Kill Puppies for Satan

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Alef0

Kill Puppies for Satan

Příspěvek od Alef0 » 14. 9. 2009, 16:53

Obrázek
(anotácia)

Všetci poznáme Satanových prisluhovačov - démonov s nadprirodzenou inteligenciou a diabolskými plánmi s veľkým D. Lenže tých hrať nebudete. Vám bude určené miesto poskokov najnižšieho kalibru, tých, ktorí opekajú mačky na cintoríne za recitovania Satanskej biblie v domnení, že upútajú pozornosť Pána pekiel. (Škoda, že na nich Satan serie.) Hra s jednoduchými mechanikami, v ktorej schopnosti a zábava závisí od toho, čím úchylnejšie, vypatlanejšie, dementnejšie a nezmyselnejšie zverstvá robíte. Text, ktorý si pri simulovaní rádoby pravoverných satanistov neberie obrúsok pred ústa. Atmosféra, ktorá otestuje aj tie najpevnejšie mantinely nadhľadu a zmyslu hráčov pre čierny humor.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Alef0

Re: Kill Puppies for Satan

Příspěvek od Alef0 » 14. 9. 2009, 17:22

Tento pocin je viac uletom, ako rolovou hrou - ved samotny Vincent Baker sa cudoval, ze sa to da hrat. Uzasne je, ako text balansuje medzi "maria, ten autor musi byt uchyl jak Průša" a strasnym insiderskym humorom. Prvy pohlad zrejme odvrati bigotnych citatelov - najprv dostanu po hlave nazvom, volne prelozitelnym ako "Zabijam maciatka v mene Satana", nasledne ich "oblazi" text pisany psacim strojom plny nadavok (fuckers sa hmyria zhora-zdola) a vymenovavanie sposobov, ktorymi mozete ziskat body zla, je citanie pre zaludky so silnym zmyslom pre humor.

Lenze prave nadhlad a humor je to, co sa ma zrejme niest celou hrou, a co oddeli tolerantnych hracov od zvysku. Ak uchopite humor, odhalite caro hry. Kratka ukazka:
satanove zasady
- nezabijajte ludi ked to ide. ked su zli satan je radsej ked ostanu zit a budu dalej sirit zlo. ak su dobri pojdu do neba a to satan nechce
- nesnazte sa zlepsit svet. viem ze je to jasne jak facka ale neveril by si kolko dobrakov chce byt satanovym kamosom. nedavajte prachy amnesty international ani cervenemu krizu a ani skurvenej slobode zvierat. prachy si nechaj pre seba, kup si za ne cigy a pecko, investuj ich alebo co, neser sa s tym. svet je uz teraz miestom ktore sa plusminus satanovi paci a ked to bude chciet zlepsit da ti vediet.
...
ako zabijat
sposob +0 ako zabijat
- dajte do vreca spolu s kamenmi a hodte do vody
- odbachnite niecim primeraneho kalibru
- roztlcte lebku kamenom
- prejdite autom
- rozmlatte hasakom
- splachnite v hajzli

sposob +2 ako zabijat
- zjedzte zaziva (okrem rybiciek)
- rozpalenym kutacom
- znetvorte predtym nez zabijete
- slavnostnym sposobom za pouzitia specialne prekliatych nastrojov za spevu mena satanovho
- domacou pyrotechnikou
V hre hrate wannabe prisluhovacov Satana - kde sa zaner nijak blizsie nespecifikuje (mozete hrat ulet i horor) - tych, ktori su absolutna spodina a tuzia po Satanovi asi sedemnasttisickrat viac ako Satan po nich (takych ma Satan za pol planety). Z hladiska dizajnu to posobi dojmom klasickej hry (kedze sa to nijak neriesi). Existuje rozpravac, narativne pravomoci hracov sa nespominaju, teda nic sokujuce.

Mechaniky su proste - hodite d6, priratate niektory atribut, ak prehodite 7, uspeli ste.

Prostredie je paradoxne spate s magiou, ktoru istym sposobom podporuju mechaniky. Zabijanim a uchylacinami ziskavate body zla, za ktore mozete ziskavat magicke schopnosti na urovni kuziel.
prvostupnove kuzla
- dobre na zahnanie exekutora - stvoris tucny balik dvadsiatok. min ich cim skorej lebo rano sa zmenia na smradlavu kopu cervov. nemozes ich (priamo) pouzit na ziadny magicky ucel. kuzlo trva desat minut plusminus a po nom si budes chciet umyt zuby. septonexom.
NPCcka su tiez primerane uchylne - nabozenski fanatici, hrdinovia, emzáci, pomstitelia, dajte si co chcete (aj ghulovia, je o nich ukazkovy pribeh na konci pravidiel.)

Ked uz nic ine, tak sa rozhodne oplati si precitat (alebo predcitavat) pravidla - styl, atmosfera, genialne hlasky - a zabava je zarucena. Ak mate odvahu, mozno si to aj zahrate, ale treba na to dostatocne uchylne naladenych hracov nad vecou.

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael » 16. 9. 2009, 21:50

Sak to musi byt strasny narez. Vidim to v duchu planet terror a from dusk till dawn

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 17. 9. 2009, 09:08

Na zaciatku som mal dost problem s pochopenim atmosfery. Ked sme chvilu uvazovali o tom, ako postavime postavy, moja predstava bola nieco v duchu ,,banda vyfetovanych a vypatlanych teenagerov ide nieco riesit". Inak povedane, kazdy zazil tu situaciu, ked niekto v parte dostane "genialny" napad a vsetci ho idu realizovat ako ovce.

Pre mna je typickou situaciou KPFS ten clovek, ktory vosiel do kostola, vytiahol odtial mumiu Zofie Bosniakovej zo 16. storocia, vytiahol ju pred krcmu a spalil. Absolutny WTF moment v zmysle, ktory je "zly" a totalne nezmyselny, az taky, ze vyvolava smiech. (Alebo ten wannabe satanista z Krizovian nad Dudvahom, ktory sa na zahrade upalil v sude plnom satanistickej literatury, alebo ten norsky blackmetalista, ktory vypaloval kostoly s ospravedlnenim, ze to je pomsta za krestanov, ktori zneuctovali hroby norskych Vikingov).

Potom som zistil, ze tam existuju realne kuzla a demoni.

Kuzla vsak hlavne posuvaju pribeh (ziadne firebally ani zabijania) a demoni sa s tebou maznat nebudu (ale nie su to klasicki nepriatelia a la D&D).

Ono globalne: Pravidla vo mne nebudia dojem, ze ,,vezmem pusku, motorovu pilu a panzerfaust a idem si zvysovat body count." Zakladnou vlastnostou KPFS je, ze si udrbava sam zo seba a zo svojej uchylnosti (lenze to udrbavanie treba pochopit.)

Aha, rychlopreklad z pravidiel:
moja rada
- cele je to o zabijani. zbran ktora nikoho nezabije jednou ranou nema zmysel predavat detom, ne? teda vzdy ked dakto potiahne kohutik, dakto iny mozno chcipne. ty, ja, nahodny okoloiduci, sused zdola, vzdy je sanca. daj pozor na to aby o tom hracske postavy vedeli.
[...]
- gulky nezabijaju zazrakom. gulky zabijaju tym ze z teba trhaju kusy masa. kvoli gulkam strieka krv, odfajcia ti prsty, vyklbia sanku ci laket, jedna gulka a budes grcat svoje creva cez nos. neni nic take jak cista smrt. nech postavam pada sanka od strachu
- smrt je skurvene o nicom. dakedy spadnes na zem a uz sa nezobudis, dakedy budes rycat hodinu kym zdochnes, dakedy sa od bolesti zoseries a budes to robit dva dni. alebo sa postis. bocny zasah do hlavy a mozog ti napuchne, odreze si prisun vzduchu lenze vnutro bude fungovat aj nadalej. srdce bije, dychas, dokonaly darca organov ale kurva mrtvy. najlepsie co mozes akurat spravit je dostat sa do nemocnice ale ktovie ci sa ti to podari. postaraj sa o to aby boli postavy kurva na smrt vystrasene zo smrti. (a to nehovorim o tom ze po smrti idu rovno do pekla a demoni budu stat kyselinu na ich hlavy az do konca vesmiru)
[...]
- aha a este, ak tvoje hracske postavy nechcu zbrane alebo ich chcu pouzivat len na zvierata a nie na ludi, su uber cool (nezabudni na satanove zasady). odkazte im to odomna hned na zaciatku.
Posledny bod myslim dostatocne stanovuje, ci je niekde prienik s Planet "Mam gulomet namiesto nohy a vrazdim zombakov" Terrorom.

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 17. 9. 2009, 11:27

Asi by som tu hru skor skusil ponat stylom "Co tych ludi doviedlo k tomu, co robia? Preco su taki, aki su?" Nieco podobne, ako robievaju kriminalne serialy, kde ti najprv ukazu vraha/nasilnika a potom nasleduje expozicia, v ktorej sa dozvies, ze ho v detstve zneuzivali.

Tie realne kuzla a demonov by som velmi nevnimal ako prekazku - to, ze sa pekelne mocnosti radi prizivia na existencii zla este neznamena, ze sa zlo do sveta nedostava cisto ludskym pricinenim.
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 17. 9. 2009, 11:58

Peekay: J8 bych to hrál, tak jak je to IMO zamýšleno. Jako burtální a sadistickou superčernou frašku! :-)=
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 17. 9. 2009, 12:40

Fritzs píše:Peekay: J8 bych to hrál, tak jak je to IMO zamýšleno. Jako burtální a sadistickou superčernou frašku! :-)=
Tak je to zrejme myslene.

Inak tato hra ma podobne rysy ako 3:16, kde sa snazi dotiahnut veci do extremu. V 3:16 pocet mrtvych narastajuci po tisickach vzbudzuje u mna absurditu masoveho vrazdenia (over the top), ktora prave vedie k otazkam, ze "preco?". To iste tu vyvolava otazka nezmyselneho nasilia.

S bonusom, ze ked zabijame orkov, nikomu to nevadi, ale na maciatko sa nik nesmie ani pozriet.

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael » 18. 9. 2009, 13:41

Ako zdroj inspiracie by som si asi vzial seriu Hellblazer su tam pekne sceny ako napriklad, ked John vyhana diabla z tela novorodeniatka tak ze mu kanadou rozsliapne hlavu. :-)=
Ja by som to ponal ultra zvratene a strasne sadisticky. Nebral by som ohlad ako na zeny tak aj deti, srnky ci dochodcov.

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 18. 9. 2009, 13:56

Samozrejme aj take ponatie je mozne. Ak ta to bavi smelo do toho.

Podla toho co si spominam ked som KPFS cital pred casom tak PC su zobrazeni ako luzri ktorim dost ze hrabe a Svet aj Peklo si o nich myslia len WTF?!

Samozrejme ze PC to vyzeru zo vsetkych najhorsie a hra tak ako je napisana je skor ultrafraskovitym pohladom na niektorych hardcore black metalovych fanusikov pri ktorich si v nasej realite Svet aj Peklo hovori WTF?!
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 18. 9. 2009, 13:58

Clinton R. Nixon alebo kto o KFPS raz napísal, že je to hlboko kresťanská hra, pretože s postupom času vedie k tomu, aby k týmto lúzrom človek začal cítiť súcit. A tak.
Hlboké lesy
"We don't explore characters; we explore dungeons."

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 18. 9. 2009, 15:18

To je presne v sulade s mojim pocitom, ze cim extremnejsie sa potiahne nejaky zaner, tym hrozivejsie zacne vyzerat a vzbudi nutnost sa zamyslat nad nim (ta 3:16).

Zeny, deti, srnky a dochodcovia zneju super, ale nezabudajte, ze Satan zakazuje zabijat ludi!

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael » 19. 9. 2009, 17:17

Then ill kill satan for puppies

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 20. 9. 2009, 10:36

satan je akoze celkom mily typek. ked na chvilu zabudnes na to ze vsetky statistiky ma na desiatke (tvoje postava ma dohromady 11 bodov), pociatocne zlo v trojcifernych hodnotach a neznasa ho tri cela sest miliardy ludi na svete. ale inak je to bezny chlapik co pozera v telke wrestling a spravy (hej a vladne peklu atd). cize je jak ini a celkom v pohode. neni prilis sebavedomy, nebude sukromnicit len preto, ze je skurvena padnuta hviezda a prvy clovek kto mal gule naplut bohu do kavy. (to musis uznat)

ale aj tak, ked si s nim chces sadnut musis nasledovat par pravidiel. to nie su prikazania pretoze nema problem prehliadnut niektore porusenia - vies len cisto kvoli dobrym vztahom. nie ako ten debil tam hore. chce len to aby si na ne nezabudol.
Z toho mam dojem, ze naozaj su to tie najvacsie lamy, hnidy satanove, podla mna sa na ne Satan diva asi tak ako celebrita na svoj fanklub. Je dobre ich mat, pretoze bez fanklubu zahynie. Celebrita vsak rozhodne nechce, aby ju otravovali kazdy den a urcite nechce, aby fanusikovia byvali vo jej vile a lezali vo jej posteli. Bude k nim mila (aby ich nestratila) dovtedy, kym dodrziavaju nejake zasady. Ak sa po nej niekto pusti, rozhodne sa na****e.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 21. 9. 2009, 11:40

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“