše domácí pravidla http://2k6goblinu.blogspot.cz/ nebo rovnou sword&wizardry.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 8. 12. 2013, 10:25

Richard Faila: Zkus se podívat na Red Box Hack nebo Dungeon World. Obojí pravidla jsou poměrně jednoduchá a přitom velmi hezky hratelná. Poskytují tam dost prostoru pro bojovou taktiku a poskytují takovou esenci DnD hraní. Podle mě by ti jedny z nich mohly vyhovovat. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Richard Faila

Příspěvek od Richard Faila » 8. 12. 2013, 11:51

Díky všem za odpovědi, tak rychlou reakci jsem nečekal :D

Velmi mile mě překvapil Dungeon Squad. V základní verzi to bude asi to, co hledám. Celková pravidla na 5 stránek, včetně bestiáře a ceníku, žádné tabulky, snadná tvorba postavy. To mi připadá pro nováčky se kterými mám čas akorát tak na jedno dobrodružství ideální a mělo by se to stíhat.

A koukal jsem, že existuje i hromada rozšíření, takže další roky to můžeme pravidlově více zatížit, pokud bude zájem.

Ještě jednou díky.

Richard Faila

Příspěvek od Richard Faila » 14. 12. 2013, 14:14

Zdravím ještě jednou

Chtěl jsem se nějak revanšovat za dobrou radu, co jsem tady dostal. Shodou okolností jsem byl nucen pravidla Dungeon Sqaud přeložit do češtiny a tak jsem si říkal, že by se to někomu mohlo taky hodit.

Stahovat můžete na adrese http://rpg.irkalla.cz/mecem_a_kouzlem.pdf

Je to verze podle Yet Another Variant http://www.1km1kt.net/rpg/dungeon-squad-yav na kterou jsem tu dostal odkaz.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 14. 12. 2013, 14:25

Tak tady bych si dal veliky pozor silne kopirujes kouzlem a mecem jakozto drzitele prav v cr na dungeon squad doporucuji stahnout a nevhlubit se. Vydavatele to muze dost zajimat
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 14. 12. 2013, 14:56

text som nevidel, ale nie je DS nahodou free?

ved slovensky preklad

aj ked ten nazov ceskeho prekladu je dost toxicky:-)

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 14. 12. 2013, 15:24

tak presne ti řekne skaven. Kazdopadne co mám ja info, ma on prava na ds v cz a prave licencne vyslo jako kouzlem a mecem. Jen poukazuji ze tady ten preklad se jmenuje velice podobne »mecem. a kouzlem« a to muze byt problem. Ale jen me to tak napadlo, altar se taky moc nebude tvarit, kdyz jeho draci doupe vyjde jako doupe draka.... Ale to byl jen takovy postreh. A mám pocit ze original ds neni free ale pod nejakou licenci autorskou.
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“