Dobrodružná hra Pán Prstenů

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Tolkienovská hra, jejíž českou verzi vydalo u nás na začátku 90. let nakladatelství Mladá fronta. Hráči v prostředí Středozemě prožívají příběhy ve stylu Hobita či Pána prstenů. Z dnešního pohledu je hra systémově zastaralá, nicméně přesto má své kouzlo. Je totiž určena dětem a učí je hraní RPG krůček po krůčku – působí tak jako pěkný výukový materiál. Spolu s pravidly vyšlo i několik rozšiřujících knih s dobrodružstvími, která jsou sice velmi lineární a svázaná, ale zároveň mají sympatickou Tolkienovskou atmosféru. Pěkná hra, na níž se děti mohou učit RPG, bohužel se skoro nedá sehnat.

Systémově jde o zjednodušenou verzi hry Middle-earth Role Playing (MERP) a hra měla sloužit jako úvod pro začátečníky, kteří by později přešli na „plnou“ hru. Hra má jen minimalistická pravidla bez úrovní, založená na hodech dvěma šestistěnnými kostkami. Většinu herní řady ve skutečnosti tvořila připravená dobrodružství. Přímo pro Dobrodružnou hru Pán prstenů vyšla jen dvě rozšiřující dobrodružství, ale kompatibilní s ní byla i některá dobrodružství vydávaná pro MERP.
V češtině vyšly tři herní produkty:
:arrow? Dobrodružná hra Pán prstenů (základní krabice) - obsahuje pravidla a dobrodružství; PDF pravidel (bez dobrodružství) je přiloženo dole
:arrow? dobrodružství Temnější než temno
:arrow? dobrodružství Přes horstvo, jež se v mlze pne

:!: :!: Naskenovaná pravidla a dobrodružství :!: :!:
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

no zkusil bych sledovat pracvidelne aukro, urcite se najdou, endavno jsme ju videl od prekupnika za 950 :(nebo si dze sosnout uvedene pdf:)
Fifi
Příspěvky: 2
Registrován: 29. 7. 2009, 09:50

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Fifi »

Jasný, pdf už mám staženo, vytištěno a připraveno k analýze :). Tuhle hru jsem kdysi měl, udělal jsem k ní podrobné mapy lokalit a spoustu dalších upgradů. Následně jsem ji půjčil a už nikdy neviděl zpět. Máte někdo tu novou verzi od Decipheru? The Lord Of The Rings - Roleplaying Game Je srovnatelná se starým dobrodružstvím? Chci nějakou hru, která zabere max 8 hodin a dá se hrát bez předchozích znalostí AD&D systémů (u DrD mi zabere zhruba 4 hodiny vysvětlování, než dobrodruzi pochopí o co jde). Prostě něco ve stylu Lightweight RPG. Zkoušeli jsme DORN, ale ta je na mne až moc triviální. Proto jsem si vzpomněl na tuto hru. Předem díky za názor :).
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

Fifi, pokud to ches na rozjezd, je dle meho tot idealni, ja jsme jako male dite na tomto tzaky jel a planuju sve deti k rpg privest pres hobita, tuto hru a pak pres drd:) podle meho pokud lidi znaji asúpon trosku tolkeina a maji predstavu o rpg hrach, tak jdi pres tuto hru, ta pdf maji sotva 30 stran z toho polovna jsou ruzny prikaldy, to pochopi kazdy za 20 minut...
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Aljen »

Chci nějakou hru, která zabere max 8 hodin a dá se hrát bez předchozích znalostí AD&D systémů
V anotaciach je viacero hier ktore splnaju tuto poziadavku.
Existuju hry ktore sa daju hrat uz za 30 minut od stretnutia s dokoncenymi postavami a nastrelom pribehu, takze ani GM sa nemusi obzvlast pripravovat vopred.
Na ukazku RPG su podla mna najvhodnejsie prave take. (PP je jednoduchy ale tak trochu prilis klasicky. Je tu riziko ze bude nutit novych hracov do pasivnej "divackej" ulohy)
3:16, TrollBabe, Wilderness Of Mirror, Extreme Vengeance (dlhsia priprava postav, ale hracsky velmi lahko uchopitelny koncept) mi napadaju momentalne
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

hej hola je tu nekdo v praze ci kralupech nad vltavou ochoten pripadne zkusit tuto hru?
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Lemmy »

Petr: Jasná věc.
Chuť by v Praze byla, otázka je čas. :)

A plánuješ dát klasiku hru jak je napsaná (Středozemě) nebo hrát v klasickém fantasy, kde bude možné si vytvořit nové archetypy (jako třeba barbar bojovník nebo trpaslík hraničář), případně nová kouzla a tak.

Možná by nebylo od věci založit místnost v seznamce.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

Lemmy píše:Petr: Jasná věc.
Chuť by v Praze byla, otázka je čas. :)

A plánuješ dát klasiku hru jak je napsaná (Středozemě) nebo hrát v klasickém fantasy, kde bude možné si vytvořit nové archetypy (jako třeba barbar bojovník nebo trpaslík hraničář), případně nová kouzla a tak.

Možná by nebylo od věci založit místnost v seznamce.
no moje myslenka by byla tuto hru barbarsky vytrhnout z luna stredozeme a aplikovat ji na krasny obecny fantasy svet:) a co se tyka rozsirovani, pokud by bylo promyslene, nebranil bych se mu... jen nevim, kdo by chtel vypravet;) protoze ja uz kampan vypravim v drd, tak byhc zde pripadne chtel hrat;)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Lemmy »

Petr:
Mě tahle myšlenka přesunout DHPP do jiného fantasy světa už napadla, když jsem ho porvé hrál.
Skutečně by na tom nic nebylo :).
S těmi pravildy by se dalo vytvořit spousta archetypů úplně bez problémů. A typické vybavení taky není žádný problém (takový barbarský bojovník bude mít určitě velký meč, případně velkou sekeru).
Jediné, co by chtělo možná poupravit by byl souboják (ikdyž možná ne, pravidla nemám, ale pamatuji se, že mě tam něco vadilo).

Ale vypravěč bych chtít být nechtěl, maximálně tak občas na střídačku - jako vypravěč jsem si toho odehrál až moc (prakticky konstantní vyprávění v družině přes 10 let), teď bych si chtěl spíš konečně pořádně zahrát.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

scan ceske verze pravidel, je zde ke stazeni;)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Lemmy »

Petr: Vidíš, to je pravda. Nechceš tedy založit místnost v seznamce. Myslím, že by to bylo mnohem rychlejší a jistější domluvit se na případné hře tam, než tím zasekávat místnost tady.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

Lemmy píše:Petr: Vidíš, to je pravda. Nechceš tedy založit místnost v seznamce. Myslím, že by to bylo mnohem rychlejší a jistější domluvit se na případné hře tam, než tím zasekávat místnost tady.
zalozeno:)
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Hike »

Lemmy píše: vytvořit nové archetypy (jako třeba barbar bojovník nebo trpaslík hraničář)
WTF?

Nevím, ale řekl bych, že ten systém je natolik jednoduchý a otevřený, že v naší momentální hře si jeden hráč vytvořil člověka bojovníka, kterého obdařil dvěma kouzly. Takže co že by vlastně ten barbar bojovník měl umět?
Být silný?-vezmi základ člověk bojovník a zvyšuj útok nablízko.
Pohybovat se v krajině?-vezmi základ člověk bojovník a zvyšuj všestrannost.
Mávat velkou sekerou?-dej člověku bojovníkovi velkou sekeru se statistikami jako u obouručního meče.
...
a že se základ nejmenuje barbar bojovník nebo trpaslík hraničář? ... komu na tom záleží
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

ad hike: teda ue i ty budes hrat LOTRa to byhc necekal, ale mas samozrejme pravdu, diky sve jednoduchosti se da udelat to co presne popisujes... a navic, ja treba bych sveho hobitiho zveda vybavil jen kratkym mecikem, prakem, poradnym kotlikem a dosti korenim a jidlem a pitim:D:D
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Hike »

PetrH píše:ad hike: teda ue i ty budes hrat LOTRa to byhc necekal, ale mas samozrejme pravdu, diky sve jednoduchosti se da udelat to co presne popisujes... a navic, ja treba bych sveho hobitiho zveda vybavil jen kratkym mecikem, prakem, poradnym kotlikem a dosti korenim a jidlem a pitim:D:D
Hmm ... mám snad dvě hlavy, že bys to nečekal? :o)

viewtopic.php?f=115&t=7033
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Lemmy »

Hike:

Proč?
Je to jednoduchý... některým hráčům by mohlo vadit, že je hra omezuje jenom na daný archetypy.

Proto jsem napsal, že by se to dalo upravovat.
V základu Pána prstenů totiž máš škálu vlastnosti a dovedností na určitym stupni a soubor vybavení, který dostaneš vždy, když si takovoutu postavu vybereš...
Takže vlastně jen popisuju dohodu mezi hráčem a vypravěčem, která by mohla být.

Nevidím důvod, proč by takový trpaslík válečník musel mít válečné kladivo (či co má v pravidlech), ale třeba krátký meč.

Proč být svázán archetypy, které tam jsou?
Chceš být trpaslík kouzelník? - Fajn, udělej s vypravěčem nový archetyp pro tuto postavu - nevidím důvod, proč by taková postava měla začínat vždy jako trpaslík válečník a pachtila se s tím, že někdy v budoucnu bude mít pár kouzel, když může být kouzelník rovnou :)

Je to jako kdybys porovnával Class and Level systém a dovednostní systém - dovednostní systém je pro tvorbu postavy vždy svobodnější.

Proto ,-)
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů