Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od ilgir »

Corvus píše:ake hry maju podla vas subojovy system ktory je zaroven:

zabavny (samotny suboj je mechanicky zabavny a podporuje roleplay)
jednoduchy (rychlo prechadza do krvi, netreba nan milion tabuliek, minimum vynimiek z pravidiel a co najmenej uctovnictva)
takticky (volby hraca v boji maju priamy vplyv na vysledok suboja, cize obsahuje rozne manevre a takticke moznosti)
nepouzivaju miniatury

existuje vobec nejaka hra ktora splna vsetky tieto podmienky?
najblizsie mi tak z hlavy vychadza Burning Wheel ci The Riddle of Steel ale za jednoduche by som ich neoznacil...

mate nejake doporucenia?
$D
Hlubina.

(Fakt nekecám, můžete si to ověřit sami.)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Sosacek »

Zalezi na tom, co povazujes za zabavne, jsou jak hry kde muzes zabijet spoustu mooku a hracska postava nemuze umrit, nebo systemy kde ciha smrt na kazdem kroku a jsou lidi kterym prijde jedno mnohem zabavnejsi nez druhe, a naopak. (extrem je Exalted, kde je oboji najednou).

Shadowrun je zabava (doporucuju posledni edici, jinak hrozi sanity loss), ac ta taktika vychazi spis z pohybu v terenu, vybaveni a schopnosti postav nez toho ze by postavy mely k dispozici spoustu manevru ... ale zas maji k dizposici spoustu vybaveni a schopnosti, heh. Jakoze spis resis jestli chces snajperku nebo samopal a jit tam primo, vymyslis plany na prunik do budov, pouzivas teren (a granaty a pet druhu munice a magicke pomusky a ...) a tak, ale to asi neni takticnost kterou hledas. Moznosti v boji a jak bojovat je dost, ale nejsou inhernetni tomu systemu, spis settingu.

Muzes zkouknout burning empires pokud te zajimaji boje armad, a hlavne je to abstraktni. Ale je to stavene na jeden hrac x jeden hrac, ne pro typicke skupinove rezby, a nevim jak moc se to hodi treba pro skupinku ctyr chlapku proti skupince peti chlapku, kde ti ctyri jsou hracske postavy.

Z prikladu nahore, ten priklad kdy muzes beztrestne vrazdit mooky a postava nemuze umrit mluvim o weapons of the gods. Je to takovy pokus predelat exalted, ale nevim jak moc je to takticke, apc nevim jestli povazujes pocitanu desitek barevnych koralku. Fakt je, ze postavy take nemaji moc moznosti, spis spousty schopnosti ktere ale nakonec jen zvedaji utocne cislo, zpusobene zraneni a nekdy pridaji utok navic, wow.

Co mi prislo hodne takticke bylo proti vsem predpokladum nWoD, ne zakladni knizka (ac knizka Dogs of War se tim zabyva) ale magove a vlkodlaci. Tim ze se ceka spoluprace vic postav, a tim ze zvlast magove maji stohy schopnosti, ktere casto interaguji ala kamen, nuzky, papir, jester, spock, daji se vymyslet super figle. U vlkodlaci smecky je to podobne, tim ze maji hafo moznosti. Ale to je zas vlastnost settingu a ne systemu, coz je ti k nicemu pokud takovy system chces zkoumat a ne hrat :)

Hm, jsem ti rekl par her ktere to nesplnuji. Tak snad priste.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Aljen »

U mna je to zrejme po utorku Sorcerer
:D

Jeden hod a co za uzasne kombinacie sa daju z toho vycitat. Taktika tam rozhodne je a RP viac ako by sa mozno niektorym ludom pacilo
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Peekay »

Corvus píše: zabavny (samotny suboj je mechanicky zabavny a podporuje roleplay)
jednoduchy (rychlo prechadza do krvi, netreba nan milion tabuliek, minimum vynimiek z pravidiel a co najmenej uctovnictva)
takticky (volby hraca v boji maju priamy vplyv na vysledok suboja, cize obsahuje rozne manevre a takticke moznosti)
nepouzivaju miniatury

existuje vobec nejaka hra ktora splna vsetky tieto podmienky?
najblizsie mi tak z hlavy vychadza Burning Wheel ci The Riddle of Steel ale za jednoduche by som ich neoznacil...

mate nejake doporucenia?
Ako spravne podotkol Aljen, Sorcerer splna vsetky z tychto podmienok. Druha hra, ktora to este vsetko splna, su Enemy Gods - ten boj je podla mna excelentny.

Burning Wheel ani TRoS nesplnaju podmienku 2, Agon tiez nie (ale hlavne kvoli uctovnictvu - ked mas dostatok kociek a pouzivas styri farby sklenenych tokenov, je to v pohode).

Este mozno Traveller, ale ten ma zasa problem v tom, ze je extremne smrtiaci - rana z pistole a lezis. Asi zalezi od toho, ci potencial rychlej smrti tvoji hraci povazuju za zabavny :)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Sosacek »

Jo, jeste muzes zkusit MG. ale tam mas jen ctyri manevry, treba zbrane nemaji moc vliv (presneji jen pridavaji kostky, ale mezi ruznymi zbranemi neni rozdil) takze tomu uz bych taky nerikal takticke, pripada mi to moc jednoduche.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Corvus »

no ide mi hlavne o samotny suboj one on one a one on few s tym ze mookovia by boli nejak osetreni. chcel by som hrat nejaku s&s hru so zameranim na akciu a boj.

mam v plane precitat si quickstart The Riddle of Steel a zistit o kolko je jednoduchsi nez core rules.

nejaky MG hack by mozno bol fajn.. hoci v podstate az tak takticky nie je, je to vlastne Rock-Paper-Scissors-Lizard-Spock eee bez Spocka...

Sorcerera stale nemam nastudovaneho... neviem do akej miery by sa dal z neho vyextrahovat system (pripadne ho trosku este zcrunchovat) a zahodit cely 'demon and sorcery' stuff (kedze o to teraz nemam zaujem)

Napada ma este nejake ORE, ale tiez to nemam nastudovane.

ostatne hry co ste spominali su prilis specificky zamerane ak sa nemylim...

(este ma napada jedna preferencia a to je nepritomnost freeze frame typickeho pre d20.. tros sa tomu tusim vyhyba)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Peekay »

Corvus píše: Sorcerera stale nemam nastudovaneho... neviem do akej miery by sa dal z neho vyextrahovat system (pripadne ho trosku este zcrunchovat) a zahodit cely 'demon and sorcery' stuff (kedze o to teraz nemam zaujem)
Demoni a sorcery su metafora, ktora je aplikovatelna takmer na cokolvek. Ak hladas system na hranie Falloutu, tak ten je priam ako jeden zo vzorovych settingov v Sorcerer & Sword.
Corvus píše: Napada ma este nejake ORE, ale tiez to nemam nastudovane.
Nastudovany mam iba najnovsie ORE - A Dirty World, a ten tvoje poziadavky plus-minus splna. Je to trochu podobne Sorcererovskemu combatu, ale menej to tlaci hracov do RP.
Corvus píše: ostatne hry co ste spominali su prilis specificky zamerane ak sa nemylim...
Combat system (resp. hlavny princip, na ktorom funguje) mozes z Enemy Godov vyextrahovat velmi lahko.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Pieta »

Feng Shui - Velmi jednoduché, velmi zábavné, ze správného směru i taktické.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Aljen »

Trosovsky basic combat by isiel extrahovat vcelku ok (ked dodrzis pocty kociek s ktorymi budu hraci obvykle hadzat)
oproti kompexnemu v plnej verzii tam nemas vela manevrov a chyba tam damage table - co je velka cast fun celeho kombatu (aspon pre mna)
Taktiez nema ziadne RP prvky - cista mechanika
a je len o boji na blizko

Sorcerer je silne RPckovy a asi aj rychlejsi. Taktiez v nom lahko zahras kadejake Jersonske svandy (gulicky na zemi hojdackou do rozkroku, bleskom fotaku do oci ;))
co sa tyka jednoduchosti je urcite lahsi ako Tros ale tiez chce svoj cas na pochopenie a prejdenie do krvi (ako sicko)

Ak by si chcel hrat stredoveke lomenice a poriadne gritty - tak full TROS :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
lev
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 12. 2006, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od lev »

Sorcerer mi príde ako úplne jasná voľba, dokonca ani netreba nič upravovať.

(Freeze frameu sa vyhýba nielen TRoS (ten sa asi najkrajšou mechanikou akou som videl vyhýba aj miniatúram a gridom), ale rovnako dobre (ak nie lepšie) to rieši Sorcerer).
Hrám: The Shadow of Yesterday, Vampire: the Masquerade, Příběhy Impéria
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Majo »

Jednoznacne Anima Prime.
Nema uplne nejjednoduchsie pravidla, ale v pohode. Je to vlastne Wushu+. Ma podobne pravidla ako Wushu, ale ma urcite upravy, ktore ju robia trochu komplikovanejsiou, ale lepsiou.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Aljen »

Necital som to , takze Majo ak opises (nemusi citovat samozrejme) ake su tam pravidla pre boj budem rad
Predpokladam ze to nebude nic simulacionisticke.
Kedze spominas Wushu ktore som hral, ako sa to od Wushu lisi a v com je to lepsie (kedze doporucujes prave AP)??
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Pieta »

Aljen píše:Kedze spominas Wushu ktore som hral, ako sa to od Wushu lisi a v com je to lepsie (kedze doporucujes prave AP)??
Wushu je "kecáš, za to získáváš kostky, ty hodíš, profit".
Anima Prime je "kecáš, za to získáváš kostky, ty hodíš, podle výsledků je rozházíš do dvou dalších poolů kostek; za jedny aktivuješ schopnosti, druhými útočíš; navíc máš třetí pool, který pokud je prázdný, nemůžeš kecat; navíc v kole, kdy kecáš, neútočíš, a v kole, kdy útočíš, nekecáš".

(-;

EDIT: Oprava: V kole, kdy kecáš, kecáš před házením, v kole, kdy útočíš, kecáš po házení.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry so zabavnym, jednoduchym, taktickym subojom

Příspěvek od Peekay »

Pieta: :eyecrazy:
Corvus píše: jednoduchy
I am not convinced $D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů