Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum »

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od York »

beavisCZ píše: 25. 1. 2019, 11:09Vypadá to jako dobře vymyšlený systém, který určitě vyzkouším.
To rád slyším ;-)

Pokud budeš mít nějaké dotazy, rád je zodpovím. Ideálně v diskusi k této hře.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Alef0 »

jaký máte názor například na Myší hlídku? Prostředím mi to přijde pro rodinné hraní lepší než PI, dá se to také hrát víceméně bez příprav?
Myší hlídka je super a ten svet ešte väčší, ale nie som si istý, či to je na úplne rýchle hranie. My sme to hrali "ako začiatočníci", a išli sme tvrdo podľa návodu a príprava postáv bola síce ľahká, ale dlhá.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Tak vem mechaniky z PI a svět z MH, a máš to. Nebyl bys první ani poslední, kdo by to udělal.
Myší hlídka dost klame tělem, ten systém je na to, jaké příběhy se v něm mají dít, dost složitý. Jedno z nejtěžších systémových jader, které znám. Jako že já jich neznám zas tolik.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Ecthelion »

beavisCZ píše: 24. 1. 2019, 23:03Ta krabicová verze https://www.fantasyobchod.cz/pribehy-imperia-krabice neobsahuje plná pravidla? Ty se nedají ani pořídit samostatně?
Krabicová verze je takový starter set udělaný pro začátečníky (vybereš si postavu podle obrázku, začnete hrát, jedeš podle příběhu a pravidla se vysvětlí postupně v průběhu hraní na mítech kde je to potřeba, po dohrání příběhu bys měl pravidla umět organicky), neobsahuje hlavní příručku. Jak bylo zmíněno vedle, příručka je v této chvíli vyprodaná, ale pracuje se na tom a v dohledné době (do týdne doufáme) by mělo být k dispozici PDF ke stažení za dobrovolnou cenu a snad do měsíce dotisk.

:arrow? Jinak... rodinné hraní? Zkus mrknout na Lady Blackbird, případně tenhle můj post ohledně jednodušších pravidel. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
beavisCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 20. 1. 2019, 11:12

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od beavisCZ »

Ještě jednou díky všem za tipy, mám o víkendu co prostudovat. :)
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od PardGalen »

Právě jsem objevil Reach of Titan.
Reach of Titan is a game that uses an original system designed to emulate fantasy style fights with giant creatures. The game will have a familiar feel for those that have played Shadow of the Colossus, Monster Hunter, or watched the Attack on Titan anime. The battles are designed to be half-puzzle, half-combat where players must use more than their die rolls to bring down these behemoths. The encounters are challenging as you must solve the puzzle of killing the Titan, while working with the resource management system of combat. This combination of systems provides a very unique RPG experience.
Čistě náhodou to tu někdo nečetl, případně nehrál?
Always bring a gun to a puppet fight
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Kelton »

To vypadá zajímavě. Zrovna koukám na demo verzi. Ta je trochu řídká, ale hodně mi to připomíná některé momentky z hraní Shadow of Colossus. Myslím si že to má potenciál, ale jestli se nepletu, tak celá hra ještě neexistuje a vydání je až někdy na konci roku.
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od smrq »

Ahoj, zběžně jsem pročetl poslední dvě stránky této linie a mám podobný dotaz tomu, co se řešil začátkem roku.
Zde na fóru jsem byl aktivní před mnoha lety na překladatelské části WoD. Od té doby jsem RPG hry defakto nehrál a ztratil s nimi kontakt. Doma mi dorostl synek do věku, kdy by mohlo být zajímavé s ním a jeho kamarády stolní RPG zkusit. Je jim 11 let a žerou PC hry jako Zaklínač.

Hledám systém, který nebude dlouhý na čtení. Ideálně založený na dovednostním systému, zároveň by to nemělo být úplně Indie. Mladého baví blbosti jako diferencovaná tabulka zbraní. A z jazykových důvodu by to mělo být cz.

Přemýšlel jsem nad původním dračím doupětem, které notoricky znám. Ale rád bych jim předhodil systém postavený aspoň částečně na dovednostech ( vždy mě štvalo, že kouzelník nemůže obléct zbroj a třeba hraničář vykrádat kapsy).

Zvažoval jsem dračí doupě 2, ale mám obavy, zdá to pro omladinu není moc Indie systém. Navíc je potřeba pročíst docela tlustou knihu a s tím mě pošlou do haje.

Fate je moc Indie.

Přemýšlel jsem nad starým WoD, který mám ještě v malíku a dokázal bych jim to vést bez čtení pravidel, ale je by bavilo nějaké fantasy/středověk.

Zatím mi jako nej možnost vychází stařičký Pán prstenů, pravidla krátká, dovednostní... Bohužel je to svázané světem a rasy a povolání reflektují Středozem. Zaklínač tam prostě není. 😀

Poradíte mi systém, který mi při běžném hledání unikl a splňoval by naše potřeby?
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od ShadoWWW »

S děckama tohoto věku mám velmi dobré zkušenosti s překladem DnD 5E - fakt je to baví.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Jerson »

Pokus je Fate moc Indie, tak už nevím co ti nabídnout.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Log 1=0 »

Snad možná ještě Divoké světy (Sawage worlds). Dovednostní jsou, stylově se docela i hodí, jsou univerzální, takže vyrobit fantasy středově v nich není problém, mají nějakých 160 stran, což není málo, ale u velkých systémů to není až tak moc (a nepotřebuješ všecko), indie to není, překlad je na d20.cz, vlastně do toho dost sedí. Jen nevím, jestli je přímo doporučit, protože osobně mě až tak nenadchly. Což klidně může být mnou.

Ale asi by ses na ně mohl podívat. I když se to nezdá, máš hodně úzké požadavky, a žádné dlouhé seznamy doporučení se tu nejspíš neobjeví.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Sadako »

Překlopit WoD pravidla do settingu, který postavíš na zaklínačských hrách tě nenapadlo? Zaklínač je vlastně tak trochu hunter...
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Sosacek »

Myslite si, ze by Dungeon World fungoval na Curse of Strahd?

Marky fungoval by tvuj DracakWorld? Tam ty nepratele jsou signifikantne sloziti a daji praci predelat, ne? Jakou mas zkusenost s tema kobkama? To musi byt kotel prace.

Pripadne, v jakem systemu to hrat? (v dnd5 si nejsem jistej, pac mam tak zhruba dva hrace a stejne bych musel staty vseho predelavat)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Quentin »

World of Dungeons a nalep si na to jaké moves potřebuješ. Bude to práce, ale hackovat AW/DW je zábavné samo o sobě. Můžeš i vzít koncepty postav a udělat jim moves na míru.

Nebo hraj World of Dungeons jak je; má to víc dnd atmosféru než dnd5e :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od ShadoWWW »

Podle mě to bude fungovat na jakémkoli "Dračáku". Ideálně takovém, který ti nejvíc vyhovuje.

Pokud bys chtěl jet v DnD5 s dvěma hráči, tak jim dej dva Parťáky - zjednodušené postavy, které najdeš v Úvodní sadě/Essentials Kit a kde by Parťaky řídili hráči a role-playoval bys je ty - a bude to fungovat taky bezvadně.
Naposledy upravil(a) ShadoWWW dne 30. 3. 2020, 19:02, celkem upraveno 2 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů