Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od ShadoWWW »

Jo a na Solar nepotřebuješ speciální kostky.
Ve Fate si také vystačíš s obyčejnými šestistěnkami, když chceš.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

Išiel by som do Fate-u. S Fateom ti poradia ľudia, Solar nemá dnes už tak veľa priaznivcov (ak nechceš prehliadať staré fóra). Oba majú preklady: Solar slovenský komplet, Fate český v Rozcestí. Plnia rovnakú úlohu, oba chcú zacvičiť, Solar má možno očividnejšie elementy (napr. kľúče), ale zase je na druhej strane podivnejší v mechanikách i svete.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od ShadoWWW »

Je přeložený Fate Core i FAE.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

O to lepší dôvod ísť do Fateu, navyše Fate je v češtine.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
JJ
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2015, 09:46

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od JJ »

Ahoj,
chtěl bych poradit rpg systém (jestli existuje), který:
* nemá povolání, ale dovednosti
* pokud možno fantasy, ale klidně pište i jiné
* je realistický (v rozumné míře)
* není až moc jednoduchý, takové to vytváření postavy za hry, to ne

Z toho, co by mohlo odpovídat, tak znám jen Shadowrun a GURPS (a teď se dívám na Dakaru tady na fóru). Shadowrun mi přijde super, ale radši bych fantasy. GURPS jsem nikdy nehrál, tak nevím, jak to celé herně funguje. Asi je obdobných her více, tak můžete poradit?
Díky
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od York »

JJ píše:teď se dívám na Dakaru tady na fóru
To dobře děláš. Že ti bude vyhovovat ti nezaručím, ale tvoje požadavky beze zbytku splňuje (alespoň doufám ;-)). Kdybys měl nějaké dotazy, jsem k dispozici.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Quentin »

JJ: Z tohodle žánru doporučuju Savage Worlds nebo Barbarians of Lemuria.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Skenderax »

JJ píše:Ahoj,
chtěl bych poradit rpg systém (jestli existuje), který:
* nemá povolání, ale dovednosti
* pokud možno fantasy, ale klidně pište i jiné
* je realistický (v rozumné míře)
* není až moc jednoduchý, takové to vytváření postavy za hry, to ne

Z toho, co by mohlo odpovídat, tak znám jen Shadowrun a GURPS (a teď se dívám na Dakaru tady na fóru). Shadowrun mi přijde super, ale radši bych fantasy. GURPS jsem nikdy nehrál, tak nevím, jak to celé herně funguje. Asi je obdobných her více, tak můžete poradit?
Díky
Ja som veľkým zástancom D100 systémov. Oldshool s prvkami moderného hrania - aspoň podľa môjho pohľadu na svet RPG súčastnosti. Ak ti môžem poradiť, náhľad do pravidiel získaš free napríklad BRP Quick Start. Potom, ak sa ti to bude pozdávať, tak máš kopec možností, ako sa posunúť ďalej:

Renaissance ... hranie v období okolo 16-17 storočia (dotvoriť fantasy prvky je malina) + je to free
Pirates & Dragons ... fantasy pirátsky svet plný subojov lodí, posádok, drakov + veľmi pekný setting pripomínajúci naše 17-storočie
Magic World ... klasický, veľmi návykový fantasy setting s bohatou mágiu a všetkým okolo
Rune Quest ... ohromný fantasy setting

BRP ... najlepšie nakoniec Pravidlá BPR sú zhrnutím všetkého. Dá sa tam hrať sci-fi, fantasy, superhero, WWII ... všetko na čo si zmyslíš.

Je toho samozrejme ešte oveľa viac z D100. Pravidlá sa medzi sebou líšia len settingom a zopár houserules-ami (prepáč štylistiku).

Prečítaj si Quick Start. Ak sa ti bude pozdávať, s radosťou poradím viac. Moja knižnica BRP a podobných systémov je skutočne bohatá :-D.

PS: Ešte by som spomenul Call Of Cthulhu 7ed. Quick Start. Je to horrorové hranie, ktoré má tiež moduly od starého Ríma, cez stredovek, prvú a druhú svetovú, po ďalekú budúcnosť.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
JJ
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2015, 09:46

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od JJ »

Quentin, Skenderax: Diky, mrknu na to, no je toho dost, takze mam co prochazet :-)
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

JJ píše:Ahoj,
chtěl bych poradit rpg systém (jestli existuje), který:
* nemá povolání, ale dovednosti
* pokud možno fantasy, ale klidně pište i jiné
* je realistický (v rozumné míře)
* není až moc jednoduchý, takové to vytváření postavy za hry, to ne
Takových her je opravdu hodně... stojíš spíš o nějakou klasickou hru, oldschool nebo něco víc indie?

Pokud ti nevadí trocha věcí jako body osudu, pak bys mohl zkusit Legends of Anglerre. Je to úprava Fate, která jede hodně na dovednosti a je mechanicky poměrně robustní (řeší i věci jako bitvy armády, stavbu hradu, správu království, námořní bitvy a podobně). Má takovou strukturu klasické hry, ale obohacuje ji dost zajímavými nápady a přidává trochu vypravěčských pravomocí pro hráče. Na inspiraci určitě doporučuji.

Pokud to nemusí být nutně fantasy, jak píšeš, tak mrkni na Mouse Guard. Má specifický setting, ve kterém patrola myšáků plní úkoly a snaží se přežít v lese, ale splňuje všechno co píšeš - nemá povolání, jede na dovednostech a navíc je to nádherná knížka plná skvělých nápadů a krásných příběhů. Podle mě je to to, co by ti mohlo sedět. :wink:
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od ShadoWWW »

Pokud máš rád Pána prstenů, zkus The One Ring.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

ShadoWWW píše:Pokud máš rád Pána prstenů, zkus The One Ring.
Taky jsem uvažoval nad tím ho napsat, protože to je moc pěkná "klasická" hra s dobrými a neotřelými nápady, ale pak jsem ho sem nakonec nedal, protože má povolání (nebo startovní cestu, po které se postavy dají). Nicméně máš pravdu, že tam nehrají takovou roli (určují v zásadě, které dovednosti má postava na začátku lepší). Pokud máš rád Středozem a tohle by ti nevadilo, tak se připojím k doporučení. Opravdu moc příjemná a hezky udělaná hra. :wink:
JJ
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2015, 09:46

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od JJ »

Ecthelion: Diky.
klasickou hru, oldschool nebo něco víc indie - nevim moc jaky je v tomto rozdil. Hlavne jde o to, abych mel volnost v tvorbe postavy, (v tomto se mi hodne libi Shadowrun ) a nebylo to prehnane jednoduche a sedly mi herni principy. Spis mene divadelni, vice heroickou.
Body osusu jsem videl jen pri listovani Fate pravidlama (ale nehral jsem Fate), na prvni pohled mi to moc nesedi, ale mozne ze ve hre je to ok.
Mysi me moc nelakaji :-)

ShadoWWW: Dik. Jasne ze mam, existuje snad nekdo, kdo nema rad Pana prstenu? :-) No radsi beru otazku zpat, at se nestrhne naky Flame :-)
Uživatelský avatar
gunware
Příspěvky: 164
Registrován: 25. 8. 2011, 17:39

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od gunware »

JJ píše:Ahoj,
chtěl bych poradit rpg systém (jestli existuje), který:
* nemá povolání, ale dovednosti
* pokud možno fantasy, ale klidně pište i jiné
* je realistický (v rozumné míře)
* není až moc jednoduchý, takové to vytváření postavy za hry, to ne
Jestli umíš německy, tak bys mohl podle mne hodit pohled na Splittermond. Základní pravidla jsou zadarmo a i když se dává přednost gamismu než realitě, je tam té "reality" víc než dost. Docela dobře vyvážené a dost komplexní aniž by to bylo komplikovaný. (Samozřejmě je to můj osobní názor - někdo jiný může na to mít jiný názor.) Pravidla najdeš tady: http://splittermond.de/wp-content/uploa ... elwerk.pdf
Pokud bys chtěl se nejdřív mrknou na zjednodušený pravidla, tak majíí také Schnellstarter: http://splittermond.de/wp-content/uploa ... r_v1-1.pdf s dobrodužstvím.
Jsem poslední výkřik evoluce. Když mě stvořila, tak zoufale zařvala: "Proboha, co jsem to udělala?!"
JJ
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2015, 09:46

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od JJ »

gunware: Diky, ale nemecky to nedam.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 5 hostů