Traveller

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Peekay
Kontaktovat uživatele:

Traveller

Příspěvek od Peekay » 26. 3. 2009, 10:30

Obrázek

Text anotácie:

Jedna z prvých sci-fi RPG vôbec, Traveller je hra o ľuďoch túžiacich po slobode medzi hviezdami. Medzi jej charakteristické prvky patrí jedinečný systém vytvárania postáv, ktorý je takmer samostatnou hrou. Vzniknuté postavy však majú zaujímavé a prepracované pozadie a prepojenia na svet, v ktorom žijú. Daľej hra obsahuje podrobný systém na tvorbu vesmírnych lodí či generovanie náhodných svetov, ktoré môžu postavy skúmať.

Od svojho vzniku v roku 1978 prešla hra mnohými rozličnými prevteleniami. Najnovšie vydanie z roku 2008 hru modernizuje a približuje dnešným štandardom hrateľnosti a prehľadnosti.
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Re: Traveller

Příspěvek od Peekay » 26. 3. 2009, 10:35

Fanusikov Babylonu 5 iste potesi sprava, ze vysla prirucka Universe of Babylon 5, ktora sa venuje jednak tomuto fascinujucemu settingu vo vseobecnosti, ale aj ako v nom hrat Travellera.
Obrázek

- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael » 26. 3. 2009, 10:36

VIzera to viac ako zaujimavo zacal som sa v nom vrtat a paci sa mi to. Este by som podotkol k Peekayovym slovam to ze hra ma aj vlastny setting pojednavajuci v dalekej buducnosti (3000 rokov po nas cca)kde vladne feudalna splolocnost tretej rise.

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 26. 3. 2009, 10:39

...a pre ludi, ktorych zaujima univerzum Travellera, ale nevyhovuje im celkom system tu mame dve zaujimave linky:
Kubasikov dokument (hlavne jeho prvu polovicu) vrelo odporucam aj ludom, ktori Sorcerera nepoznaju, ale maju zaujem o rychly orientacny uvod do settingu Travellera.
Naposledy upravil(a) Peekay dne 26. 3. 2009, 10:46, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

- Pieta

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 26. 3. 2009, 10:42

Sammael píše:ze hra ma aj vlastny setting pojednavajuci v dalekej buducnosti (3000 rokov po nas cca)kde vladne feudalna splolocnost tretej rise.
Toto je jedno z velkych specifik povodneho Travellerovskeho settingu - ludia skolonizovali obrovsku cast galaxie (11,000 obyvanych svetov) a existuje centralizovana vlada (Third Imperium)... neexistuje vsak komunikacia nadsvetelnou rychlostou, a kazdy skok hyperpriestorom medzi planetami trva aspon tyzden. Informacie sa teda siria pomaly (iba tak rychlo, ako ich stihnu prevazat kurieri a obchodnici) a nasledkom toho je feudalizovana struktura Imperia s vysokou mierou lokalnej autonomie.
Obrázek

- Pieta

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael » 26. 3. 2009, 10:55

Skvely priestor pre kampan. Je to pecka na prvy pohlad uz pri citani wiki sa mi to pacilo bohuzial sa k materialom neviem nijako dostat.

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 26. 3. 2009, 11:26

Ta konverzia na Sorcerera mi vyrazila dych ... genialne ponatie Humanity pre Travellera
:clap:
Nebola to Edwardsova idea ako odpoved na fore?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 26. 3. 2009, 12:21

Aljen píše: Nebola to Edwardsova idea ako odpoved na fore?
Bola, je to vsetko dohladatelne v diskusiach, ktore su nalinkovane v tej hlavnej :)

(odporucam minimalne prebehnut, pada tam vela zaujimavych veci)
Obrázek

- Pieta

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“