Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
blue cactus

Jednoduchy system pro zacatecniky na asterion

Příspěvek od blue cactus »

Zdravim, hledam jednoduchy system pro hrace zacatecniky 8,11 a 22 let.Ja jako PJ znam pouze drd 1.6 a neco jsme se v nem kdysi nahrali, nyni mi pripada ale zbytecny slozity a na tabulkach zalozeny.Dalsi pozadavek by byla snadna aplikovatelnost na Asterion.Casove bych nezvladl vymyslet dobrodruzstvi a jeste je zasadit do nejakeho z casti vymysleneho sveta.Navic Asterion ctu i pro zabavu a je pro me diky nacteni snadno predstavitelny a voditek pro dobrodruzstvi je tam mnoho.Plus samozrejme mapy,predmety, postavy atd.

Nekolikrat jsem se pokusil sepsat moje predstavy o systemu ale ani jednou jsem je nebyl schopen srozumitelne definovat, tak mi snad poradite.

Diky za vsechny tipy.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od crowen »

skus faterpg.cz
Kyle

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Kyle »

Zdravím,
potřebuji poradit nějaký systém pravidel splňující tyto požadavky:

Univerzálnost ( jakékoli prostředí tj. sci-fi, fantasy, horor, pohádka, zombie)

Jednoduchost- tj. hra prakticky bez učení pravidel, prostě přijdu a hraju. (Ve vlaku, o přestávce, atd)

Hraji s hráči z jednoho oddílu ve věku kolem 15 let DrD2 a občas se k nám přidají hráči kteří nechtějí nebo nemohou hrát pravidelně a nechci je zařazovat do našich her.
Potřebuji proto systém pro občasné jednorázové hraní.
Díky
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Pepa »

Zkus Fate: Rozcestí. http://faterpg.cz/
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od morech11 »

tak otázku na systém s tak jednoznačnou odpoveďou som na fóre už dlho nevidel :)

sekundujem Pepu, Fate je jasná voľba, za mňa tiež ideálne jednoduchšie české Rozcestí. skupiny v tom hrávajú kdečo, na rôznych viac či menej kompatibilných verziách je postavená kopa svetov od pirátskeho Freeportu, cez viktoriánske steampunkové Příběhy Impéria (tiež tu) až po také nevšedonsti, ako vo vedľajšom vlákne diskutovaný Road train o ťahačoch v austrálii (takže máš čo vykrádať, ak bude treba :))
pravidlá pre hráča vysvetlíš za 5 minút a postavu spravíš za ďalších 5, máme to testované na rôznych opengamingoch, takže sme si istí, že príležitostné hrania úplných nováčikov zvláda dobre

mimochodom, vitaj na fóre, ak budeš mať problém niečo nájsť, alebo budeš mať ďalšie otázky, určite ti radi pomôžeme ;)
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Skenderax »

I keď je FATE Core a FAE veľmi v obľube RPG komunít, ja som fanúsikom BRP a jeho derivátov (hlavne Call Of Cthulhu, Laundry, Cthulhu Invictus, Cthulhu Dark Age, Magical World, Mythical Iceland, Achtung! Cthulhu, )...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od morech11 »

ja osobne mám pocit, že veci postavené okolo Basic Role Playing system jadra sú strašne GM dependent. keď sa vo Fate naučíš rotovať fate pointy, tak ten systém kope príbeh ďalej a ďalej a strašne zjednodušuje rozprávanie jednak GMovi, jednak hráčom.
navyše na našej scéne nájdeš kopu aktuálneho podpory a materiálu práve pre Fate - Sparkle tlačí do Rozcestia, čo to dá, Ecthelioni podľa mňa už s príbehami a facebookom dokopy dávno trhli 1000 normostrán materiálu (a ten svet zbožňujem, strašne dobre sa v ňom hrá :)) a tým, že to hrá kde kto, tak si kompatibilný s inými družinami.
brp mi príde také alternatívnejšie. ale proti gustu... :)
ja sám neviem GMovať vo Fate a nejak mi nesadol, ale viem, že som vínimka a že nie je dôvod netlačiť ho, keď sa na ten job hodí (inak teda mám po mojom poslednom vedenom opengamingu, čo sme mali naplovicu so Sparkle, že keby sa mi chce, tak mi ten sytém pohodlne funguje, len by som si to musel najprv párkrát nanečisto skúsiť niekde. inak vraj by ešte nemusel byť zlý nápad rezať Fate Chuubom, ale to je na debatu inde :))
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Skenderax »

morech11 píše:ja osobne mám pocit, že veci postavené okolo Basic Role Playing system jadra sú strašne GM dependent. keď sa vo Fate naučíš rotovať fate pointy, tak ten systém kope príbeh ďalej a ďalej a strašne zjednodušuje rozprávanie jednak GMovi, jednak hráčom.
navyše na našej scéne nájdeš kopu aktuálneho podpory a materiálu práve pre Fate - Sparkle tlačí do Rozcestia, čo to dá, Ecthelioni podľa mňa už s príbehami a facebookom dokopy dávno trhli 1000 normostrán materiálu (a ten svet zbožňujem, strašne dobre sa v ňom hrá :)) a tým, že to hrá kde kto, tak si kompatibilný s inými družinami.
brp mi príde také alternatívnejšie. ale proti gustu... :)
ja sám neviem GMovať vo Fate a nejak mi nesadol, ale viem, že som vínimka a že nie je dôvod netlačiť ho, keď sa na ten job hodí (inak teda mám po mojom poslednom vedenom opengamingu, čo sme mali naplovicu so Sparkle, že keby sa mi chce, tak mi ten sytém pohodlne funguje, len by som si to musel najprv párkrát nanečisto skúsiť niekde. inak vraj by ešte nemusel byť zlý nápad rezať Fate Chuubom, ale to je na debatu inde :))
Na FATE men osobne nesedí systém Boodov Osudu. Na druhej strane, v BRP používajú, alebo aspoň majú volitelné, niečo na štýl Bodov Osudu. Niektoré z derivátov dokonca podporujú stiahnutie LUCKu (LUCK je jedna z vlastnosti postavy) na úspešné prekonanie rollu. A sú i ďalšie mechanizmy. Mne osobne sa však nie moc páči mechanizmus Bodov Osudu. Podľa mňa robí postavy moc silné a defakto sú "nesmrtelné". Ja viem, nie je to tak úplne pravda. Ale myslím, že majú veľký význam pre hru i pre príbeh i pre Gm-a zlé hody. Čo sa vlastne rovná improvizovaniu (z môjho pohľadu na vec).

Tým však v žiadnom prípade nechcem povedať nič zlé na FUDGE, FATE a jeho deriváty. :-) Sám vlastním niekoľko, už možno i viac ako tucet, derivátov. Dokonca i hranie horrory na štýl Call Of Cthulhu by mal čochvíľa ku mne domov doraziť. A musím sa priznať, že som sa z nich celkom dosť o GM-ovaní naučil.

I tak mám ale radšej BRP/Call Of Cthulhu a ich mechanizmi = tvorba postavy, skill up, súboj, mágia... a možnosť si poskladať hru (čítal mechanizmy hry) tak, ako mne a hráčom vyhovuje. Čo má našťastie i FATE :-).

A možno som len stará škola :think: $lol$ :think: .
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Aljen »

BRP was developed from a core set of attributes similar to the original Dungeons & Dragons (D&D). Size, Strength, Dexterity, Constitution, Intelligence, Power, and Appearance (or Charisma) replaced the D&D norms. From that was evolved a structurally simulationist system.
Nic co by som si nonhyped novacikovi trufol ukazat z blizsia ako 100 metrov.
Hyped novacik znesie aj tvorbu planetarnych systemov v Stellar Wind.
Mne osobne sa však nie moc páči mechanizmus Bodov Osudu. Podľa mňa robí postavy moc silné a defakto sú "nesmrtelné". Ja viem, nie je to tak úplne pravda. Ale myslím, že majú veľký význam pre hru i pre príbeh i pre Gm-a zlé hody. Čo sa vlastne rovná improvizovaniu (z môjho pohľadu na vec).
A to je len dobre. Mensi power pre fiatovskeho GmGoda este lepsie
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Skenderax »

Aljen píše:Nic co by som si nonhyped novacikovi trufol ukazat z blizsia ako 100 metrov.
Hyped novacik znesie aj tvorbu planetarnych systemov v Stellar Wind.
Pravidlá BRP vysvetlím nováčikovy ľahšie, ako pravidlá FATE :-). V najhrubšom princípe je to len o tomto = "Hoď si k100. Ak hodíš viac ako vedomosť (ktorú určí GM), tak si uspel. Ak hodíš viac, tak si neuspel. To a chuť zahrať si stačí na zvládnutie BRP." Samotné nahádzanie postavy je len otázka zopár hodov k6.

"Duša" sa postave dá počas hrania. Aspoň u nováčikov.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Kyle

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Kyle »

Moc dekuji za rady, stahnul jsem Fate a dost mne to zaujalo.
Ani nevim proc jsem se o to nezacal zajimat drive, asi z lenosti.
O Fate jsem vedel jen ze je to ze existuje.
PS: na foru se pohybuji cca od vydani drd2 jen jsem dost pasivni.
Dotaz jsem psal z mobilu v praci takze jsem se nezdrzoval s prihlasenim. Po prihlaseni vystupuji pod prezdivkou Kailen, timto se omlouvam vsem ktere to zmatlo a dekuji za privitani :)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Sparkle »

Ono totiž Fate má spoustu edic a modulů, že v tom spousta lidí může mít hokej. Ale pro tvůj účel by snad mohlo stačit čistě Rozcestí. Kdybys měl jakékoli dotazy k Fate, je tu na něj samostatná sekce.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Aljen »

Skenderax píše:Pravidlá BRP vysvetlím nováčikovy ľahšie, ako pravidlá FATE :-). V najhrubšom princípe je to len o tomto = "Hoď si k100. Ak hodíš viac ako vedomosť (ktorú určí GM), tak si uspel. Ak hodíš viac, tak si neuspel. To a chuť zahrať si stačí na zvládnutie BRP." Samotné nahádzanie postavy je len otázka zopár hodov k6.
Ano takto sa to da Lahko. Ked hraca odfiltrujes od systemu je jedno ci pouzivas BRP, UniSystem, DH, Stellar Winds ci F.A.T.A.L.

@kailen: kukni si aj 3:16 Carnage amongst the stars. Je to sice hra pevne zamerana na space matinakov a ich misie, ale to je aj jej vyhoda pri novacikoch lebo sa nemusis prilis zapodievat tvorbou a vysvetlovanim settingu. Naviac jednotlive misie su v podstate na sebe a na ucastnikoch nezavisle co vyhovuje tvojej ad-hoc poziadavke. Ak setting nahodnym hracim vyhovie, tak zabava ista. Taktiez je to vei izi na GM pracu a pripravu.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od vzteklina »

Dotaz: Je nějaká hra s vypravěčskými pravomocemi (zodpovědnostmí) distribuovanými mezi více hráčů (všechny)? Aka hra kde každý je do jisté míry vypravěč (i.e. PJ, DM, GM, whatever...)
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Pieta »

vzteklina píše:Dotaz: Je nějaká hra s vypravěčskými pravomocemi (zodpovědnostmí) distribuovanými mezi více hráčů (všechny)? Aka hra kde každý je do jisté míry vypravěč (i.e. PJ, DM, GM, whatever...)
Spousta, hlavně těch nezávislých.
Třeba Polaris to má tak, že se pravomoce posouvají podle toho, kdo je zrovna na tahu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů