Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20843
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Myší hlídka v Databázi RPG
Mouse Guard Roleplaying Game, která vyšla v českém překladu jako Myší hlídka - hra na hrdiny, je hra podle stejnojmeného komiksu Davida Petersena o inteligentních zvířátkách. V roli člena Myší hlídky se postavíte nebezpečím, která ohrožují vaši komunitu. Vyberete si barvu srsti a pláště vaší myši a s pomocí upraveného a zjednodušeného systému hry Burning Wheel se můžete vrhnout proti liškám, lasičkám i zrádcům z řad myší. Hra nabízí jednotný systém pro řešení bojů, honiček či hádek, zlepšování dovedností, které používáte, a chytré mechaniky cílů, instinktů a rysů, které vaší myši vdechnou život.

Hra vyšla ve dvou dílčích edicích: první z roku 2008 a druhé, revidované edici z roku 2015.
:arrow? Stránka Myší hlídky na Comics Centru – oficiální web českého překladu, včetně deníků a jiných materiálů ke stažení

Conlaiův zápis (a seznámení s pravidly Mouse Guardu jako takovými):
1. část zápisu
2. část zápisu
3. část zápisu
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od Ecthelion »

crowen píše:Moja dvojrocna dcerka MG miluje, pozna mysky, podla ich plastov sa naucila farby, podla siluet z RPG pozna zvierata. Ked nechce jest, "papame za mysky", cez prechod chodime na Liama (zeleny plast), Saxon strazi, aby nas nezrazilo auto (cerveny plast), Bastian nas pripravuje na prechod (orandzovy).

Niektore pribehy som pri prerozpravani musel upravit, ale uz vie, ze "had papa mysky", rozozna mec, noz a palicu a podobne :-)

Ked nechce ist von, tak poviem, ze aj mysky chodia do lesa a uz sa oblieka a obuva.

Ono podla mna zavisi co rodic dietatu spravi zaujimavym a pre co ho nadchne, a potom sa to da pouzivat ako super vychovna pomocka.
Tohle je strašně awesome! :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od Aljen »

uplne super :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od Erric »

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od ShadoWWW »

Dnes jsem se konečně dokopal k tomu koupit si komiks Myší hlídka. Ten první díl. Úžasné! A překlad naprosto parádní. Neznám originál, ale přišlo mi to hodně profesionálně počeštěné. Vím, že někteří nadávali na překlad některých slov, ale za mě, neznajícího originál, to celé přišlo naprosto v pohodě. Palec nahoru a v blízké budoucnosti si pořídím i ostatní díly.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od crowen »

Ja patrim medzi niektorych nadavacov :-)

Ak si original necital, o vela prichadzas, ale ak sa ti pacil prvy diel v cestine, kupuj aj ostatne, neolutujes. Veci, co robi povodny autor su super, potom su este zbierky, kde kadejaki jeho kamosi pisali a kreslili mysie pribehy, tam je kvalita pribehu aj kresby znacne kolisava.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od Lemmy »

Já toho o Myší hlídce vím sice prdlajs, nicméně... bude prý film :)
https://www.kinobox.cz/clanek/14121-do- ... ysi-hlidka
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od aradraug »

Hups...
kubicak
Příspěvky: 44
Registrován: 28. 12. 2017, 14:36

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od kubicak »

Chcem sa spýtať - existuje nejaká cz/sk fanúšikovská webstránka Myší hlídky?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od crowen »

Jedina, na ktoru som narazil, je http://lomax.wz.cz/MouseGuard.html ale vela tam toho nie je
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od PardGalen »

A taky je to předělané na Fate. Já bych docela ocenil nápady na různá dobrodružství a mise. Chystám se to brzy rád a každý kousek dobrý. :)
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20843
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG

Příspěvek od Markus »

Máte někdo ten český překlad? Docela by mě zajímaly postřehy, nevíte k tomu něco víc? Třeba jestli to fakt převedli na fate, jak píše PardGalen?
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Hike »

Kniha Myší hlídka RPG určitě není Fate, to je ta stránka lomax.wz.cz, jejíž odkaz postoval Crowen. Knihu mám doma, četl jsem tak asi 3/4, ale reálné hraní je pro mě spíš vzdálená hudba budoucnosti, natož hrani takového "neintuitivního" systému, nevím, jestli ji kdy dostanu na stůl. Ale čte se dobře a systém jako takový jsem z ní snad i pochopil ...
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od ShadoWWW »

Je to postavené na Burning Wheel.

Koupil jsem si to hned po vydání. Dcera komiksy Myší hlídky miluje, tak jsem si řekl, že bude super si to s ní zahrát. Ale ten systém je pro malé děti extrémně složitý, že i staré DrD 1 mi přijde skoro jednodušší.

Chtěl jsem to použít jako intro RPG, ale nakonec jsem kvůli složitosti použil raději Basic Rules DnD 5e.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20843
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od Markus »

Hike píše: 17. 4. 2019, 17:29 Kniha Myší hlídka RPG určitě není Fate, to je ta stránka lomax.wz.cz, jejíž odkaz postoval Crowen.
Aha, to jsem jenom špatně četl. Uffff. :)
ShadoWWW píše: 18. 4. 2019, 07:42 Je to postavené na Burning Wheel.

Koupil jsem si to hned po vydání. Dcera komiksy Myší hlídky miluje, tak jsem si řekl, že bude super si to s ní zahrát. Ale ten systém je pro malé děti extrémně složitý, že i staré DrD 1 mi přijde skoro jednodušší.

Chtěl jsem to použít jako intro RPG, ale nakonec jsem kvůli složitosti použil raději Basic Rules DnD 5e.
JJ, já Mouse Guard znám, vlastním a dokonce jsem ho i párkrát hrál :) Ale nijak zvlášť jsme se tomu nevěnovali.

Na tom českém vydání by mě zajímalo třeba to, jestli se to nějak uchytilo a hraje se to. Přece jenom není úplně běžné, že u nás vyjde překlad celkem známé zahraniční hry. Soudě podle toho, že tady potom neštěkl ani pes, se to minimálně na Fóru neujalo. A potom nevím. Nevíte někdo, jestli se to hraje třeba na conech?

Separátní otázka by byla, jak se jim povedl překlad. Jestli to vůbec překládal někdo znalý RPG? (Snad jo, ale...) Já viděl jen náhled a nelíbí se mi, jak změnili přímé oslovení (udělej tohle, hoď si na tohle) na odtažitý pravidlový tón (je třeba udělat tohle, hráč si hodí). Ale to je moje profesionální deformace, nečekám, že na ten překlad budou mít lidi názor.

EDIT: A tedy ve zpětném ohlédnutí soudím, že ten systém je prasecky komplikovaný, zejména u hry, která působí dojmem, že je pro děti.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16258
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Mouse Guard RPG aneb Myší hlídka

Příspěvek od MarkyParky »

Soudě podle toho, že tady potom neštěkl ani pes, se to minimálně na Fóru neujalo. A potom nevím. Nevíte někdo, jestli se to hraje třeba na conech?
Já se chystám rozjet kampaň. Ale až se trochu uklidní rozjeté kampaně, co mám rozjeté a budu mít díru :)
Až budu mít nějaké zkušenosti, rád si zaštěkám.
Já viděl jen náhled a nelíbí se mi, jak změnili přímé oslovení (udělej tohle, hoď si na tohle) na odtažitý pravidlový tón (je třeba udělat tohle, hráč si hodí).
Nevím, na kolik jsi zkoušel psát pravidla v druhé osobě jednotného čísla (já jo), ale v češtině je to na rozdíl od angličtiny hrozné peklo.

1) Hrozně ruší, když potřebuješ vysvětlovat složitější vyhodnocení s více aktéry a není možné to v druhé osobě jednotného čísla obsáhnout a musíš přeskočit do třetí. Dá se to obejít tím, že budeš oslovovat druhou osobu množného čísla / vykat - pak se to ztratí - ale zase to ztratí tu osobní rovinu.

2) Hrozně blbě se rozlišuje, jestli adresuješ hráče nebo jeho postavu.

3) Hrozně blbě se dělají odkazy do specifických částí pravidel (např. v obecné části adresovat konkrétní classu nebo abilitu), protože ruší, že odkaz na danou abilitu není v druhé osobě.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Markus, ShadoWWW a 5 hostů