Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Myší hlídka v Databázi RPG
Mouse Guard Roleplaying Game, která vyšla v českém překladu jako Myší hlídka - hra na hrdiny, je hra podle stejnojmeného komiksu Davida Petersena o inteligentních zvířátkách. V roli člena Myší hlídky se postavíte nebezpečím, která ohrožují vaši komunitu. Vyberete si barvu srsti a pláště vaší myši a s pomocí upraveného a zjednodušeného systému hry Burning Wheel se můžete vrhnout proti liškám, lasičkám i zrádcům z řad myší. Hra nabízí jednotný systém pro řešení bojů, honiček či hádek, zlepšování dovedností, které používáte, a chytré mechaniky cílů, instinktů a rysů, které vaší myši vdechnou život.

Hra vyšla ve dvou dílčích edicích: první z roku 2008 a druhé, revidované edici z roku 2015.
:arrow? Stránka Myší hlídky na Comics Centru – oficiální web českého překladu, včetně deníků a jiných materiálů ke stažení

Conlaiův zápis (a seznámení s pravidly Mouse Guardu jako takovými):
1. část zápisu
2. část zápisu
3. část zápisu
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Markus »

MarkyParky píše: 18. 4. 2019, 18:17 Nevím, na kolik jsi zkoušel psát pravidla v druhé osobě jednotného čísla (já jo),
Zrovna to dělám... :-)=

Ale o tom se začasu dozvíte jinde, to odbočujeme.

Muhehe. O-)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od boubaque »

Hrál jsem v tom jeden oneshot jako hráč, knížku jsem měl v ruce. Některé věci bych asi přeložil (zkoušel překládat) jinak, ale zběžným pohledem mi to přišlo jako poměrně slušný překlad.

Pár her MG byla na Gameconu, něco jsem hrál na nějakých chatách. Nemám pocit, že by se to nějak moc hrálo, natož pravidelně, ale zaznamenal jsem docela dost lidí, co si to koupilo (a kdybych měl zbytečných pár stovek, asi jsem si to koupil i já).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Ecthelion »

Tak podle všeho (Dareka Zabrockého) byl z ničeho nic po roce vývoje Mouse Guard film zrušen. :cry:
Původní zpráva tady:
https://www.instagram.com/p/BwZvSgQnXPf ... 2fd533f24o
Jeste je malá šance, že to koupí nějaké další studio, ale...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od lomax00 »

Ty texty na tom mém smetišti jsou jen nedokončená příprava pro hru, která se nikdy neuskutečnila.

Tenkrát jsem narazil na komixy a i na pár námětů jak hrát MG ve FATE - zdroje, které jsem našel, jsou dole na stránce o MG.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od crowen »

Pred par dnami mi prisla domov Swords & Strongholds. Deti nic ine od pondelka nehraju, a ja som s nimi nad tym stravil tiez nie jeden vecer :-) https://www.mouseguard.net/book/swords- ... boardgame/
NoxArt
Příspěvky: 3
Registrován: 31. 8. 2022, 16:40

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od NoxArt »

Zajímalo by mě, jestli MG někdo ještě u nás hraje? Z podobného soudku (tématicky) je možná o hodně populárnější Mausritter
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1716
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Corny »

Popravdě je dle mého úspěch Mausrittera z velké části dílem toho, že to je OSR, který tu má dost víc fanoušků, než Burning Wheel (který je navíc o dost komplikovanější systém). O moc lepší hra to ale není, za mě popravdě o dost horší, jen na druhou stranu (tam kde je MG nesmyslně komplikovaný je Mausritter nudný a o ničem). Výhoda je, že nudný systém je pořád snadněji přístupnější pro hráče (protože si ten obsah můžou dopracovat) než komplikovaný systém :)
Já třeba MG zkoušel hrát a i se mi docela líbil, ale bohužel zbytku hráčů ne :D A na sólo hraní to není.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Antharon »

Presne ako píše corny. Mouse guard je komplexný a zaujímavý systém, ktorý vytvára cool prostredie pre hranie. Ľudia ho nehrajú, lebo na to nemajú možnosti, ale chceli by.

Na strane druhej je mouseritter, ktorý je opäť ďalší generický OSR systém a myšací setting je iba pozlátko, pod ktorým sa skrýva nudná hra, ktorú vlastne ľudia hrajú iba preto, že nemajú kapacity na mouse guard
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1716
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Corny »

(To be fair, některý mechanický aspekty (a není jich málo) MG jsou docela diskutabilní a naopak mausritter má hodně cool tabulky)
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
NoxArt
Příspěvky: 3
Registrován: 31. 8. 2022, 16:40

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od NoxArt »

Trochu mě překvapil ten vývoj, kdy Markus? zde psal, že to jsou výborná pravidla vhodná pro začátečníky a dnes už o tom mluví jako příliš komplikované.

Mě osobně komplikované nevadí, ale ... zní mi to že sehnal spoluhráče by byl opravdu oříšek
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Selhan »

Burning Wheel je v tomhle opravdu dost extrém. Into the Odd je oproti tomu podle mě elegantní a funkční systém, který přesně vyhovuje tomu, že když lidi chtějí hrát myšky, tak jim jde právě o to fikční "pozlátko" a ne o komplexní pravidla.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Sparkle »

Mouse Guard jsem hrála 2x, pokaždé s jiným GMem, a problém jsem neměla ani tak se složitostí ale s tím, že to celý bylo nastavený až příliš drsně. Myšky byly strašně lehko vykryplené a většinu dobrodružství strávily obtěžkány negativními kondicemi. Po příchodu do města jsi sice měl k dispozici downtime aktivity (už si nepamatuju, jak se tady jmenují), ale všechny jsi je musel strávit léčením negativních kondic a už ti nezbyly na nic proaktivního a celkově toto bylo strašně demotivující. Chápu že jim šlo o nasimulování drsného života myšek, ale už to bylo přehnaný.

A chovalo se to navlas stejně s oba GMy, takže to nejspíš nebyla náhoda.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Antharon »

Ono aby som tomu mouseritterovi nekrivdil, tak na rozdiel od mouse guardu sa aspon celkom dost hrava. Mouse guard mam v hlave odlozeny hned vedla pendragonu medzi hrami ktore budu pre mna teoretickou modlou lebo si ich nikdy nezahram.

Ale co sa mi na mouse guarde velmi paci tak to su rocne obdobia a cela ta sprava komunity
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Bifi »

Sparkle píše: 28. 9. 2022, 11:10 Mouse Guard jsem hrála 2x, pokaždé s jiným GMem, a problém jsem neměla ani tak se složitostí ale s tím, že to celý bylo nastavený až příliš drsně. Myšky byly strašně lehko vykryplené a většinu dobrodružství strávily obtěžkány negativními kondicemi. Po příchodu do města jsi sice měl k dispozici downtime aktivity (už si nepamatuju, jak se tady jmenují), ale všechny jsi je musel strávit léčením negativních kondic a už ti nezbyly na nic proaktivního a celkově toto bylo strašně demotivující. Chápu že jim šlo o nasimulování drsného života myšek, ale už to bylo přehnaný.

A chovalo se to navlas stejně s oba GMy, takže to nejspíš nebyla náhoda.
To je dizajnová filozofia Cranea a Olavsruda, majú to tak naprieč všetkými hrami.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Corny
Příspěvky: 1716
Registrován: 4. 10. 2021, 11:13

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Corny »

Sparkle: No ona to náhoda nebyla zejména proto, že tak je to nastavené zřejmě schválně, protože přesně takhle drsná je ta předloha. Je to o přežití ve světě, kde v podstatě cokoliv co bude chtít si ty myšky strčí hravě do kapsy a v podstatě si musí vybrat buď kompromis, nebo úspěch za hodně vysokou cenu. Je samozřejmě v pořádku, že ti to nesedí (plno hráčů nechce hrát až tak drsný survival a ostatně spousta lidí, například jelikož komix nečetli(teď neříkám že ty mezi ně patříš), do toho jdou s podobným očekáváním jako do Mausrittera, tj. že to bude roztomilá hra s myšičkama, a pak jsou nepříjemně překvapeni), ale v tomhle to není chyba systému, protože ten je jen věrný předloze, která je docela brutální. V tom má asi Mausritter taky výhodu, mnohem víc je vhodný pro hráče bez znalosti předlohy, kteří na ten žánr nejsou úplně nachystaní a taky pro lidi či děti, kteří si chtějí prostě užít dobrodružné roztomilé příběhy, což Mouseguard prostě není a nemá být, protože o tom ten komix také není.
Naposledy upravil(a) Corny dne 28. 9. 2022, 11:26, celkem upraveno 1 x.
"Nadšený kontrarián."

Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti