Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Jezevecek
Příspěvky: 2
Registrován: 21. 2. 2011, 13:46

Re: Jednoduchý systém

Příspěvek od Jezevecek »

Ahoj a diky vsem! Vubec jsem necekal, ze dostanu tolik tipu. Jeste si je projdu. Zatim me zaujal Labyrinth Lord (v rozsirene podobe), Savage Worlds a Pribehy imperia. Kouzlem a mecem je az prilis jednoduche, alespon na prvni pohled. Mám teď asi tka dva týdny na probrání se tím, tak se budu průběžně hlásit s dotazy :)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jednoduchý systém

Příspěvek od PetrH »

v tompripade jsou pribehy idelani, pokud chces neco "slozitejsiho" a zaroven "jednoducheho"
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu

Re: Jednoduchý systém

Příspěvek od crowen »

Dikobraz

První světová válka - systém, či svět

Příspěvek od Dikobraz »

Zdravím. Hledal jsem zde na fóru, ale nebyl jsem příliš úspěšný, snad jsem nepřehlédl nějaký topik. Pokud ano, omlouvám se a prosím adminy o smazání.

Hledám systém, nebo svět, kde by byl dobře zpracována první světová válka (zákopy, první tanky, pomalé a těžké palné zbraně, doznívající styl boje 19. století, dieselpunk, zeppelíny a trojplošníky, apod.) zároveň společnost šokovaná tím, co nová válka způsobuje, život na nekonečných zákopech apod.

Víte o něčem?
Díky!
jjelen
Příspěvky: 2512
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: První světová válka - systém, či svět

Příspěvek od jjelen »

"BotE"? :P
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Markus »

Sloučil jsem tohle téma s našim "hledacím" tématem, tak snad to tu najdeš.

Dikobrazi, ještě se zeptám: co tě na tom období nejvíc zajímá? Respektive jak si představuješ, že bude vypadat samotná hra a co budou postavy dělat? Jestli tě zajímá technika, vzducholodě, letadla, ale zároveň by sis tu hru představoval spíš dobrodružně, jako hrdinské činy dobrodruhů (á-la Indiana Jones), tak to se snad i nějaké hry najdou. Napadá mě Spirit of the Century, což je předělávka FATE pro pulp. Pravda, jsou už to spíš tak 20. a 30. léta, ale lepší než nic.

Jestli tě zajímá vyloženě válka, boje v zákopech atd., tak nevím. A upřímně řečeno dost pochybuju, že by jakékoliv takové RPG existovalo - ono neexistuje žádné válečné RPG obecně. Válka je totiž něco, co se dost dobře v RPG hrát nedá. Můžeš mít válku jako kulisu na pozadí, přičemž postavy v rámci "družiny" řeší nějaké speciální akce nebo tak. Ale hrát tak, že by postavy byly členy normální vojenské jednotky a účastnily se frontálních bojů, to si dost dobře nedokážu představit. Kor v masomlejnku první světové.
Uživatelský avatar
Roubíček
Příspěvky: 104
Registrován: 25. 8. 2011, 21:59
Bydliště: Jihlava

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Roubíček »

No rozhodně by na to šly uplatnit Střepy Snů. Tam to můžou bejt v pohodě tuctový vojáci, kteří jsou přece jenom trochu více hero style a mají trochu více štěstí než ostatní. Ale hůř se v tom hraje celá kampaň... podle mě je to mnohem lepší systém pro jednorázovky. Ale samozřejmě všechno jde a někdo určitě nebude souhlasit. Pro mě ale kampaň vždy zahrunuje nějaké stoupání po úrovních a sbírání nových skillů. To i Střepy nabízí, ale pro mě v nedostačující formě.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od PetrH »

hele myslim se, nebo tu nekde v drbech kolovalo, ze se pise pokracovani pribehu prave proto obdobi ? co hosi e2;)
edit: mozna by na to pasnula i Jerosonova omega, ta je kousek za timto obdobim;) co Jersone:)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Jerson »

PetrH píše:mozna by na to pasnula i Jerosonova omega, ta je kousek za timto obdobim;) co Jersone:)
Vzhledem k tomuto zadání
systém, nebo svět, kde by byl dobře zpracována první světová válka (zákopy, první tanky, pomalé a těžké palné zbraně, doznívající styl boje 19. století, dieselpunk, zeppelíny a trojplošníky, apod.) zároveň společnost šokovaná tím, co nová válka způsobuje, život na nekonečných zákopech apod
ani ne, první světová válka je jiná doba než Omega a ani nijak pravidlově podrobně tyhle věci zpracované nemám.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Aljen »

Pokial ide o psychologicky efekt krutosti vojny a operacie malych jednotiek v ktorej su rozne skuseni jedinci tak sa da pouzit system Carry (najdes v anotaciach).
Je zamerany co sa tyka fluffu na Vietnamsky konflikt ale reskin by nemal byt problemom pre niekoho kto o 1. svetovej vie viac aspon tolko co wiki.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Jednoduchý systém

Příspěvek od Lemmy »

Jezevecek píše:hledáme něco moderního, jednoduchého, časově nenáročného, bez velkých nároků na učení a čtení stovek stránek pravidel.
:think:

Dračí doupě 2 - je to moderní styl hry, pravidla jsou jednoduchá, po přečtení a vyzkoušení několika "střetů" se myslím dostane rychle pod kůži.
Jezevecek píše: - pravidla maximálně v rozsahu dvou knih (tedy žádné AD&D nebo DD+)
- krátký učící cyklus
- k dispozici pár dobrodružství/scénářů pro rychlý začátek
- prostředí/žánr nejlépe klasické fantasy, ale snese se i cokoliv jiného
- něco co se dá koupit, domácích pravidel máme dost vlastních :)
DrD2:
Jedna kniha.
Krátký učící cyklus celkem ano.
V bestiáři je hodně nápadů na využití tvorů v dobrodružství pro inspiraci + jedno vzorové dobrodružství (vzhledem k tomu, že je to nová česká hra od Altaru, myslím, že na netu + v Dechu draka budou další dobrodružství přibývat).
Klasická fantasy.
Dá se koupit.

= 100% shoda $D
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Bajo »

Středověká hra točící se kolem náboženských intrik (boj o piltickou moc, boj s herezemi a kacířstvím) a křesťanských témat (mystika, teologie, filosofie, život ve společenství, víra, apod.)

Kdysi jsem to řešil na slezině s Peekeyem a, kde jsme rozmýšleli adaptaci do sorcerera, ale pro případ, že by to hráči něchtěli tak hardcore, co jiného ještě přichází v úvahu? Systém by měl být spíše méně komplikovaný, ale žádný lite. Tuším že Bifi něco podobného hrál v DA: Inquisitor, nějaké zkušenosti? Co jiné možnosti? Díky všem.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

Montsegur ti asi nestačí?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Bajo »

Ten je příliž úzce zameřen (výběrem postav i tematem).
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Quentin »

Bajo: Po tolika hrach v odnd uz musis bejt schopnej hrat v tom vsechno, ne? $D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Zpět na „Hry, systémy, světy“