Doporučení RPG her

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
RPG Fórum

Doporučení RPG her

Příspěvek od RPG Fórum » 27. 2. 2009, 15:44

Tohle téma je tu pro ty z vás, kteří si chtějí nechat doporučit nějaké RPG. Pokud hledáte hru, ptejte se tady. Čím podrobněji vylíčíte, co vás zajímá, tím větší šance, že vám někdo něco doporučí.

Téma vzniklo sloučením několika předešlých menších.

Ecthelion (nepřihlášen)

Re: Doporučení RPG her. Hledáte systém? Ptejte se.

Příspěvek od Ecthelion (nepřihlášen) » 2. 4. 2014, 12:35

Pieta píše:AW hack. Dobrý.
Souhlas. Ještě k tématu stojí za zmínku Pietovo minihodnocení tady.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 2. 4. 2014, 12:55

Pieta píše:
Ecthelion (nepřihlášen) píše:Zkus mrknout na Sagas of Icelanders, ta řeší "život obce" nebo "osudy postav v rámci obce" a i když by se musela dost upravit (setting je kompletně jiný), pro inspiraci určitě zajímavé.
crowen píše:Vikingovia! Kde, co, link please!
AW hack. Dobrý. https://www.indiegogo.com/projects/saga ... aying-game
Vdaka

Belden
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Belden » 4. 4. 2014, 23:38

Ještě jednou děkuju.
Pokud plánuješ, že se postavy budou snažit o něco konkrétního, třeba jen utéct, nebo utéct i s někým blízkým, tak se dá Omega celkem v pohodě použít.
Toto bohužel neplánuji, takže to asi padá.
Vyrobil jsem ti speciální verzi návodu na hru bez přípravy s kolaborativní tvorbou obsahu (má to 16 stran, nejsou tam pravidla pro boj a je to v podstatě jen povídání, jak na to (se spoustou příkladů), než nějaká mechanicky hutná pravidla), kdybyste to chtěli vyzkoušet.
Tak to bych se na ní měl podívat, když je to speciálně pro mě :D (ó, dokonce tam je mé "jméno")
Zkus mrknout na Sagas of Icelanders, ta řeší "život obce" nebo "osudy postav v rámci obce" a i když by se musela dost upravit (setting je kompletně jiný), pro inspiraci určitě zajímavé.
Když se na to mé prsty dostanou, určitě mrknu
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 5. 4. 2014, 09:36

Este mi napada Orkworld kde sa tiez riesi zivot klanu
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 23. 4. 2014, 10:34

Ahojte,

Nemáte někdo nějaké zkušenosti s systémem world of warcraft pen and paper RPG? Chtel bych si ho zkusit, ale nechce se mi kupovat...dokud nebudu mit nejake reference a případně i odehrané nějaké hry.

Nebo neznáte nějaké podobné RPG?

Mám chuť v něčem rozjet hraní...Chtěl bych spíše fantasy systém. docela mi vyhovoval systém DnD 4e. Ale nebránil bych se něčemu otevřenějšímu...(ach jo, moc jsem teda nenapsal...nejdřív bych si musel utřídit myšlenky).

Zatím tedy spíše platí jen to horní - WoW RPG nebo něco hodně podobného :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 23. 4. 2014, 10:44

WoW RPG je spíš D&D 3E než 4E. Pokud hledáš něco ve stylu 4E, tak jedině 13th Age. 4E měla velmi restriktivní licenci, takže nevznikaly žádné upravené klony (jako v době systému D20). 13th Age vznikl jen proto, že jedním z tvůrců je vyhozený designér 4E, který ucítil příležitost, když Wizardi 4E odpískali.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 23. 4. 2014, 11:05

zrzavec píše:Nemáte někdo nějaké zkušenosti s systémem world of warcraft pen and paper RPG? Chtel bych si ho zkusit, ale nechce se mi kupovat...dokud nebudu mit nejake reference a případně i odehrané nějaké hry.
WoW rpg je předělávka DnD 3e, což je systém jen velmi vzdáleně podobný 4e.

Navíc i ta předělávka je mnohem víc DnD, než Warcraft; třeba v době, kdy jsem to četl, jsem ve wowku hrál druida, a podle pravidel se nedala vyrobit postava, která by se mu byť jen vzdáleně podobala.

Cor

Příspěvek od Cor » 23. 4. 2014, 11:37

Specifický setting (wow) si žádá vysoce specifický systém. Jenže WoW rpg nikdy nebylo mco v souladu s MMOčkem a později se hry ještě víc rozklížily od sebe. Momentálně asi není specifický RPG systém pro WoWko.
Takže možná úplně naopak volný a univerzální systém. (FATE)
Nebo si udělat AW hack.

York

Příspěvek od York » 23. 4. 2014, 11:38

Pieta píše:Navíc i ta předělávka je mnohem víc DnD, než Warcraft; třeba v době, kdy jsem to četl, jsem ve wowku hrál druida, a podle pravidel se nedala vyrobit postava, která by se mu byť jen vzdáleně podobala.
Ono ani v dnešním WoWku se už v podstatě nedá hrát postava, která by se aspoň vzdáleně podobala nějaké postavě z vanily. Ta hra se docela hodně mění.

York píše: Belden:
Vyrobil jsem ti speciální verzi návodu na hru bez přípravy s kolaborativní tvorbou obsahu (má to 16 stran, nejsou tam pravidla pro boj a je to v podstatě jen povídání, jak na to (se spoustou příkladů), než nějaká mechanicky hutná pravidla), kdybyste to chtěli vyzkoušet.
Drobný update: Tady je k dispozici kompletní text.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 23. 4. 2014, 12:11

York píše:Ono ani v dnešním WoWku se už v podstatě nedá hrát postava, která by se aspoň vzdáleně podobala nějaké postavě z vanily. Ta hra se docela hodně mění.
Ovšem tehdy to byla aktuální podoba druida a čerstvě vydané RPG. Takže celkem fail. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

York

Příspěvek od York » 23. 4. 2014, 12:15

Pieta píše:Ovšem tehdy to byla aktuální podoba druida a čerstvě vydané RPG. Takže celkem fail. (:
No, druhá věc je, že WoW MMO se tak úplně nedrží Warcraft "lore" v tom, co můžou hráči hrát. Zrovna druidi jsou dobrý příklad, v lore jsou druids of the talon a of the claw, hratelný druid je mišmaš. Každopádně docela silně odbíháme od tématu ;-)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 23. 4. 2014, 12:23

York píše:No, druhá věc je, že WoW MMO se tak úplně nedrží Warcraft "lore" v tom, co můžou hráči hrát. Zrovna druidi jsou dobrý příklad, v lore jsou druids of the talon a of the claw, hratelný druid je mišmaš. Každopádně docela silně odbíháme od tématu ;-)
Tak ale pokud se hra jmenuje WoW The Roleplaying Game a pak tam nejdou hrát postavy z WoW, protože "to neodpovídá lore", tak má někdo dost divně nastavené priority. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Belden
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Belden » 21. 8. 2014, 19:00

Neměli byste nějaké tipy na surrealistické RPG? Třeba z cirkusového prostředí?
(Vím o Lacuně, tu jsem i hrál, a chtěl bych se podívat na Itras By)
Z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku – zdravím vás!
George Orwell – 1984

Alef0
Administrátor

Příspěvek od Alef0 » 21. 8. 2014, 20:47

Don't Rest Your Head (hlavne setting)

Discordia od Johna Wicka
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Kelton

Příspěvek od Kelton » 22. 8. 2014, 11:27

Cokoli od Abstract Nova.
Některé jsou víc, některé míň surrealistické. Noumenon je nejvíc.

Vox je o lidech, co slýchají hlasy. Mysleli byste si že jsou šílení, ale ty hlasy mívají pravdu.

Potvrzuju Ytras By a Don't rest your head. Don't lose your mind je supplement k DRyH, který je dobře haluzní sám o sobě.

Nobilis a Chuubo's marvelous Wish-granting Engine nejsou primárně surrealistické, ale snadno tu náladu naberou. Zejména Chuubo obsahuje dost vypečené nástroje jak něco takového hrát, a pokud se cíleně nedržíš při zemi, sotva se tomu vyhneš.

Edit: Slyšel jsem dost výrazné komentáře o Psychosis: Ship of fools a dalších dílech téže série, ale je to francouzky a neměl jsem příležitost přečíst. Pokud by to pro tebe nebyla překážka, tak ve stejném jazyce je ještě Sens. Na té stránce je quickstart, možná stojí za to nakouknout už jen na obrázky.

Samozřejmě když bys zabrousil do oblasti nepublikovaných indie, můžeš najít hromadu dalších. Typicky neilustrované, na pár stránek, a bez záruky čehokoliv. Např. Schizonauts (by Fred Hicks) není hotové (a nikdy nebude), a není tak úplně surrealistické, ale je to pořádný mindfuck.
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“