Dobrodružná hra Pán Prstenů

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Tolkienovská hra, jejíž českou verzi vydalo u nás na začátku 90. let nakladatelství Mladá fronta. Hráči v prostředí Středozemě prožívají příběhy ve stylu Hobita či Pána prstenů. Z dnešního pohledu je hra systémově zastaralá, nicméně přesto má své kouzlo. Je totiž určena dětem a učí je hraní RPG krůček po krůčku – působí tak jako pěkný výukový materiál. Spolu s pravidly vyšlo i několik rozšiřujících knih s dobrodružstvími, která jsou sice velmi lineární a svázaná, ale zároveň mají sympatickou Tolkienovskou atmosféru. Pěkná hra, na níž se děti mohou učit RPG, bohužel se skoro nedá sehnat.

Systémově jde o zjednodušenou verzi hry Middle-earth Role Playing (MERP) a hra měla sloužit jako úvod pro začátečníky, kteří by později přešli na „plnou“ hru. Hra má jen minimalistická pravidla bez úrovní, založená na hodech dvěma šestistěnnými kostkami. Většinu herní řady ve skutečnosti tvořila připravená dobrodružství. Přímo pro Dobrodružnou hru Pán prstenů vyšla jen dvě rozšiřující dobrodružství, ale kompatibilní s ní byla i některá dobrodružství vydávaná pro MERP.
V češtině vyšly tři herní produkty:
:arrow? Dobrodružná hra Pán prstenů (základní krabice) - obsahuje pravidla a dobrodružství; PDF pravidel (bez dobrodružství) je přiloženo dole
:arrow? dobrodružství Temnější než temno
:arrow? dobrodružství Přes horstvo, jež se v mlze pne

:!: :!: Naskenovaná pravidla a dobrodružství :!: :!:
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Lemmy »

sq píše:...vcetne vsech vyslych dobrodruzstvi? Chci ji ciste ze sberatelskeho hlediska.
Jsme na tom podobně.
Nedávno jsem ji koupil na zmíněném Aukru za parádní cenu (jen základní krabici), taky abych ji mohl vložit do knihovny.
Doporučoval bych to tam sledovat, když máš štěstí, objeví se někdo, kdo základní hru vloží za dobré peníze.

Pokud jde o další dvě dobrodružství, tak to bude trochu těžké.
S dodatkovými dobrodružstvími jsem zažil aukci za přijatelnou jen jednu a byl o ni pěkný souboj $D
Tenente

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Tenente »

zdravim.
prodavam na aukru hru a dalsi dobrodruztvi, o kterych se tu bavit. pokud byste meli zajem, prosim podivejte se
Zakladni krabice
Temnejsi nez temno
Pres horstvo jez se v mlze pnel
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Maugir »

Pokud by Ti nevadilo prodat to mimo aukro, napiš mi, prosím, na pracovnimailjv@seznam.cz. Měl bych zájem o všechno, ale jsem technický antitalent a nepřišel jsem na to, jak si to od Tebe na tom aukru objednat. :oops:
Obrázek
FilipVop
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 8. 2017, 15:51

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od FilipVop »

Jestli sem furt nékdo píše nemohl by mi prosim někdo poslat na email oskenovanou hru Temnější než temno děkuji
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Ecthelion »

FilipVop píše: 12. 8. 2017, 15:55Jestli sem furt nékdo píše nemohl by mi prosim někdo poslat na email oskenovanou hru Temnější než temno děkuji
Jen upřesním, "Temnější než temno" není samostatná hra, je to rozšíření právě pro Dobrodružnou hru Pán prstenů (ke hraní potřebuješ pravidla z hlavní knihy). Obsahuje pokračování příběhu z hlavní knihy a navazuje na ně pak "Přes horstvo, jež se v mlze pne".

Oficiálně u nás podle mě v elektronické podobě nikdy nevznikla ani se neprodávala a netuším, jestli to někdo skenoval, takže se bojím, že šance to ještě dnes sehnat není úplně dobrá (přece jenom od českého vydání už uplynulo skoro čtvrt století). Spíš bych zkusil obejít nějaké antikvariáty. Třeba budeš mít štěstí a seženeš je ještě v papírové podobě. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

Mam pdfka v en, pokud by byl zajem;) tak pm ci email
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od ShadoWWW »

Podle mě byla ta stará hra už překonána The One Ringem i AiME.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
FilipVop
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 8. 2017, 15:51

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od FilipVop »

PetrH píše: 12. 8. 2017, 17:29 Mam pdfka v en, pokud by byl zajem;) tak pm ci email
Mohl bys mi to prosim poslat na e-mail fcoudy@seznam.cz
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

Poslano ;)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Lemmy »

Jen btw MERP (Middle-earth Role Playing Game - hra, pro kterou je Dobrodružná hra Pán Prstenů lite verze) by měl být kvůli propadlé licenci aktuálně na různých zákoutích netu ke stažení zdarma (např. 2. edice).

Ale možná se tu ta informace už objevila (jsem líný hledat... není to žádná novinka, jen jsem si na to vzpomněl).
Naposledy upravil(a) Lemmy dne 15. 8. 2017, 12:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od ShadoWWW »

Lemmy: Ano, MERP je na různých zákoutích netu ke stažení zdarma, ale jde o pirátské zdroje, ne legální. (Proto podle pravidel Fóra bys měl svůj odkaz odstranit.)

Více informací: Když firmě Iron Crown Enterprises (zkr. ICE) propadla v roce 1999 licence na vydávání MERPu (a všech ostatních produktů spojených s Tolkienem), vydala MERP na svém webu ke stažení zdarma. To bylo ale protiprávní, protože na to neměla povolení od Tolkien Enterprises, držitele licence na věci spojené s Tolkienem. TE se hned ohradily a ICE musely MERP ze svých stránek odstranit a o rok později zkrachovaly.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Lemmy »

ShadoWWW píše: 15. 8. 2017, 06:21 Lemmy: Ano, MERP je na různých zákoutích netu ke stažení zdarma, ale jde o pirátské zdroje, ne legální. (Proto podle pravidel Fóra bys měl svůj odkaz odstranit.)
Check, post upraven. Díky za upozornění. Že bylo vystaveno po propadnutí licence zdarma jsem věděl.
Že protiprávně ne.
Rolo-
Příspěvky: 1
Registrován: 4. 9. 2017, 10:26

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Rolo- »

FilipVop píše: 12. 8. 2017, 15:55 Jestli sem furt nékdo píše nemohl by mi prosim někdo poslat na email oskenovanou hru Temnější než temno děkuji
Pridávam sa, mám o sken (či knihu) "Temnější než temno" taktiež záujem.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Hike »

Taky se hlásím jako zájemce. Jsem ochoten i přispět nějakou finanční částkou ochotnému vlastníkovi se skennerem.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

Podivam se doma bych snad mel mit krabici original a zda v ni mam i toto nebo jen puvodni hru. En pdf mam.
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů