[info] Vítejte v Hrách, systémech a světech!

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 12988
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[info] Vítejte v Hrách, systémech a světech!

Příspěvek od Markus » 10. 2. 2010, 18:52

Vítejte v Hrách, systémech a světech!

Tato sekce je určena diskuzím o vašich oblíbených hračkách, ať už jde o velké hry jako Dračí doupě nebo Dungeons and Dragons, herní světy jako Asterion či Tarie, nebo čistě o pravidlové systémy, jakým je například Fate. Jinými slovy: tohle je fanouškovská sekce k herním produktům. Zde se bavíme o pravidlech, herních reáliích, ale třeba i vašich názorech na konkrétní hry.

Hry, systémy světy se liší od druhé hlavní sekce Fóra - O hraní obecně - tím, že zdejší diskuze jsou velmi zaměřené na konkrétní hru. V této sekci se bavíte (například) s hráči Dračího doupěte o tom, jak se v pravidlech Dračího doupěte vytváří dobrá postava pro Dračí doupě. V O hraní obecně byste se bavili s hráči všemožných her o tom, co považují za dobré nápady pro "obecně" dobrou postavu do jakékoliv hry. Je jenom na vás, kde svou diskuzi nakonec založíte.


Orientace
O některých hrách se diskutuje tak často, že mají podsekce samy pro sebe. To je třeba příklad Dračího doupěte nebo příběhového Fate.
:arrow? Dovolujeme si upozornit na speciální podsekci České a slovenské hry, kde se diskutuje o českých a slovenských produktech, které nejsou natolik rozšířené, aby potřebovaly vlastní sekci. Mimo jiné tam naleznete diskuze k herním světům, jako je Taria, a různým hrám dostupným zdarma na internetu.

Většina her však není natolik známá, nebo se o ní tolik nepovídá, aby si zaloužila vlastní podsekci. Takové hry mají svá témata zde v hlavní sekci, jednu vedle druhé. Pro přehlednost se snažíme mít všechny příspěvky k jedné hře v jedné diskuzi - občas ale kromě "hlavní diskuze" vzniknou i menší "specilizované diskuze", a v takovém případě se je alespoň snažíme propojit vzájemnými odkazy. (to je příklad třeba Mountain Witch):?: Jak snadno najít informace o konkrétní hře? :?:
  • Hry se nejlépe vyhledávají pomocí databáze RPG. V horní nabídce si klikněte na databázi a najděte si hru, která vás zajímá. Anotace vás odkáže na "hlavní diskuzi" a případně na další užitečné zdroje, jako jsou domovská stránka hry nebo český/slovenský překlad.
:?: Je tady toho strašně moc! Chci něco napsat, ale nevím kam. :?:
  • Nevadí, založte novou diskuzi a řekněte, co potřebujete. RPG Fórum má hodné moderátory, které si s vaší diskuzí poradí - mohou ji například sloučit s "hlavní diskuzí" o hře, nebo přesunout do jiné sekce. Nikdo se na vás nebude zlobit, od toho tu moderátoři jsou.

Zamčeno

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti