Dobrodružná hra Pán Prstenů

Diskuzní sekce věnovaná konkrétním RPG hrám, příručkám a produktům.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RPG Fórum
Příspěvky: 106
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00

Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od RPG Fórum »

Obrázek

:arrow? Anotace v Databázi RPG
Tolkienovská hra, jejíž českou verzi vydalo u nás na začátku 90. let nakladatelství Mladá fronta. Hráči v prostředí Středozemě prožívají příběhy ve stylu Hobita či Pána prstenů. Z dnešního pohledu je hra systémově zastaralá, nicméně přesto má své kouzlo. Je totiž určena dětem a učí je hraní RPG krůček po krůčku – působí tak jako pěkný výukový materiál. Spolu s pravidly vyšlo i několik rozšiřujících knih s dobrodružstvími, která jsou sice velmi lineární a svázaná, ale zároveň mají sympatickou Tolkienovskou atmosféru. Pěkná hra, na níž se děti mohou učit RPG, bohužel se skoro nedá sehnat.

Systémově jde o zjednodušenou verzi hry Middle-earth Role Playing (MERP) a hra měla sloužit jako úvod pro začátečníky, kteří by později přešli na „plnou“ hru. Hra má jen minimalistická pravidla bez úrovní, založená na hodech dvěma šestistěnnými kostkami. Většinu herní řady ve skutečnosti tvořila připravená dobrodružství. Přímo pro Dobrodružnou hru Pán prstenů vyšla jen dvě rozšiřující dobrodružství, ale kompatibilní s ní byla i některá dobrodružství vydávaná pro MERP.
V češtině vyšly tři herní produkty:
:arrow? Dobrodružná hra Pán prstenů (základní krabice) - obsahuje pravidla a dobrodružství; PDF pravidel (bez dobrodružství) je přiloženo dole
:arrow? dobrodružství Temnější než temno
:arrow? dobrodružství Přes horstvo, jež se v mlze pne

:!: :!: Naskenovaná pravidla a dobrodružství :!: :!:
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Pána prstenů jsem pro sebe znovuobjevil nedávno, když jsem začal sepisovat vše, co jsme zatím vytvořili pro naše hraní ve Středozemi.. :)

A rozhodně musím souhlasit, že je to velmi kvalitně udělané! Spousta map a mapiček, např. ty nákresy Hůrky jsem nikde jinde neviděl, pokud vážně chcete hrát ve Středozemi, tak mňam mňam :)

K hodnocení od Markuse - celkem výstižné, až na jednu věc; buď jsi neměl ty předpřipravené postavy anebo je minul, což doporučuji napravit, protože ty jsou opravdu pěkné! A narozdíl od opravdu hodně přímočarého vedení hry stran Vypravěče navádějí i začátečníka k tomu, aby si u své postavy víc všímal jejího popisu a pozadí, než statistik.. což je super, myslím :) Jinak k tomu ostatně navádějí i samotná pravidla, která jsou vážně maximálně jednoduchá a přitom relativně funkční, pokud si pamatuju.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Běda! Na předpřipravené postavy jsem vážně zapomněl. Ale jsou rozhodně pěkně udělané, dvoulist informací o postavě a její historii, minimum čísel, maximum popisu. Rozhodně pěkná motivace.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Zhruba v tom období, které popisujete jsem začínal na hře, která se jmenovala Hobit. Nevím jestli to je to co považujete za hru Pán prstenů. Možná to je součást, možná něco úplně jiného. Hra se mi rozhodně líbila, ale bylo to asi tím, že to bylo první RPG, které jsem poznal. Pravda, zahrál jsem si to všeho všudy tak 4 nebo 5 krát a konec. Takže jsem ani nestihnul zjistit jestli tak hra skutečně za něco stála nebo ne. :P
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jen aby bylo jasno, řeč je o tomhle:
Obrázek

Hru Hobit zase neznám já. To taky vyšlo u nás česky?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Jo jo...

(zasnený pohľad)

Svojho času som si na to spravil dokonca karty postavy pre všetky povolania v Corel v. 4!!!!!
$P

Joe
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Hele, kde je vlastne ta diskuse o tom ze "hledame novackovky system"?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

Hrál sem :wink: ...
Příručky (dobrodružství) jsou jedním slovem výborné, plně souhlas s popisem, který tu uváděl Markus.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

hoja hoj:)
mam dotaz? nemel by nahodou doma nekdo tato pravidla za rozumnou uplatu ke koupeni?
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Bifi »

Kua, už to niekto naskenujte.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

no tak to bych od moderatora necekal:D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Markus »

Hmm... to by byl dobrý vánoční dárek "komunitě". Že bych si to opět půjčil od Conlaie a strávil pár odpolední u scenneru? :think: Se skenováním věcí, které se nedají koupit, nemám morální problém. $D
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Mrcek »

Jen do toho Markusi... neboj se toho.
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od Bajo »

Jo chceme! :dance: ....ale pssst :>;o)
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

tak ja samo k tomu taky nemam problem:) jen me to prekvapilo, na jednom foru jsme shanel takto stin mece a byl jsem zabanovan:D
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dobrodružná hra Pán Prstenů

Příspěvek od PetrH »

jinak otazka je? hraje nekdo toto jeste aktvine?
Odpovědět

Zpět na „Hry, systémy, světy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů