čerstvě dočteno

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům, jako jsou třeba Dračí Doupě, Fate nebo třeba Dungeons and Dragons.
Odpovědět
Hafl
Příspěvky: 49
Registrován: 4. 4. 2015, 13:49

Re: čerstvě dočteno

Příspěvek od Hafl » 24. 9. 2018, 18:30

Mimochodem, Maid RPG a Golden Sky Stories mají stejného hlavního designéra, který také udělal Dracurouge, Nechronica -the Long Lost Sequel- a Zettai Reido, což ukazje jak široký má záběr.

Hafl
Příspěvky: 49
Registrován: 4. 4. 2015, 13:49

Re: čerstvě dočteno

Příspěvek od Hafl » 24. 9. 2018, 18:55

O Dracurouge zatím jen tolik, že ústřední hod je absolutně šílený, ale funguje, protože to je pravděpodobně jediný hod, který hráč za jedno kolo udělá a vztahuje se na víc akcí najednou.

Základ je 4d6 a jednotlivé kostky se přiřazují k akcím. Takže když hodím 4,4,3,1 tak dám jednu 4 k akci co stojí 4 body, 4+3 k akci co stojí 7 bodů a to 1 přiřadím k té akci co stojí 7 bodů, aby bylo těžší ji přerušit.

Ale pozor, tohle je jen úplný základ. Když padnou dvě jedničky nebo dvě šestky, tak dostanu extra kostku s hodnotou 10. Když má můj upír žízeň 2 a vyšší, můžu tu hodnotu přidat k jedné kostce. Každé kolo dostávám bod Noblesse Oblige, který můžu proměnit na jednu extra kostku. Když se dobrovolně zraním, můžu znovu hodit všechny kostky která mají stejnou hodnotu, třeba všechny 2. A pak můžu mít schopnosti které mi umožňují přidat 1 k některé kostce.

To je na základní hod co se hází velmi často extrémně komplikované, ale je to vyvážené tím, že jedním jediným hodem hráč vyřídí všechno co postava udělá za jedno kolo. Plus, to že ten hod funguje jako dicepool, ale hozená hodnota je také důležitá umožňuje, aby schopnosti jako "Přidej 1 k hodnotě na kostce" měly své místo. Zvýšení ze 6 na 7 není moc velký přírůstek k absolutní hodnotě, ale když to umožní provést akci s cenou 7 jen jednou kostkou, tak to je výrazný bonus.


Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host