Legend of the Five Rings + Rokugan

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Legend of the Five Rings + Rokugan

Příspěvek od Joe »

ObrázekObrázekObrázek

:arrow? Rodina L5R v databázi RPG
Hra Legend of the Five Rings (L5R) vychází ze stejnojmenné (a tehdy výrazně známější) sběratelské karetní hry. Je zasazená do světa Rokugan, inspirovaného legendami feudálního Japonska a jiných zemí Dálného východu. Samurajské klany Smaragdové říše zápasí o nadvládu jak na bojištích, tak na dvoře. Hráči se vžívají do rolí samurajů, po obloze se prohánějí draci a nebezpečí číhá na každém rohu.
Jednotlivé anotace:
:arrow? Legend of the Five Rings (1e)
:arrow? Legend of the Five Rings (3e)
:arrow? Legend of the Five Rings (5e)
Naposledy upravil(a) Joe dne 13. 10. 2006, 11:51, celkem upraveno 1 x.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Dalcor píše:Souvisí - Rokugan potom wizardi prodali firmě AEG - jasné?
Ajjjjj, dovolím si nesúhlasiť, mistre... :wink:

Viď:
The featured campaign setting of this edition is Rokugan, a campaign setting originally created for the game Legend of the Five Rings.
Podľa tohoto bol najprv Rokugan vytvorený pre Lot5R :arrow? to znamená najprv pre CCG :arrow? potom bolo Lot5R RPG :arrow? potom ho použili Wizardi pre DnD 3.0e ako prostredie namiesto Kara-Tur...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

plácáš páté přes deváté...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Čo moje odvodenie o dva posty skorej?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jenže CCG je Wizardů! Tj Rokugan je vytvořený wizardy, pro třetí edici v rámci merchendisingu do sveta Rokugan v jejich CCG překlopili věci z Kara Turu a vzápětí to prodali AEG :)

Už je to jasné? Teda alespoň si myslím že tomu tak je. Jistý je fakt že CCG i Oriental Adventures je Wizardí (EX TSR) licence prodaná AEG, stejně jako DL má Sovereign PRess, Ravenloft pak Sword and Sorcery....

:wink:

Tedy dle tvého vzoru

Vzniká Oriental Adventure - Vzniká Kara Tur - Vzniká Lof5R CCG - Vzniká Oriental Adventures II ve světě Rokugan z CCG do kterého jsou překlopené věci z Kara Tur - licence prodaná AEG dále vydáváno jako Legend of the 5 Rings

:)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Páni, už viem ako to je:



Alderac Entertainment Group (AEG), in partnership with Isomedia, first designed and published the L5R collectible card game in 1995. ...

Some of the original AEG and Isomedia folks found interested investors and formed the Five Rings Publishing Group (FRPG), which purchased the intellectual property (IP) that is L5R.

FRPG took over production and marketing, while AEG continued to design the game. .....

In 1997, FRPG was purchased by Wizards of the Coast. The existing licenses remained in place, so the same creative team continued work on Legend of the Five Rings, AEG continued publishing the RPG, and Wizards began publishing the card game (although AEG was still designing it). .....

In late 2000, however, speculation about the future of Legend of the Five Rings -- especially the RPG -- began to run rampant after Hasbro, during a string of decisions that greatly upset the leadership at Wizards, decided to sell Legend of the Five Rings, two years before AEG's long-standing license was due to expire. Any fears turned out to be unfounded when, less than half a year later, AEG won the bidding war for Legend of the Five Rings.

Today, AEG owns the intellectual property of Legend of the Five Rings and still designs and publishes the card game and the role-playing game. AEG released Lotus Edition for the CCG in late 2005, beginning the Age of Enlightenment story arc.


Takže tak $D
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ja som si takmer isty, ze Rokugan nema skoro nic spolocne s Kara-Tur (setting-wise). Karat-Tur ma inu geografiu a je to subor viacerych risi - Cina (Shou-Lung), Japonsko (Nippon), Indonezia a mozno este nieco. Rokugan je oproti tomu jedna premiesana risa, ktora ma nieco z cinskej mytologie ale zakladom je japonska feudalna hierarchia. Taktiez boj proti Taint ako nosny prvok prostredia podla mna v Kara-Tur nebol, ale poznam ju malo.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ja rikam ze ma Kara Tur spolecne s Rokuganem jen herni prvky, ne setting, opakujeme se.

Joyetti - skvělá práce, je to trochu chaos, co ;)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Dalcor píše: Joyetti - skvělá práce, je to trochu chaos, co ;)
Phew.... $D Yup
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

:doh:
Dalcore, původně jsi tvrdil, že
Rokugan je upravenej Kara tur který vzniká na začátku 80 let
ne, že mají jen podobné herní prvky... mimochodem, co tím máš na mysli? d20? To je potom d20 modern to samé jako d20 Star Wars, že? Prostě uznej chbu a basta. :wink:
Mám doma o Kara-Turu příručku ADD, LOFR jsem viděl jak ve verzi CCG, tak Oriental Adventures a nikdo nic "nepřekopnul", společné mají to, že se jedná o orientální settingy, ale to bys mohl říct, že Sengoku a Mountain Witch jsou to samé. $P
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Podle některých zdrojů, které jsem zde citoval byly překlopeny některé herní prvky - tedy vybavení, kity, předměty a tak pod.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Dalcor píše:Podle některých zdrojů, které jsem zde citoval byly překlopeny některé herní prvky - tedy vybavení, kity, předměty a tak pod.
No to klidně pravda být může. Ale je jistej rozdíl mezi "Rokugan je upravenej Kara-tur" a "v druhé edici Oriental Adventures je sice použitej jinej svět, ale tentýž systém, včetně povolání a vybavení". (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Golden Dragon
Příspěvky: 198
Registrován: 20. 10. 2006, 13:59

Příspěvek od Golden Dragon »

Ahoj joeyeti a děkuji se zpožením za přivítání :wink: Pokud jde o svět tak ten sem si stvořil sám bylo to vlastně takové fantasy čínsko-japonském vzoru čili žádní elfové a trolové ale tengové, lišky co vládly magii, nesmrtelní co navštěvovali svět lidí a další různí kami a bohové, pro hrače snad jen trochu nostalgie neboť mohli hrád jen lidi (ale bylo zde více etnik) Byla zde jak říše středu (Čína asi tak dynastie Tang) tak ostrovní říše(Nippon).

Hráli jsme to podle pravidel GURPS + nějaké moje menší úpravy.

Zdraví všechny milovníky RPG.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

bump

Přečet jsem si (asi tak z půlky) scan Legend of.. 3E a docela mě to chytlo, setting je good a pravidla mi přišly taky v pohodě v některých věcech hodně v pohodě. Sice pár věcí mi tam chybí k dokonalosti ("fyzická"-meta motivace postav, případně nějaké tajemství jako v MW) ale i tak casem uvazuju o porizeni.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Legend of the Five Rings

Příspěvek od jonka »

Obrázek
(anotace)

Legend of the Five Rings je hra odehrávající se ve fantaskním světě Rokugan který je inspirovaný japonskem a východoasijskou kulturou. Ve hře zastáváte úlohy samurajů, mnichů nebo čarodějů a řešíte situace ve světě, kde vládnou klany a bojují proti proradné Zemi stínů. Hra používá takzvaný „roll and keep“ systém, který dobře simuluje napětí, realitu a smrtelnost samurajských soubojů. Zajímavý je dovednostní systém a systém škol a rodů, které si vybíráte při tvorbě postavy a který je dobře spjat s atmosférou prostředí.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Legend of the Five Rings

Příspěvek od Aljen »

pocul som ze je to podobne Pendragonu. Je tak?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů