Tribe 8

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Tribe 8

Příspěvek od Markus » 21. 8. 2009, 13:16

Tribe 8
Obrázek

Tribe 8 je mýticko-postkatastrofické RPG o světě Vimary, kde lidská společenství ohrožují nejen jiní lidé a divoká zvířata, ale i nestvůrní Z’bri; poslední střípky technologie jsou v rukou do sebe uzavřených Strážců, sedm kmenů uctívá mocné Fatimy a z vyhnanců se formuje osmý kmen, zatím slabý a nejednotný, ale svobodný a stále sílící. Duchové, věštby a magie („syntéza“) jsou stejně samozřejmé, ale i záhadné jako relikvie ze Světa Předtím; viditelný svět se prolíná s Řekou Snu. Vstupte do fascinujícího světa této hry…
(text napsal Goran)

Odkazy:
:arrow? Pietova minirecenze
:arrow? Goranova recenze

Markus
Kontaktovat uživatele:

Re: Tribe 8

Příspěvek od Markus » 21. 8. 2009, 13:22

V 15. čísle Drakkaru vyšla Goranova recenze na Tribe 8, takže při té příležitosti zakládám tuhle diskuzi.

Gorane, recenzi jsem si s chutí přečetl. Máš tam zajímavě přiblížené prostředí, ale vlastně až do půlky recenze jsem si nedokázal pořádně představit, jak to reálně vypadá. Teprv při téhle větě se mi rozsvítilo: "Obrázky v knížce zobrazují třeba člena johanitské Hlídky ve zbroji (kombinace chráničů hokejového brankáře, železné kbelcové přilby s hledím z motorkářské helmy a železných plátů na ramenou) a v plášti s mečem a „sekerou“ z listu cirkulárky na dlouhé násadě." :idea: Úchvatná představa, možná bych podobných příkladů uvítal víc (namísto třeba podrobného soupisu kmenů). Ale to je jen hnidopišství a úvaha do budoucna.

Trochu mi tam chybělo přiblížení systému - ten kousek textu na konec je velmi stručný. Mám to chápat tak, že to je "klasický" systém, na kterém není nic zajímavého, a proto ani nestojí za řeč? :wink:

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 24. 8. 2009, 17:57

Vpodstatě to je klasický systém, těch pár detailů co stojí za pozornost jsem se pokusil v článku aspoň zmínit.
Co je tam nejlepší je Syntéza - každý ji umí používat v předepsaných oblastech na různé úrovni, od štěstí v kritickém okamžiku (přehození selhání nebo bonus +2, což je docela dost) až po drsná kouzla. Obtížnosti jsou nastaveny tak, že lehčí je ovlivnit sebe než ostatní nebo neživé okolí. Talenty (tohle jsem měl víc rozepsat) jsou poměrně volné, třeba "život" nebo "svoboda", a je na dohodě mezi hráčem a Tkalcem, jestli dané kouzlo příslušného principu spadá. Někdy jde o faktickou oblast působení syntézy (život, smrt, pohyb), jindy spíš o popis okolností, cíle či psychického stavu snivce, kdy lze kouzlit (vztek, svoboda, konflikt).
Jinak už stojí za zmínku jenom celková brutalita systému - je snadné přijít vinou kostek o život nebo ke zranění, které postavu na dlouhou dobu vyřadí. Ale o tom jsem tam psal.

Každopádně děkuji za založení tématu, už delší dobu jsem se k tomu chystal a nemohl se rozhoupat.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 22. 9. 2009, 14:57

Tak jsem trochu zaggoglil a našel jsem jednu hodně dobrou recenzi, v mnoha ohledech lepší než je ta moje:
http://gamingoutpost.com/article/tribe_8/

R.I.P.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 22. 9. 2009, 20:57

Markus píše:Máš tam zajímavě přiblížené prostředí, ale vlastně až do půlky recenze jsem si nedokázal pořádně představit, jak to reálně vypadá.
Ani čtenář hry si do půlky knihy nedovede představit, jak to reálně vypadá. Tedy, obrázků je tam hafo a výborných, ale tahle hra je zároveň realistická a zároveň se odehrává na různých zcela nereálných úrovních.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 4. 10. 2009, 14:10

Gorane (nebo někdo jiný?), nechtěl bys prosím napsat anotaci na Tribe 8? Zmiňuješ tu hru v článku pro nový Drakkar, tak abych měl kam odkázat čtenáře :wink: Teoreticky můžu použít pro anotaci text v záhlaví tohoto tématu (vykradený z tvé recenze), ale nemám představu, nakolik je to vhodné a vypovídající shrnutí.

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 4. 10. 2009, 17:09

V dohledné době zkusím vymyslet trefnější anotaci.

R.I.P.

Johny Raketovej Prďák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny Raketovej Prďák » 2. 4. 2011, 13:25

Chystám se tohle přečíst a pak hodně rychle zahrát. Máte nějaké rady na co si dávat bacha?

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“