[Mexican Standoff] Banky, kokaín, cukor, Dvojičky a poník

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 12. 2. 2007, 20:39

Markus píše: Jak je to ve skutečnosti? Doopravdy je ta hra jenom o tom, že čekáte, až na vás všichni přestanou mířit, a pak střílíte?
Ak to beries silne mechanicky, tak ano. Samozrejme, ide o to, ze na zaciatku na kazdeho mieri niekto (ak by nahodou nie, tak to zmeni rychlejsie, ako sa stihne vystrelit), a o to, ze prave pomocou RP dosahujes, aby na teba ludia nemierili.

Inac, toto je ta rovina, ktoru spominal Fin v suvislosti s peniazmi - ze gamisticky aspekt prebije RP aspekt (a teda sa striela vtedy, ked je to vyhodne, a nie vtedy, ked by strielala tvoja postava).

wlad

Příspěvek od wlad » 13. 2. 2007, 00:22

caute, k tomu RP aspektu sa chcem vyjadrit:

Velmi pekne sa to ukazalo v nasej hre ked sa pri "The Protection Deal" na konci zrazu stali Bifiho a Finova postava bratia (nieco v duchu "Slubil som mame ze na teba budem davat pozor, tak na mna prestan mierit"), v dosledku coho Fin zastrelil radsej niekoho ineho.
Podobne ked som bol pri tej istej hre zastreleny ako cinan, stacila jedna veta z Peekayovych ust (nieco v duchu "Vieme ze po nas isli cinania a henten je predsa synom Hanojskej prostitutky. To je podozrive!" a zrazu mieria 4 zbrane na mna...)
Proste dobre mierenou vetou dokazete z nicoho nic vybudovat dlhorocny doverny vztah s inou postavou, alebo ju naopak prakticky usvedcit v ociach tych druhych a tym prakticky odsudit na smrt - a je len na nom druhom, ako to zahra, ci vam skoci do reci a vykeca sa z toho a podobne... Clever, I think ;)

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 13. 2. 2007, 07:40

Vitaj na fórach a dík za postreh!
ASE'73 online kampaň vo svete Denethix - Bifiho hack
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania
// "Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." //

amberan

Taky nejaky report

Příspěvek od amberan » 16. 2. 2007, 13:56

Zdravim vsechny.

Slibil jsem Pietovi, ze trochu poreportuji o nasem skorodvouhodinovem hrani Mexican standoff na krouzku Mestskeho larpu, ktery spolu s Reinitou vedeme.

Kdyz mi Pieta o hre psal, hned se mi zalibila a usoudil jsem, ze se alespon nasi sverenci ponori do roleplayingu a ze je zahodno to vyzkouset. Navic tehle ctrnact dni je nicemnych, Praha ma napul jarnaky, tak nam tam chodi jenom nekteri a vubec.

Ukazalo ze to byt dobrym napadem. V sestave ja, Reinita a tri dalsi damy z krouzku jsme se do toho pustili. Hrali jsme celkem asi deset her, zpocatku bez "policejniho" limitu, pozdeji jsme pridali i ten. Z jednoho larpu mame ve skrini plnou tasku pistoli, tak jsme to jeste drobne vylepsili :-)

Zpocatku roleplaying a plotbuilding pokulhaval a kazdy hlidal, kdo na koho miri ci nemiri a Prask! letal jeden za druhym. Lec se ziskanou praxi se to rychle zlepsilo. (Bang jsme si prekrtili na Prask, Stop stop na Neblbnete a Standoff na Ruce na stul).

Nepamatuji si prubeh vsech her, takze vypichnu jenom nektere perly.

Velmi zahy se mi vymstilo, ze jsem hral se samymi zenskymi - Reinita prisla s tim, ze ted, kdyz uz ty prachy konecne mame, tak muzeme osvobodit vsechny utlacovane zeny v domacnosti a podporit sufrazetky, jenom ze pry nechape, co tam dela ten chlap. A to jsem byl rychle v loji :)

V jine hre zustaly po prvni prestrelce tri damy na hromadou penez, ze ktere zjevne nekdo vetsinu odcerpal. Uz ani nevim, kdo prisel s myslenkou, ze Artemis ty prachy utratila za fet. Mam dojem, ze Reinita. Nebo mozna Artemis sama. Ta kazdopadne nic nepopirala, ba naopak, kolegyne pozvala na ochutnavku. Padaly takove vyroky jako "To rikate jenom proto, ze jste to jeste nezkusily." a podobne. Pekne rozjetou debatu utnula az policie.

Prachy na nakup zbrani taky nebyly spatne tema. Kdyz se Reinita hajila, ze by je preci nevzala, protoze preci sama ty zbrane objednavala, rychle se karta obratila proti ni, protoze preci "na ty nejlepsi pro vsechny nebylo, tak's to sbalila, abys je mohla koupit aspon sobe". A ja, pacifisticky sofer, vlastne zbrane nerad a vubec. Tak me zastrelily.

Moc pekne byly v nekolika pripadech zaverecne duely, kdy padly "ruce na stul" a oba protivnici se pokouseli provrtat do mozku toho druheho, zda dohodu dodrzi ci ne :-)

Diky za vyborny typ, jiste to znovu zahrajeme :-)

hater
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater » 26. 9. 2007, 12:24

konecne jsem se k tomu take dokopal a nedavno jsem hral hru nejdrive nazivo a pak elektronicky, zaznam druhe hry je mozno prohlednout zde:

Mexický pat - Rodinná tragédie

Jinak to byla druhá hra a musím říct, že hráči principy uchopili velice rychle, přestože jim byly dovysvětlovány za chodu.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 26. 9. 2007, 14:46

Elektronicky?
Jaké jsou tvé dojmy? Zápis vidím, ale zajímalo by mě, jaké ti to přišlo. Dokážeš to srovnat s hraním naživo? Je to vůbec ještě pořád ono?

hater
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater » 27. 9. 2007, 08:46

Markus píše:Elektronicky?
Jaké jsou tvé dojmy? Zápis vidím, ale zajímalo by mě, jaké ti to přišlo. Dokážeš to srovnat s hraním naživo? Je to vůbec ještě pořád ono?
Na zivo je to mnohem bezprostrednejsi ;-)
to jsme mladsiho brachu celkem huste zdrtili obvinovanim, ze nebyl schopny nejak reagovat ;-) a odpraskli jsme ho ;-))

Po internetu (formou fora), to uz neni takove zive, ale lidi se v tom imho stale dost motaji. Ja taky ;-). Zase je urcite vice prostoru pro strategizovani a vymysleni dejovych zvratu. Na druhou stranu se vicemene ztraci efekt s mirenim. Po internetu to neni takove pekne, ze kdyz nekdo nekoho obvini a vzapeti se proti dotycnemu obrati vsechny pistole ;-)
tohle bylo nazivo velmi dynamicke, ale po internetu neni.

Jake jsou me dojmy? ;-) Ale jo, je to sranda i po internetu a jde to. Neni to uplne to same, ale porad je to dost podobne.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 27. 9. 2007, 10:31

Jak tam funguje prerusovani (at strelby, nebo monologu)? Myslim na tom netu, samo.

hater
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hater » 1. 10. 2007, 09:15

Bajo píše:Jak tam funguje prerusovani (at strelby, nebo monologu)? Myslim na tom netu, samo.
dost blbe ;-)
vzhledem k tomu, ze k preruseni dojde vzdycky az po dopsani nejake zpravy ;-) vetsina lidi moc zetony neresi a radeji rychle vymysli neco jine a nebo pripadne se to snazi zakecat...
napriklad v soucasne hre to zacina byt dost neprehledne, ... kazdy si mele svoje a nic z toho neni dost utocne a akcni ;-)

KDolecek

Re: [Mexican Standoff] Banky, kokaín, cukor, Dvojičky a poník

Příspěvek od KDolecek » 18. 3. 2021, 18:40

Timothy Kleinert - Mexican Standoff archived
MexicanStandoff.pdf
(93.17 KiB) Staženo 14 x

Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“