Legend of the Five Rings + Rokugan

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Legend of the Five Rings + Rokugan

Příspěvek od Joe »

ObrázekObrázekObrázek

:arrow? Rodina L5R v databázi RPG
Hra Legend of the Five Rings (L5R) vychází ze stejnojmenné (a tehdy výrazně známější) sběratelské karetní hry. Je zasazená do světa Rokugan, inspirovaného legendami feudálního Japonska a jiných zemí Dálného východu. Samurajské klany Smaragdové říše zápasí o nadvládu jak na bojištích, tak na dvoře. Hráči se vžívají do rolí samurajů, po obloze se prohánějí draci a nebezpečí číhá na každém rohu.
Jednotlivé anotace:
:arrow? Legend of the Five Rings (1e)
:arrow? Legend of the Five Rings (3e)
:arrow? Legend of the Five Rings (5e)
Naposledy upravil(a) Joe dne 13. 10. 2006, 11:51, celkem upraveno 1 x.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Golden Dragon
Příspěvky: 198
Registrován: 20. 10. 2006, 13:59

Příspěvek od Golden Dragon »

Nevím jestli to není trochu off topic, ale k samurajským světům můžu říct vlastní zkušenost se svým světem co jsem si vytvořil. O zemi Nippon jsem se docela zajímal a tak jsem udělal fiktivní svět co z ní vycházel a hrál v něm se dvěma hráči asi 3 měsíce a bylo to naprosto super hraní, Jeden Ronin a druhý hrál yamabushiho-potulného horského mnicha co vyznával kami. Hlavně souboje a hraní sociálních rozdílů ve společnosti se hráli krásně.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Inak ťa tu vítam, Golden Dragon, ak to ešte nikto neurobil ;)

Pekne, pekne, v akom systéme ste to hrali? Alebo ste mali upravený vlastný systém?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Právě mi dorazila pravidla pro Qin a Swords of the Middle Kingdom, ovšem jak už názvy napovídají, v obou případech je to Čína a nikoliv Japonsko. Rozhodně to ale budou zajímavé světy a hry.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Pieta píše:Právě mi dorazila pravidla pro Qin a Swords of the Middle Kingdom, ovšem jak už názvy napovídají, v obou případech je to Čína a nikoliv Japonsko. Rozhodně to ale budou zajímavé světy a hry.
Obidve sú samostatné systémy, nie supplementy, ako som tak researchoval, čo?

Potom poreferuj...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

joeyeti píše:
Pieta píše:Právě mi dorazila pravidla pro Qin a Swords of the Middle Kingdom, ovšem jak už názvy napovídají, v obou případech je to Čína a nikoliv Japonsko. Rozhodně to ale budou zajímavé světy a hry.
Obidve sú samostatné systémy, nie supplementy, ako som tak researchoval, čo?

Potom poreferuj...
Tak tak.
Půjdou do fronty, v tuhle chvíli tak na patnácté místo (: , až přečtu, tak napíšu něco jako recenzi. Na první pohled vypadají Swords pěkně, co se atmosféry a popisu prostředí týče - třeba magie je tam dělaná podle hexagramů I-ťingu; Qin jsem ještě neotevřel.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Pozor Legend of the 5 Ring je starší než stejnojmená CCG - podívej se na Wikipedii. Lot5R je pokud se nepletu jinej název Oriental Adventures, pracující s názvem populárně naučné knihy jistého pana Mijamota Musashi Kniha 5 kruhů :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Dalcor píše:Pozor Legend of the 5 Ring je starší než stejnojmená CCG - podívej se na Wikipedii. Lot5R je pokud se nepletu jinej název Oriental Adventures, pracující s názvem populárně naučné knihy jistého pana Mijamota Musashi Kniha 5 kruhů :)
No, neviem... z oficiálnej stránky:

"It started in 1995 as a collectible card game (CCG)"
a
"In the spring of 1997, a few months before the legendary Day of Thunder tournament that concluded the CCG's Clan War storyline, we released the first edition of the Legend of the Five Rings Role- Playing Game (RPG)."

:wink:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

CCG byla první, tím si jsem jistý. Tříediční Oriental Adventures byla vytvořena podle LOFR rpg, které zase vznikllo podle karetní hry, jak už napsal joeyeti. Co může být trochu matoucí, je fakt, že Oriental Adventures existovala už pro ADD, kde to ale byl popis torilské "Číny" Kara-Tur a "japonské" Kozakury.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Aj small mistake na mé straně - vím že Legend of the 5 Rings je součástí Oriental Adventures ADnD, ovšem pod Oriental Adventures vyšlo několik různých settingů počínaje Kara Turem pro FR a konče Rokuganem (světem Lot5R) pro 3E.

Omlouvám se za zmatek.

Pro přesnost ale cituji Wikipedii v sekci Kara Tur:
Versions

Originally a stand-alone campaign setting, by 1988 it was combined by TSR with the Forgotten Realms campaign setting. In that year TSR released a boxed set with two books detailing the campaign setting and maps.

In 1989 a printing of Trail Maps for Kara-Tur appeared.

In 1990 the maps were again included in the Forgotten Realms Atlas. Later that year TSR gave the monsters for Kara-Tur a proper treatment for Second Edition Advanced Dungeons & Dragons in the Monstrous Compendium series.

After 1990 Kara-Tur was a mostly discarded campaign setting. With only a few mentions in cross-over products such as Spelljammer and Ravenloft, plus a few mentions in other Forgotten Realms products and Dragon Magazine articles.

With the release of Third Edition Dungeons & Dragons with new owners, Wizards of the Coast decided to do a proper treatment for Oriental Adventures. All the character classes, monsters, spells, weapons and feats were converted to Third edition format, but this time with the campaign world being Rokugan, the setting for AEG's Legend of the Five Rings.

The setting of Kara-Tur still exists on Toril and is often mentioned. Characters and artifacts from Kara-Tur sometimes show up in Faerûn, but beyond that there is little interaction between the continents.
Oriental Adventures
From Wikipedia, the free encyclopedia

Oriental Adventures is the title shared by two hardback rulebooks published for different versions of the Dungeons & Dragons (D&D) fantasy roleplaying game. Each version of Oriental Adventures provides rules for adapting its respective version of D&D for use in campaign settings based on the Far East, rather the medieval Europe-setting assumed by most D&D books. Both versions of Oriental Adventures include example campaign settings.

1st edition era

The original Oriental Adventures (ISBN 0-88038-099-3) was written by Gary Gygax, David "Zeb" Cook, and Francois Marcela-Froideval, and published in 1985 by TSR, Inc. for use with the Advanced Dungeons & Dragons 1st Edition rules. The book's early chapters introduce ten character classes and three races that Oriental campaigns use in place of D&D's original classes and races. Further chapters provide spells, monsters, magic items, and other rules used in Oriental campaigns.

The original Oriental Adventures introduced two major innovations to the AD&D system. Although previous TSR publications (such as Deities & Demigods) had touched on using non-European settings for the game, Oriental Adventures was the first official supplement entirely devoted to roleplaying in a non-Western setting. Oriental Adventures also introduced a new game mechanic to Dungeons & Dragons, as the first official supplement to include rules for nonweapon proficiencies (Cook, 1985). Both non-weapon proficiencies and non-European settings were explored in more detail in 2nd Edition AD&D rules.

The fantasy setting introduced in the original Oriental Adventures is Kara-Tur. TSR went on to produce eight adventures using the Oriental Adventures rules and the Kara-Tur setting.

Gary Gygax intended to incorporate the material from Oriental Adventures into revised versions of the Players Handbook and Dungeon Masters Guide (Gygax 1985), but left TSR shortly after announcing the project (Gygax 1987). Little if any material from Oriental Adventures was incorporated into the AD&D 2nd Edition core books, and Oriental Adventures itself was never revised for the 2nd Edition.

3rd edition era

The second version of Oriental Adventures (ISBN 0-7869-2015-7) was written by James Wyatt and published by Wizards of the Coast in October 2001. It uses the Dungeons & Dragons 3rd Edition rules. The book includes 5 new races, 5 new classes, over 25 new prestige classes, 100 new spells, and 75 new monsters. The featured campaign setting of this edition is Rokugan, a campaign setting originally created for the game Legend of the Five Rings.

The second Oriental Adventures won the 2002 Ennie Award for "Best Campaign Setting".
Vezmeme li to takto, tedy Rokugan je upravenej Kara tu který vzniká na začátku 80 let. CO já vím tak CCG Legend of the Fiv Rings měli wizardi jako novinku v katalogu pro rok 1996 - jde tedy i spojitost - Rokugan jako svět vznikl v CCG, ale herní prvky jsou starší a jou již v Kara-Turu...

Pravdu máme všichni.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Len mi tam stále chýba spojivo medzi vývojom Kara-Tur a Rokuganu... Ak som druhú citáciu správne pochopil, tak v (A)DnD bol vyvíjaný Kara-Tur a v Tretej edícii bolo namiesto neho použité ako prostredie Rokugan.... len ako prostredie, pravidlá v DnD sa vyvíjali vlastné...

Am I correct now? :eyecrazy:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Dalcor píše:Vezmeme li to takto, tedy Rokugan je upravenej Kara tu který vzniká na začátku 80 let. CO já vím tak CCG Legend of the Fiv Rings měli wizardi jako novinku v katalogu pro rok 1996 - jde tedy i spojitost - Rokugan jako svět vznikl v CCG, ale herní prvky jsou starší a jou již v Kara-Turu...
Určitě ne. Jen v druhé verzi OA nahradili Kara-tur Rokuganem, ale jiná souvislost mezi těma světama není.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

V podstatě je - oni vzali vše co měli v Kara Turu a překlopili to do Rokuganu
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Dalcor píše:V podstatě je - oni vzali vše co měli v Kara Turu a překlopili to do Rokuganu
Treba definovať, čo znamená vzťah medzi nimi...

Je len taký, že Rokugan (ako svet) bol použitý v DnD 3e. Neboli z neho použité pravidlá (teda ani Lot5R RPG). Čiže Lot5R RPG ako také s DnD priamo nesúvisí.

Licenčné záležitosti na Rokugan nech si riešia Wizardi a Alderac :wink:
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Souvisí - Rokugan potom wizardi prodali firmě AEG - jasné?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Dalcor píše:V podstatě je - oni vzali vše co měli v Kara Turu a překlopili to do Rokuganu
No, to je souvislost podobná jako "WoD souvisí s Castle Falkenstein, protože k oběma vyšly sourcebooky pro GURPS".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 7 hostů